Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

305. Prenten

Twee militaire kleurenprenten van de cavalerie Koninkrijk Spanje en een huzaar van het Koninkrijk Beieren. Jaren 60/70.

306. Ets

Kleurenets getiteld “Reif fur die Insel”. Rechtsonder gesigneerd met potlood en vermelding oplagenummer 129/150. Duitse School, jaren 80/90.

307. Kast

Beschilderde perenhouten kast voor een comtoise. Eind 19e eeuw.

308. Vaas, Eskaf

Keramieken vaas met horizontaal ribbelpatroon van de Eerste Steenwijker Kunst Aardewerk Fabriek. Aan de onderzijde sticker van de winkelier. Betreft model 1367, geproduceerd omstreeks 1933.
Literatuur: Model afgebeeld in: Eerste Steenwijker Kunst Aardewerk Fabriek Eskaf: pagina 98, modelnummer 1367

309. Ets, Else van Luin

Ets getiteld “Thailand” van Else van Luin (1954). Linksonder gesigneerd met potlood, gedateerd 1997 en vermelding van het oplagenummer 16/25.

310. Ets, Johannes Haverman

Ets getiteld “Blinde bedelaar te Algiers” van Hendrik Johannes Haverman (1857-1928). Linksonder in de ets gesigneerd. Begin 20e eeuw.

311. Vaas, Frans van Katwijk

Blauw geglazuurde keramieken vaas naar ontwerp van Frans van Katwijk, uitgevoerd door Plateelbakkerij Schoonhoven. Ongesigneerd, te dateren omstreeks 1935.

312. Ets

Kleurenets getiteld “Warten auf den großen Durchblick”. Linksonder met potlood gesigneerd en vermelding van oplagenummer 20/150. Duitse School, eind 20e eeuw.

313. Vaas, Aardewerkfabriek De Rijn

Aardewerken blauw geglazuurde vaas met horizontale ribbelpatroon door Aardewerkfabriek De Rijn N.V. Aan de onderzijde gemerkt De Rijn, gefabriceerd tussen 1925-1942.

314. Vaas, Brouwer’s Aardewerkfabriek

Aardewerken vaas met groen geglazuurde elementen in de hals door Brouwer’s Aardewerkfabriek (Fabriek Vredelust) te Leiderdorp. Aan de onderzijde het gestanste merkteken van Brouwer’s Aardewerkfabriek en vermelding van modelnummer 9. Jaren 20/begin jaren 30.

315. Ets, Francoise Deberdt

Kleurenets met luchtballon en vogels getiteld “Air” door Francoise Deberdt (Frankrijk, 1934). Rechtsonder gesigneerd met potlood en vermelding oplagenummer X/XX en E.A. (épreuve d’artist), derde kwart 20e eeuw.

316. Crucifix

Ivoorkleurige crucifix in lijst met bollend glas, kruis voorzien van messing applicaties. Eerste helft 20e eeuw.

317. Houtdruk, Jan Veringa

Houtdruk met aronskelken door Jan Veringa (1907-1982). Rechtsonder met potlood gesigneerd en gemonogrammeerd in de houtdruk, tweede kwart 20e eeuw.

318. Schilderij, Kees Rademaker

Schilderij met abstract groen-geel meanderend patroon van Kees Rademaker (1934-1982). Gemengde techniek, gouache op papier. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1970.

319. Ets, Jan Sirks

Ets getiteld “Oostpoort Delft” door Jan Sirks (1885-1938). Rechtsonder met potlood gesigneerd, rechtsonder getiteld. Eerste kwart 20e eeuw.

320. Lithografie, Hebbelinck

Lithografie van een boerenhoeve met bomen door Roger & Francis Hebbelinck. Rechtsonder het potlood gesigneerd F. Hebbelinck en vermelding van het oplagenummer 266/350. België, tweede kwart 20e eeuw.

321. Schilderij, Kees Rademaker

Schilderij met abstract paars-rood meanderend patroon van Kees Rademaker (1934-1982). Gemengde techniek, gouache op papier. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1970.

322. Schilderij, Albert Hess

Schilderij van een zeegezicht door Albert Hess (1895-1960), olieverfschilderij op paneel. Rechtsonder gesigneerd A. Hess, midden 20e eeuw.

323. Lithografie, Cor Reisma

Lithografie van de Petrus en Pauluskerk te Loppersum door Cor Reisma (1902-1962). Rechtsonder getiteld en gesigneerd, jaren 50/60.

324. Foto

Zwart-witfoto van heimachine met toeschouwers “Het slaan van de eerste proefpaal voor nieuw op te richten gebouw”. Vermoedelijk Rotterdam, omstreeks 1941.

325. Aquarellen, Indonesië

Twee aquarellen met straatscene en binnentuin met was ophangende vrouw door Soewardja (geboren omstreeks 1900). Indonesië, jaren 30/40.

326. Duitstalige boeken

Convoluut van zeventien antiquarische Duitstalige boeken waaronder gedichten van Rückert, Die Kreuzersonate van Tolstoj 1910, Theodor Körners Samtliche Werken 1908, Heinrich Heine Samtliche Werken 1832 en meer.

327. Schilderij, Kees Rademaker

Schilderij met abstract rood meanderend patroon van Kees Rademaker (1934-1982). Gemengde techniek, gouache op papier. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1971.

328. Duitstalige boeken

Convoluut van dertien antiquarische Duitstalige boeken, voornamelijk 19e eeuw

329. Bloempot, Pieter Groeneveldt

Beige-bruin vintage bloempot op voet voorzien van een bruisglazuur door Pieter Groeneveldt (1889-1982). Aan de onderzijde gemerkt met rond gestanst logo. Jaren 60/70.

9725 CT Groningen