Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

105. Tekening, Ru van Rossum

Tekening van een vrouwelijk naakt op de rug gezien door Ru van Rossum (1924-2007). Rechtsonder gesigneerd met potlood, verso informatie, vierde kwart 20e eeuw.

106. Beeld, Auro Belcari

Polychroom beschilderd composieten beeld van dame in de stijl van Elizabeth I naar ontwerp van Auro Belcari voor Dear, Italy. Gemerkt en gedateerd 1989 achterzijde beeld. Made in Italy.

107. Glasobject

Glazen groen-blauwe appel in Sommerso techniek, 21e eeuw.

108. Suikerpot en vaasje, Jan van Stolk

Aardewerken okerkleurige suikerpot met groen glazuur en ingekerfd decor en een groen vaasje met ingekerfd decor door Jan van Stolk (1920-1997). Aan de onderzijde gemonogrammeerd VS, datering jaren 60/70.

109. Theepot, China, Kangxi periode

Chinese Imari porseleinen theepot met floraal handbeschilderd decor. Kangxi periode, circa 1710.

110. Ets, Emilie Tomanová

Ets met een bosrijke weergave met vogel door Emilie Tomanová (1933-1994, Praag). Rechtsonder met potlood gesigneerd en links vermelding van het oplagenummer 12/100. Jaren 70/80.

111. Imari vazen, Japan

Vier Japans porseleinen Imari vazen met handbeschilderd botanisch decor. 18e eeuw

112. Vogels, Oiva Toikka en Burri Glass

Twee glazen vogels; een Riekko vogel naar ontwerp van Oiva Toikka (1931-2019), gegraveerd onderzijde O. Toikka en uitgevoerd door Nuutajärvi Iittala, Finland. Daarbij een glazen haan door Burri Glass, Zwitserland. Vierde kwart 20e eeuw.

113. Beeld

Art Nouveau stijl witmetalen beeld van een vrouw met bloem, polychroom beschilderd op houten basement, 20e eeuw.

114. Staatscourant 1792

Staatscourant van december 1792 betreffende de geboorte van Willem Frederik George Lodewyk van Oranje en Nassau (de latere Koning Willem III), geboren op 6 december 1792 en gedoopt op 28 december.

115. Schilderij

Schilderij van Zuid-Europees bergpad met naaldbomen. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder onduidelijk gesigneerd en gedateerd 1942.

116. Vazen, Jan van Stolk

Twee aardewerken bruin geglazuurde vazen met ingekerfd fantasiedier en abstract decor door Jan van Stolk (1920-1997). Aan de onderzijde gemonogrammeerd, datering eind jaren 50-70.

117. Vaas, Holmegaard

Groen kristallen vaas naar ontwerp van Per Lütken (1916-1998) en uitgevoerd door Holmegaard. Aan de onderzijde gesigneerd met vermelding van het modelnummer 18124. Geproduceerd in Denemarken tussen 1953 en 1974,

118. Vaas

Keramieken vaas met groenblauwe glazuur met omgeslagen detail. Anoniem, eind 20e eeuw.

119. Wandobject, Drewes de Wit

Houten wandobject, een schaal van Drewes de Wit (Groningen, 1944), beschilderd hout met olieverf. Aan de achterzijde gesigneerd en gedateerd 1991-1992.

120. Ets, Emilie Tomanová

Ets met surrealistische vis weergave door Emilie Tomanová (1933-1994, Praag). Rechtsonder met potlood gesigneerd en links vermelding van het oplagenummer 8/100. Jaren 70/80.

121. Beeld, Vilca Italië

Kristallen beeld van een olifant door Vilca Italy Crystal Art Glass, gemerkt middels sticker en gravering door de glaskunstenaar. Italië, eind 20e eeuw. Betreft een beeld op groter formaat.

122. Beeld, Auro Belcari

Polychroom beschilderd composieten beeld van dame, in begin 19e-eeuwse kledingstijl, naar ontwerp van Auro Belcari voor Dear Italy. Gemerkt en gedateerd 1989 achterzijde beeld, made in Italy.

123. Art Deco vaas, Mobach

Keramieken zwarte Art Deco vaas, horizontaal geribbeld met oranje ronde elementen door Mobach, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 30

124. Romeinse terracotta

Twee Romeinse terracotta objecten; een parfumflesje (ugentarium) en een Romeins kruikje.

125. Prent Le Mans 1959

Gelimiteerde prent getiteld "Aston Martin Victorious - Le Mans 1959"naar Nicholas Watts. Afgebeeld de Aston Martin DBR1 met racecoureurs Roy Salvadori en Carroll Shelby voor een Ferrari 250 TR, gesigneerd met potlood door Roy Salvadori and Caroll Shelby en de kunstenaar Nicolas Watts. Linksonder vermelding van het oplagenummer 196/850. Begin 21e eeuw.

126. Beelden, Porcupine Ceramics

Twee keramieken varkens door Porcupine Ceramics. Zuid Afrika, 21e eeuw.

127. Versteend hout

Prehistorisch versteend hout.

128. Mantelklok, Junghans

Eikenhouten mantelklok van Junghans met aan de achterzijde plaatje van Horlogerie Greving te Groningen. Jaren 30.

129. Vaasjes, Floris Meydam

Drie kristallen vaasje naar ontwerp van Floris Meydam en uitgevoerd door de glasfabriek Leerdam, jaren 60.

9725 CT Groningen