Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september
407. Bierpul
Keramieken polychroom geglazuurde drie liter bierpul met opschrift “Fremder Trost Ist Gut, Besser Eig’Ner Mut” aan de onderzijde gemerkt Original King 2 met modelnummer 300 SG. 21e eeuw.
408. Tafelklok, Duitsland
Houten Duitse tafelklok met geëmailleerde wijzerplaat en mechanisch uurwerk. Omstreeks 1900.
409. Speelgoed
Blikken speelgoed waaronder een Sports Car Friction Drive Made in China, blikken vogel USSR, vogel in bloemenknop USSR, metalen rijdende auto’s en bussen USSR en een ijzeren auto van Tri-Ang met bel, Made in England. Jaren 50/60.
410. Kettingen, Afrika
Vier tribale Afrikaanse kettingen in hout, steen, glas en schelpen kralen. Africa, midden 20e eeuw.
411. Keramiek, Tichelaar en Boch
Twee Makkumer aardewerken objecten van Tichelaar, een kwispedoor en bloempot gemerkt aan de onderzijde met modelnummers 709 en 696. Daarbij een dekselpot van Boch, decornaam Vieux Rhodes. Tweede helft 20e eeuw.
412. Schaal, bord en vaas, Mobach
Drie wit geglazuurde keramieken objecten door Mobach, Utrecht. Een schaal, bord en een vaas door Joke Stroes. Alle objecten aan de onderzijde gemerkt, vaas met extra monogram JS. Jaren 80.
413. Beelden Indonesië
Drie verschillende spekstenen beeldjes, een pauw, een met olifanten en een floraal stuk met vogel. Indonesië, jaren 60/70.
414. Glaswerk
Convoluut glas met zwarte dubbellaags Murano vaas van Carlo Moretti, jaren 80. Spijkerglas vaas en asbakje door Glasfabriek Leerdam, jaren 50/60.
415. Kettingen, Afrika
Twee tribale Afrikaanse kettingen met handbeschilderde stenen kralen. West-Afrika, 20e eeuw.
416. Beeld, China
Chinees gestoken houten beeld van een wijsgeer. China, begin 20e eeuw.
417. Beeld, China
Kersenhouten gestoken beeld van een man met hoed, China, begin 1900.
418. Vazen en schenkkan
Twee plateel vazen van Plateelbakkerij Zuid-Holland, decornaam Lotus. Aan de onderzijde gemerkt met vermelding van modelnummers 2062. Gouda, jaren 30. Daarbij een plateel schenkkan, anoniem.
419. Boeddha, China
Uit speksteen gestoken Boeddha beeld. China, eind 20e eeuw.
420. Parelkettingen
Drie halskettingen van Marjorica imitatie parels. Spanje, derde kwart 20e eeuw.
421. Singles
Twintig Engels- en Franstalige singles met onder meer Shocking Blue, Sonny & Cher, Adamo, Gerard Lenorman en Frida Boccara. Jaren 60/70.
422. Lettervoorbeelden voor den schilder
Lettervoorbeelden voor den schilder bijeengebracht door E. Caspers. Uitgegeven door drukkerij Eisma te Leeuwarden in 1931, een uitgave met 25 verschillende typografische vellen met voorbeelden.
423. Dichtbundels, Uitgeverij Exponent
Twee dichtbundel uitgaven van Uitgeverij Exponent te Bedum. “Talen naar een tuin” met medewerking van twaalf dichters met sjabloondrukken van Menno Wielinga, betreft genummerd exemplaar 34/85 uit 1991. “Nijenklooster” met een gesigneerd gedicht van C.O. Jellema met zes gesigneerde zeefdrukken. Betreft oplagenummer 34 uit 1994.
424. Poef, Angel Pazmino
Tuiglederen poef met reliëf opdruk naar ontwerp van Angel Pazmino voor Muebles de Estilo Ecuador. jaren 60.
425. Singles
Twintig Engels- en Franstalige singles met onder meer Charles Aznavour, Ike & Tina Turner, Frank & Nancy Sinatra, SLO and The Family Stone en Percy Sledge. Jaren 60/70.
427. Singles
Twintig Engelse en Franse singles met onder meer Edith Piaf, Joe Dassin, Gerard Lenorman, Johnny Hallyday, Sonny & Cher en meer. Jaren 60/70.
428. Waterkokers, Mannings-Bowman
Twee waterkokers van Mannings-Bowman. U.S.A., eerste kwart 20e eeuw.
429. Singles
Twintig Engelstalige singles met onder meer Percy Sledge, Sly and The Family Stone, Ike & Tina Turner en meer. Jaren 60/70.
430. Koffiemachines, WMF en Eicke
Koffiemachine van H. Eicke (Berlin) gefabriceerd omstreeks 1880 en een koffiemachine van WMF met glazen deksel en koffiereservoir. Daarbij een metalen en bakelieten koffiemolen. Begin 20e eeuw
9725 CT Groningen