Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

180. Staaldruk, Jan van der Meulen

Staaldruk getiteld “De derde dag” door Jan van der Meulen (1935). Rechtsonder met potlood gesigneerd, gedateerd 1993 en vermelding van het oplagenummer 14/20.

181. Speelgoed

Speelgoed met Playmobil figuren, houten vliegtuig, pokerbeker, Domino stel, metalen auto’s, castagnetten, spellen Mastermind, kwartet en Diefje met verlos. Tweede helft 20e eeuw.

182. Schaal, Henk Wildenberg

Keramische schaal met decor van vissen naar ontwerp en uitgevoerd door Henk Wildenberg (1916-1978) te Beesel (Limburg). Aan de onderzijde gesigneerd met vermelding van modelnummer 703. Beesel, jaren 50.

183. Hangbloempotten, Jaap Ravelli

Twee keramieken wijnrood-blauw en beige geglazuurde hangbloempotten door Jaap Ravelli (Valkenburg Zuid-Holland). Aan de onderzijde gemerkt, jaren 50.

184. Vaas, Gerrit Spijker

Aardewerken vaas voorzien van blauw-grijze glazuur door Gerrit Spijker (Zuidlaren). Aan de onderzijde gesigneerd, begin 21e eeuw.

185. Schilderij, Arthur Feudel

Schilderij van een boerenhoeve door Arthur Feudel (1857-1929). Olieverfschilderij op board, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1923. Verso informatie.

186. Schaal

Aardewerken schaal in groen-oker en grijze kleurslag. Anoniem, tweede helft 20e eeuw.

187. Kommetje en suikerpot, Jan van Stolk

Aardewerken grafietgrijze suikerpot met ingekerfd decor en lichtbruin kommetje met vis decor met blauw geglazuurde binnenzijde door Jan van Stolk (1920-1997). Aan de onderzijde gemonogrammeerd VS, datering jaren 60.

188. Karabijn, Mauser

Duits karabijn, Mauser. Model 1908 gefabriceerd door de Deutsche Waffen und Munitionsfabriken Berlin. Eerste kwart 20e eeuw.

189. Flesje

Romeins glazen flesje met dubbelgeslagen rand.

190. Gravure

Gravure getiteld “De Derre Poort te Hattum” naar J. Bulthuis te dateren omstreeks 1792.

191. Tekening, Bé Kracht

Potloodtekening van een dorpsgezicht door Bé Kracht (1933). Rechtsonder gesigneerd, 21e eeuw.

192. Vazen, Aardewerkfabriek Katwijk en Pottenbakkerij De Rijn

Twee keramieken vazen, een vaas van roodbakkende klei met experimenteel glazuur, gemerkt aan de onderzijde Katwijk (Aardewerkfabriek Katwijk, 1916-1930), met vermelding van het modelnummer 173. Daarbij een bolvaas door Pottenbakkerij De Rijn, aan de onderzijde gemerkt De Rijn, met vermelding van modelnummer 403E, gefabriceerd tussen 1925-1942.

193. Keramiek

Convoluut keramiek met schenkkannen en vazen van onder meer ADCO, Ravelli en Nel Goedhart. Derde kwart 20e eeuw.

194. Art Deco vazen, Mosa

Drie keramieken Art Deco geglazuurde vazen met horizontale ribbels door Mosa, Maastricht. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 30.

195. Schilderij, Jorge Ludueña

Schilderij van man met baard in gilet door de Argentijns kunstenaar Jorge Ludueña (1927-1999). Olieverfschilderij op board, linksonder gesigneerd en gedateerd 1974.

196. Fruitschaal/kandelaar, Willem Noyons

Porseleinen fruitschaal annex kandelaar naar ontwerp van Willem Noyons. Aan de onderzijde gemonogrammeerd en gedateerd 2003.

197. Vazen, Matt Camps

Twee blauw-grijs geglazuurde vazen naar ontwerp van Matt Camps en uitgevoerd door keramiek fabrikant Loré te Beesel. Grotere vaas genummerd B111. Limburg, jaren 70

198. Bloempot en vazen, Westraven en Mobach

Keramieken wandbloempot en mintgroene vaas door Westraven, Utrecht. Tevens een beige geglazuurde vaas door Mobach te Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummers Westraven 443 en Mobach 635. Derde kwart 20e eeuw.

199. Keramiek

Convoluut van vijf keramieken vazen met onder meer Erica en Mobach. 20e eeuw.

200. Staaldruk, Jan van der Meulen

Staaldruk getiteld “De vijfde dag” door Jan van der Meulen (1935). Rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 1993, linksonder vermelding van het oplagenummer 14/20 en titel.

201. Nanking vaas, China

Porseleinen Nanking vaas met polychroom decor van krijgers en paarden in oorlogssituatie. Betreft een groot formaat vaas, aan de onderzijde gemerkt. China, begin 1900.

202. Tin

Convoluut tin met vijf kandelaars, boterpotten, vaas, asbakken, vaasjes, lepels, kom en nachtspiegel. 20e eeuw.

203. Vaas, Jan van Stolk

Aardewerken beige vaas met ingekerft vis decor door Jan van Stolk (1920-1997). Aan de onderzijde gemonogrammeerd, binnenzijde zeeblauw geglazuurd. Datering jaren 60.

204. Wandbord, Plateelbakkerij Regina

Plateel wandbord met floraal decor op zwarte fond door Plateelbakkerij Regina, Gouda. Decornaam Rosario met vermelding H. Blom. Aan de achterzijde gemerkt met vermelding van modelnummer 436 en monogram van de plateelschilder. Jaren 30.

9725 CT Groningen