Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

26. Schilderij, Reinhart Dozy

Schilderij, landschappelijke voorstelling met de molen van Elp door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1925. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

27. Keefkast

Eikenhouten keefkast gedecoreerd met Art Nouveau elementen, druiventrossen en kerfsnede houtsteekwerk. Eind 19e eeuw.

28. Houtsnede, Siemen Dijkstra

Handgedrukte kleurenhoutsnede met de titel "Boven de rand van het bos, aan het einde van de winter.." Fochtel No. 2 door Siemen Dijkstra (1968, Den Helder) met oplagenummer 14/40. Gedateerd 2018.

29. Theekommen en schotels, China, Kangxi revival

Zes porseleinen theekommen en schotels gedecoreerd met floraal decor. Aan de onderzijde Kangxi gemerkt met dubbele ring en vier Chinese karakters. China, 19e eeuw.

30. Teddyberen, Steiff

Twee klassieke zwarte teddyberen, beide dieren gemerkt met gouden Knopf in het oor en kleinere met twee labels. Grotere beer met leren halsband en inwendig geluid. Made in Germany, jaren 90.

31. Theekommen, China, Kangxi revival

Vier Kangxi revival porseleinen theekommen gedecoreerd met botanisch en Chinees dames decor. Aan de onderzijde gemerkt met dubbele ring en vier Chinese karakters. China, 19e eeuw.

32. Tekeningen, Reinhart Dozy

Tekening met potlood en waterverf van Colombine en Pierrot door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947). De tekeningen komen uit de serie Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte, periode 1913-1919. Achterzijde een tweede tekening van Pierrot, Colombine en Cupido. Beide tekeningen in dezelfde lijst met aan weerszijden glas. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.

Bijgeleverd de uitgave Reinhart Dozy & de Commedia dell' Arte.

33. Lithografie, Bram van Velde

Lithografie door Abraham Gerardus (Bram) van Velde (Zoeterwoude-Rijndijk 1895 - Grimaud Franrijk 1981). Rechtsonder gemonogrammeerd met potlood en links vermelding E.A. (Epreuve d’artiste). Betreft een groter formaat lithografie, te dateren omstreeks 1970.

34. Bijbel 1839

Bijbel met het Oude Testament en Nieuwe Testament, uitgegeven door Enschede en Zonen Haarlem in 1839. Voorzien van een zilveren beslag en sluitingen van Willem Roelfsema, Winsum 1845. Als zodanig is het zilver aan de binnenzijde gemerkt met meesterkeur WR en ster 7 ster.

35. Schenkkannetje, China

Chinees porseleinen export schenkkannetje voor de Islamitische markt, 19e eeuw.

36. Houtsnede, Siemen Dijkstra

Kleurenhoutsnede getiteld “Bork, beuk, Fagus Sylvatica no. 3, De Bork, Westeinde Es. Dwingeloo. Boom in verticale ruimte” door Siemen Dijkstra (1968, Den Helder). Betreft een groot werk, rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd mei-juli 2014.

39. Kruiswegstatie uit Engelse kerk

Oleografie op zink met veertiendelige weergave van de Kruisweg van Jezus Christus in eikenhouten Gotische omlijsting met Engelstalige beschrijving van elke statie. Engeland, begin 20e eeuw.

40. Halsketting, Nepal/Tibet

Ketting met koraal, lapis en turkoois gevat in verzilverde behuizing. Nepal/Tibet, eind 20e eeuw.

41. Zilveren geboortelepels

Drie zilveren geboortelepels gedecoreerd met ooievaars en Friese sjees. Divers gekeurd, eind 20e eeuw.

42. Vogel, Oiva Toikka

Glazen meerkoet naar ontwerp van Oiva Toikka, modelnaam “Nokikana”, aan de onderzijde gesigneerd O. Toikka, Nuutajärvi. Finland, jaar van ontwerp 1991.

44. Glasobject, Sebastiaan Coppens

Glasobject met omwonden glasdraden getiteld “Cocon” door de Belgisch glaskunstenaar Sebastiaan Coppens (1983). België, onderaan gesigneerd, getiteld en gedateerd 2013. Het betreft een groot formaat glasobject. Provenance: Galerie & Beeldentuin La Lanka.

45. Borden, China, Yongzeng periode

Twee Chinese famille rose porseleinen borden met kapucijnerrand, floraal gedecoreerd met lotusbloemen en vogels. Yongzheng periode, eerste helft 18e eeuw.

46. Schilderij, Eldina van Limburg Stirum

Schilderij van een landschap met hooimijten door Eldina van Limburg Stirum (1855-1941). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gemonogrammeerd EvLS, eerste kwart 20e eeuw.

47. Schilderij, Simon van Honstede

Vanitas schilderij van een schildersatelier met skelet en schilderbenodigdheden door Simon Adrianus van Honstede (1903-1990). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd S. van Honstede, midden 20e eeuw.

48. Gouaches, China

Twaalf Chinese gouaches op rijstpapier met rechtbankscene, lijfstraffen en executie. China, eind 19e eeuw.

49. Urn, Indonesië

Hardstenen gebeeldhouwde urn in de vorm van een mannengezicht met hoofdbedekking. Sumatra, 19e eeuw.

50. Ets, Jan Altink

Ets met stadsgezicht van Groningen met Damsterdiep en platbodems door Jan Altink (1885-1971). Rechtsonder gestempeld Atelier Jan Altink. Tweede kwart 20e eeuw.

51. Wandobject, May Criado Fernández

Porseleinen wandobject met meerdere gezichten en insecten door de Spaanse ceramiste May Criado Fernández. Aan de achterzijde gemerkt May Criado. Spanje, begin 21e eeuw.

52. Vruchtbaarheids object

Aardewerken vruchtbaarheids object in fallus vorm. Pre Colombiaans.

53. Mand, Afrika

Traditionele Zoeloe dekselmand handgeweven uit palmbladeren. Zuid-Afrika 21e eeuw.

9725 CT Groningen