Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

405. Lot curiosa

Lot curiosa met messing gewichten, bronzen wijwaterbakje, aardewerken schenkkan, melkkoker, lepel van schelp, struisvogelei, Engelse kom en Chinese Imari schotel. 20e eeuw.

406. Accordeon, Homa

Homa accordeon. Rusland, jaren 60.

407. Bierpul

Keramieken polychroom geglazuurde drie liter bierpul met opschrift “Fremder Trost Ist Gut, Besser Eig’Ner Mut” aan de onderzijde gemerkt Original King 2 met modelnummer 300 SG. 21e eeuw.

408. Tafelklok, Duitsland

Houten Duitse tafelklok met geëmailleerde wijzerplaat en mechanisch uurwerk. Omstreeks 1900.

409. Speelgoed

Blikken speelgoed waaronder een Sports Car Friction Drive Made in China, blikken vogel USSR, vogel in bloemenknop USSR, metalen rijdende auto’s en bussen USSR en een ijzeren auto van Tri-Ang met bel, Made in England. Jaren 50/60.

410. Kettingen, Afrika

Vier tribale Afrikaanse kettingen in hout, steen, glas en schelpen kralen. Africa, midden 20e eeuw.

411. Keramiek, Tichelaar en Boch

Twee Makkumer aardewerken objecten van Tichelaar, een kwispedoor en bloempot gemerkt aan de onderzijde met modelnummers 709 en 696. Daarbij een dekselpot van Boch, decornaam Vieux Rhodes. Tweede helft 20e eeuw.

412. Schaal, bord en vaas, Mobach

Drie wit geglazuurde keramieken objecten door Mobach, Utrecht. Een schaal, bord en een vaas door Joke Stroes. Alle objecten aan de onderzijde gemerkt, vaas met extra monogram JS. Jaren 80.

413. Beelden Indonesië

Drie verschillende spekstenen beeldjes, een pauw, een met olifanten en een floraal stuk met vogel. Indonesië, jaren 60/70.

414. Glaswerk

Convoluut glas met zwarte dubbellaags Murano vaas van Carlo Moretti, jaren 80. Spijkerglas vaas en asbakje door Glasfabriek Leerdam, jaren 50/60.

415. Kettingen, Afrika

Twee tribale Afrikaanse kettingen met handbeschilderde stenen kralen. West-Afrika, 20e eeuw.

416. Beeld, China

Chinees gestoken houten beeld van een wijsgeer. China, begin 20e eeuw.

417. Beeld, China

Kersenhouten gestoken beeld van een man met hoed, China, begin 1900.

418. Vazen en schenkkan

Twee plateel vazen van Plateelbakkerij Zuid-Holland, decornaam Lotus. Aan de onderzijde gemerkt met vermelding van modelnummers 2062. Gouda, jaren 30. Daarbij een plateel schenkkan, anoniem.

419. Boeddha, China

Uit speksteen gestoken Boeddha beeld. China, eind 20e eeuw.

420. Parelkettingen

Drie halskettingen van Marjorica imitatie parels. Spanje, derde kwart 20e eeuw.

421. Singles

Twintig Engels- en Franstalige singles met onder meer Shocking Blue, Sonny & Cher, Adamo, Gerard Lenorman en Frida Boccara. Jaren 60/70.

422. Lettervoorbeelden voor den schilder

Lettervoorbeelden voor den schilder bijeengebracht door E. Caspers. Uitgegeven door drukkerij Eisma te Leeuwarden in 1931, een uitgave met 25 verschillende typografische vellen met voorbeelden.

423. Dichtbundels, Uitgeverij Exponent

Twee dichtbundel uitgaven van Uitgeverij Exponent te Bedum. “Talen naar een tuin” met medewerking van twaalf dichters met sjabloondrukken van Menno Wielinga, betreft genummerd exemplaar 34/85 uit 1991. “Nijenklooster” met een gesigneerd gedicht van C.O. Jellema met zes gesigneerde zeefdrukken. Betreft oplagenummer 34 uit 1994.

424. Poef, Angel Pazmino

Tuiglederen poef met reliëf opdruk naar ontwerp van Angel Pazmino voor Muebles de Estilo Ecuador. jaren 60.

425. Singles

Twintig Engels- en Franstalige singles met onder meer Charles Aznavour, Ike & Tina Turner, Frank & Nancy Sinatra, SLO and The Family Stone en Percy Sledge. Jaren 60/70.

426. Geitenhuid

Geitenhuid, vacht, 21e eeuw.

427. Singles

Twintig Engelse en Franse singles met onder meer Edith Piaf, Joe Dassin, Gerard Lenorman, Johnny Hallyday, Sonny & Cher en meer. Jaren 60/70.

428. Waterkokers, Mannings-Bowman

Twee waterkokers van Mannings-Bowman. U.S.A., eerste kwart 20e eeuw.

429. Singles

Twintig Engelstalige singles met onder meer Percy Sledge, Sly and The Family Stone, Ike & Tina Turner en meer. Jaren 60/70.

9725 CT Groningen