Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

255. Schilderij, J.H. Carp

Schilderij van Engels landschap met vrouw op landweg door J.H. Carp, gemengde techniek op papier. Linksonder gesigneerd en gedateerd 1826.

256. Elpees Nederland 1940-1945

Elpee box uitgave Nederland 1940/1945 met gebruikmaking van authentieke geluidsfragmenten uit WOII. Bestaande uit drie elpees met boekwerk en met voorwoord van Z.K.H. Prins Bernhard. Te dateren 1965.

257. Popjes

Convoluut van zes miniatuur popjes uitgevoerd in porselein en celluloid. Begin 20e eeuw.

258. Graanmaat 1861

Koperen 20 NED-KAN graanmaat compleet met graanmonstersteker. Voorzien van messing applicatie met de vermelding 2 Decaliter J.D. Meijer J.P. Zn Schiedam. Gedateerd middels de oudste jaarletter 1861.

259. Wandbord, KMK

Keramieken bord met vogelmotief door KMK (Keramik Manufaktur Kupfermühle). Duitsland, jaren 70.

260. Aquarel. Edouard Mathys

Aquarel getiteld “Rue Saint Denis” door Edouard Mathys. België, tweede helft 20e eeuw.

261. Art Deco schenkkan, Potterie Kennemerland

Keramieken crèmekleurige-bruine Art Deco schenkkan van de Potterie Kennemerland naar ontwerp van C. J. Gellings. Ongemerkt, betreft modelnummer 131, geproduceerd omstreeks 1931

262. Gravure Griekenland

Cartografische kleurengravure van Griekenland getiteld “Graecia Antiqua”. 19e eeuw.

263. Zetel, Ethiopië

Oromo houten zetel uit de Jimma regio, Ethiopië. 20e eeuw.

264. Etnografica

Convoluut etnografica met achttien bronzen goudgewichten. Afrika, 20e eeuw.

265. Schilderij

Schilderij van een winterlandschap met slee en schaatsers, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, midden 20e eeuw.

266. Vaas, Gerrit Spijker

Aardewerken langwerpige bruine vaas voorzien van groen glazuur aan de bovenzijde door Gerrit Spijker (Zuidlaren). Aan de onderzijde gesigneerd, begin 21e eeuw.

267. Prenten en gravures

Convoluut prenten, een gravure van Van Oldenbarnevelt op het Hofschavot, prent met een Neorenaissance gebouw, aquarel van ruïne en een gravure van het Muiderslot (Castel Muijden). 19e/20e eeuw.

268. Beeld, Hildo Krop

Platelen lichtgrijs beeld van een scheepswerf arbeider door Hildo Krop (1884 - 1970). Aan de achterzijde gemerkt met anker. Ontwerp stamt uit 1958/59.

269. Art Deco schenkkan, Potterie Kennemerland

Keramieken Art Deco schenkkan van de Potterie Kennemerland naar ontwerp van C. J. Gellings. Aan de onderzijde gemerkt Velsen kTp Holland en modelnummer 131, geproduceerd omstreeks 1930

270. Ets, Anna Doedijns

Ets getiteld “Utrecht” door Anna Doedijns (1942). Rechtsonder met potlood gesigneerd en vermelding van het oplagenummer 239/250. Verso gedateerd 1988.

271. Bureaulamp, Bauhaus

Bauhaus bronskleurige metalen bureaulamp verzwaard met bodem van een kanonskogel. Duitsland, jaren 40/50.

272. Aquarel, Theo Steijaert

Aquarel van een tropisch woud op Borneo door Theodorus Bernardus Constantinus (Theo) Steijaert (1922-1963), linksonder gesigneerd met locatieaanduiding en gedateerd 1955.

273. Imari vazen, Japan

Drie Imari porseleinen floraal gedecoreerde pijpvazen. Japan, eind 19e eeuw.

274. Schenkkan, Potterie Kennemerland

Keramieken lichtbruine schenkkan van de Potterie Kennemerland naar ontwerp van C. J. Gellings. Aan de onderzijde vermelding van modelnummer 516, geproduceerd tussen 1933 en 1939.

275. Prenten

Convoluut met zes prenten waaronder een kleurengravure van vogels, prent Huis te Loevestein, prent de Wijnoogst door de Gebroeders Van Lymbourch, ets met gedicht ‘t dorp Buitensluis, gravures Markt te Lochum en Huis Amssen en een prent King Henry the VIth.

276. Schaaltjes, Corneille

Vier porseleinen schaaltjes met vis en kat met vogel decor naar ontwerp van Corneille. Aan de onderzijde gemerkt en gedateerd 2001.

277. Lithografieën

Lithografische drukken van veldslagen naar schilderijen van Robert Hillingford. Betreft de Slag bij Balaclava 1854 en Obdurman 1898. Begin 20e eeuw.

278. Zakkroonluchter

Franse vergulde messing zakkroonluchter gedecoreerd met kristalglazen diamanten en prismaplaatjes. Derde kwart 20e eeuw.

279. Art Deco vaas, Kennemer Potterij

Keramieken geglazuurde Art Deco vaas van de Kennemer Potterij, Velsen. Aan de onderzijde gemerkt Velsen Holland, modelnummer 175B Decib. Jaren 30.

9725 CT Groningen