Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

130. Ets, Eva Haskova

Kleurenets met fruitstilleven en vrouw gestalte door Eva Haskova (Tsjechië, 1946), rechtsonder met potlood gesigneerd, gedateerd 1988 en vermelding van oplagenummer 28/100.

131. Speelgoed

Houten notenkraker, Duitsland (Ertsgebergte), derde kwart 20e eeuw en een jatihouten marionet in de vorm van een paard uit Indonesië, jaren 50/60.

132. Teddybeer, Steiff

Mohair teddybeer van Steiff met originele Margerete Steiff kartonnen label en de gouden Knopf in het oor. Officiële naamsaanduiding Kapitein Keith. Een beer met geluid, gefabriceerd in 2018 in een oplage van 1500 stuks.

133. Oorkonde 1730

Oorkonde uit 1730 van Jan Pieter Lieders inzake zijn Velt Trompetter functie te 's-Gravenhage. Mede ondertekening met stempelzegels, verso tekst in print.

134. Vaas

Porseleinen polychroom geglazuurde oriëntaalse vaas met decor van vissen, bloemen en pepers. Turkije, eind 20e eeuw.

135. Tekening

Tekening met toepassing van gouachetechniek van paters in verschillende posities. Tekening is voorzien van tekst “Franziskaner monniken Koor in de kerk van Megen”. Rechtsonder gemonogrammeerd JB, eerste helft 20e eeuw.

136. Murano vaas

Rood-groene kristallen Murano vaas in sommerso techniek naar ontwerp van Flavio Poli. Venetië, jaren 60.

137. Olielampje

Byzantijns aardewerken olielamp gedecoreerd met cirkels en streeppatroon., circa 300 na Christus.

138. Beeld, Grietje Nieuwhof

Keramieken beeld van een fantasievogel door Grietje Nieuwhof, Roden. Aan de onderzijde gesigneerd en gedateerd 2006.

139. Ets, Johan Hemkes

Ets van de Magnuskerk getiteld “Bellingwolde” van Johan Hemkes (1894-1988). Rechtsonder met potlood gesigneerd en vermelding van oplagenummer 18/25. Linksonder in de ets gemonogrammeerd, midden 20e eeuw.

140. Schilderij, Jacob E. Paans

Schilderij met twee kasteeltorens door Jacob E. Paans (1876-1972, olieverfschilderij op board. Rechtsonder gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.

141. Vazen

Twee zwarte keramieken vazen, een cilindrische vaas naar ontwerp van Jeroen Bechtold en gefabriceerd door Flora Keramiek, Hardenberg, sticker aan de onderzijde. Daarbij een zwart keramieken geometrische gevormde vaas. Eind 20e eeuw.

142. Glaswerk

Convoluut glas met opaline glazen bowl met sliertdecor door Holmegaard, gesigneerd X GH, jaren 80. Een wijnrood Murano stijl vaasje en een schaaltje met gevouwen rand in licht uraniumglas.

143. Karaf, Perzië

Groen mondgeblazen karaf, fles met getordeerde hals. Perzië, rond 1900.

144. Dekseldoosjes, Plateelbakkerij Flora

Twee keramieken dekseldoosjes door Plateelbakkerij Flora (Gouda), derde kwart 20e eeuw.

145. Schilderij, Jacob E. Paans

Schilderij van een bosgezicht met wandelende vrouw op zandpad door Jacob E. Paans (1876-1972). Olieverfschilderij op board, linksonder gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.

146. Beeld

Keramieken turquoise geglazuurde vis. Anoniem, vierde kwart 20e eeuw.

147. Nanking vazen, China

Twee Chinese Nanking porseleinen vazen met craqueléglazuur, voorzien strijderstafereel. Aan de onderzijde gemerkt met Chinese karakters, eerste helft 20e eeuw.

148. Beeld, Austin Sculpture

Durastone bruin gepatineerd beeld van engel figuur. Gemerkt aan de achterzijde Austin Sculpture en gedateerd 1992.

149. Vaas, Jan van der Vaart

Zwarte keramieken vaas naar ontwerp van Jan van der Vaart (1931-2000). Uitgevoerd door Oar Work te Makkum, eind 20e eeuw.

150. Schilderij, Daniël Been

Schilderij van een winterlandschap met molen door Daniël Been (Rotterdam 1885-1967 Baarn). Olieverfschilderij op triplex, rechtsonder gesigneerd D. Been, midden 20e eeuw.

151. Kom, serveerschaal en hangbloempot

Convoluut keramiek met een bruin-oranje geglazuurde kom door Gerrit Spijker, Zuidlaren uit 2003. Een keramieken tazza door Flora keramiek te Gouda, jaren 70 en hangbloempot, vermoedelijk D.O.K te Milsbeek, jaren 70.

152. Borduurlap

Borduurlap met verscheidene decors en verschillende steken. Jaren 50/60.

153. Wandtegel, Porceleyne Fles

Keramieken cloisonné wandtegel met een kraai in de sneeuw naar ontwerp van L.E.F. Bodart (1888 - 1933) en uitgevoerd door de Porceleyne Fles te Delft, eind jaren 20.

154. Tractor en aanhangwagens

Metalen tractor met aanhanger, model John Deere type 3020. Gefabriceerd in The USA door de ERTL Compagny. Daarbij een Dinky Toys gele aanhanger, jaren 70/80.

9725 CT Groningen