Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

205. Tekening

Tekening op papier van een vrouw met vogels. Rechtsonder gemonogrammeerd RR en gedateerd 1999.

206. Kaarsenstandaards

Twee kalabasvormige Delftsblauwe kaarsenstandaards met handgeschilderd floraal- en vogeldecor, voorzien van messing montuur. Aan de onderzijde deels gemerkt, 19e eeuw.

207. Vazen, Arnhemsche Fayencefabriek

Twee plateel vazen met hengsel door de Arnhemsche Fayencefabriek, decornaam Polo. Eén vaas aan de onderzijde gemerkt Arnhem, vermelding modelnummer 209 en monogram plateelschilder, andere vaas gemonogrammeerd HB en modelnummer 290. Jaren 20.

208. Potten

Drie Midden/Zuid-Amerikaanse kleipotten, deels met beschilderd motief. 20e eeuw.

209. Vaasjes, A.D. Copier en Mdina

Een groene kristallen vaasje naar ontwerp van A.D. Copier en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam, modelnummer KN1754, gefabriceerd tussen 1936-37. Daarbij een roze Mdina vaasje, jaren 80.

210. Tekening, H. Estgerbuh

Tekening getiteld “Arnhem Groote Kerk” door Henriette Rosina Dorothea Hubregtse-Lanzing (1879-1959), pseudoniem H. Estgerbuh. Op die wijze rechtsonder gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.

211. Vaas, Jan van der Vaart

Zwarte keramieken vaas naar ontwerp van Jan van der Vaart (1931-2000). Uitgevoerd door Oar Wurk te Makkum, eind 20e eeuw.

212. Nanking gemberpot en vaas, China

Porseleinen Nanking gemberpot en vaas gedecoreerd met strijders taferelen. China, begin 20e eeuw.

213. Scroll weights, China

Twee Chinese benen scroll weights gedecoreerd met vogel- en draakmotief en Chinese karakters. 19e eeuw.

214. Art Deco theeservies, Petrus Regout Maastricht

Art Deco porseleinen theeservies door Petrus Regout, Maastricht, vorm Tilly. Set bestaande uit theepot, suikerpot, melkkannetje, acht theekopjes en acht schotels. Aan de onderzijde gemerkt. jaren 30.

215. Kaart Gelderland

Facsimile druk van cartografische kaart van Gelderland getiteld “ Dvcatvs Geldriae : novissima descriptio”. Oorspronkelijk kaart 1654, 20e eeuw.

216. Beelden Ganesha, India

Twee bronzen beeldjes van Ganesha. India, vierde kwart 20e eeuw.

217. Keramiek

Convoluut keramiek met vaasjes en schenkkannetjes van onder meer Ravelli en Westraven, Jaren 60-90.

218. Beelden, Duitsland

Twee porseleinen beelden van poedels met mand. Duitsland, derde kwart 20e eeuw.

219. Schenkkannen

Plateel schenkkan gedecoreerd met floraal decor door Plateelbakkerij Zuid-Holland, Gouda. Decornaam Rosanna, aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 2560. Daarbij een Gouda plateel schenkkan met stop, midden 20e eeuw.

220. Tekening, August van den Eynde

Tekening getiteld “Binnen Plaets van den Eenhoren” te Mechelen, België, toegeschreven aan August van den Eynde (1822-1861). De tekening is te dateren omstreeks 1844.

Het gebouw De Munte werd ook De Belle, het Hof van Luyck (Luik), het huis van Quarré, Den Eenhoorn of Hotel de la Licorne genoemd. Het muntatelier in de Oude Bruul, in gebruik vanaf de 14de eeuw, werd in het begin van de 15de eeuw verlaten en elders in de stad gevestigd. Later werd de Oude Munte o.a. bewoond door Filips Wielant (1440-1516), raadsheer bij de Grote Raad en auteur van de juridische werken 'Pracktijke Criminele' (1510) en 'Pracktycke Civile' (1506-1516). Tussen 1798 en 1802 vonden de cellebroeders uit de Nokerstraat hier tijdelijk onderdak. Het gebouw werd in 1870-1871 afgebroken naar aanleiding van de aanleg van de Muntstraat en de bouw van de Groentenhal aan de Botermarkt.

221. Vaas

Keramieken bolvaas met druipglazuur. Aan de onderzijde gemonogrammeerd, begin 21e eeuw.

222. Bloempotten, Westraven

Twee bruine keramieken bloempotten van Westraven, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt en modelnummers H53-5 553.3. Jaren 60/70.

223. Zonnewijzer

Zonnewijzer “The Ansonia Sunwatch” uitgevoerd in messing voor Engeland en Ierland. Binnenzijde vermelding van plaatsnamenregister met schalen. Boekje vermeldt copyright 1922.

224. Vaas

Keramieken vaas met groen-beige glazuur. Aan de onderzijde gemerkt HB Handwerk, vierde kwart 20e eeuw.

225. Staaldruk, Jan van der Meulen

Staaldruk getiteld “De vierde dag” door Jan van der Meulen (1935). Rechtsonder met potlood gesigneerd, gedateerd 1993 en vermelding van het oplagenummer 14/20.

226. Imari olielamp en lampenvoet

Imari porseleinen lampenvoet en olielamp met handbeschilderd floraal decor voorzien van messing voet en monturen. Japan eind 19e/20e eeuw.

227. Imari vaas, Japan

Japanse porseleinen Imari vaas, gedecoreerd met botanische motieven en vogel. Geheel voorzien van messing basis en montuur. Japan, omstreeks 1900.

228. Militaire landkaarten Drenthe, Overijssel en Friesland

Militaire landkaarten van de omgeving Heerenveen, Steenwijk, Anlo, twee maal Beilen, drie maal Assen en Gieten. Samengesteld naar de gegevens van de Militaire Verkenningen van het Ministerie van Defensie. Uitgaven van 1928 tot 1954.

229. Modelboot, Adriaan Dozy

Houten modelboot zeilkano gebouwd door de vader van kunstenaar Reinhart Dozy, Adriaan Dozy (1851-1934), eind jaren 20. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

9725 CT Groningen