Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

330. Schilderij, Indonesië

Balinese Kamasan schildering op textiel naar het werk “Battle between Boma and Krishna” - Puri Lukisan Museum. Midden 20e eeuw.

331. Bloempotten, Fris Edam

Twee keramieken crème-bruine bloempotten met groen geglazuurde binnenzijde van de N.V. Keramische Industrie Fris Edam. Aan de onderzijde gemerkt Fris Edam en Made in Holland, jaren 60/70.

332. Lithografie

Lithografie van bebouwing, boten in een rivierlandschap naar een schilderij van Jacob Maris. Eerste kwart 20e eeuw.

333. Foto

Kleurenfoto van een wintersfeer met riet en ijsschijfjes. Anoniem, jaren 80/90.

334. Boeken

Lot boeken bestaande uit kunstboeken over Frans Hals; de tweedelige gebonden Frans Hals in slip case onder redactie van Simon Slive, uitgegeven door het Mercatorfonds in 1989. Een boek Fables de la Fontaine, een gebonden uitgave betreffende Jean de la Fontaine, Parijs 1868. Een boek Nieuw Meubelboek in Franschen en Gothischen stijl met ontwerpen van meubels door E.J. Kindts uitgegeven door E. van Goethem omstreeks 1907.

335. Schilderij

Schilderij van een stadsgezicht met wandelaars, gouache op papier. Anoniem, Duitse School, jaren 70-80.

336. Aquarel, Jo Rispens

Aquarel van kloosterkerk interieur, de ingang van het kerkje te Janum, door Johannes (Jo) Rispens (1914-2001). Schildering op papier, rechtsonder gesigneerd. Vierde kwart 20e eeuw.

337. Ets

Ets getiteld “Bonte vliegenvanger”. Rechtsonder met potlood gesigneerd en vermelding van het oplagenummer 25/60.

338. Houtsnede

Houtsnede van een winterlandschap met brug. Rechtsonder in de druk gemonogrammeerd G, jaren 20/30.

339. Ets, Cornelis Brandenburg

Kleurenets getiteld “Bloemenmarkt” met de Singel en Munttoren te Amsterdam door Cornelis Brandenburg (1883-1954). Rechtsonder gesigneerd met potlood en vermelding titel, tweede kwart 20e eeuw.

340. Schilderij

Schilderij getiteld “Ruïne” door Elze van Huffelen, gemengde techniek op papier,. Linksonder gesigneerd Else van H, verso informatie, begin 20e eeuw.

341. Boeken - Grafische kunst

Drie kunstboeken betreffende etskunst van de grafisch kunstenaars James Mc Bey, Anders Zorn en Griggs. Uitgegeven door The Studio, London tussen 1924-26. Geschichte des Deutschen Kupferstiches und Holzschnittes door Carl von Lützow uit 1891.

342. Schilderij, Cobi Doevendans

Schilderij met abstracte collagestijl compositie door Cobi Doevendans (1946). Acrylverf op papier, linksonder gesigneerd en gedateerd 1983.

343. Theekist

Mahoniehouten theekist met celluloid banden en noppenmontuur. Begin 20e eeuw.

344. Barometer

Houten barometer/thermometer met rijkelijk gestoken florale ombouw. Holosteric-Barometer met Nederlandse weersaanduiding. Begin 20e eeuw.

345. Schilderij, Jeanne Brandsma

Schilderij, portret van meisje in rode kledij door Jeanne Brandsma (1902-1992). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Derde kwart 20e eeuw.

346. Vaas, Pottenbakkerij Koch

Aardewerken vaas met donkerblauwe glazuur door Pottenbakkerij Koch te Workum. Een vaas met horizontale baan decor met stippen. Aan de onderzijde gemerkt Koch Workum en aan de zijkant met monogram SK, Siete Koch, periode na 1997.

347. Lithografie, R. Barts

Lithografie van een zeegezicht getiteld “Mistige morgen” door R. Barts. 20e eeuw.

348. Kunstboeken

Franstalige tweedelige gebonden uitgave “Histoire et Philosophie des Styles” betreffende architectuur, meubelen en decoratieve kunst door Henry Havard. Parijs, 1899.

349. Zeefdruk, Jo van Dijk

Zeefdruk met abstracte huizencompositie door Jo van Dijk (1931-2000). Linksonder met potlood gesigneerd met vermelding van oplagenummer 63/800.

350. Schilderij

Schilderij van een brug met bebouwing. in Giethoorn, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.

351. Duitstalige boeken

Twaalf antiquarische Duitstalige boeken met twee boeken van Gustav Freitag, Die Ahnen (19e eeuw), zes boeken met werk van Heinrich Heine 1890, Karin von Sweden van Wilhelm Jensen 1866 en Auf der Höhe van Bertold Auerbach en meer.

352. Prent, H.N. Werkman

Facsimile druk uit de Chassidische Legenden reeks getiteld “ De weg terug” van H.N. Werkman. Rechtsonder in de prent gesigneerd, uitgave van het Groninger Museum uit 1985.

353. Baardmankruik

Messing baardmankruikje met hengsel, omstreeks 1900. Identiek exemplaar in de collectie Boijmans Van Beuningen en gedateerd 1890-1910.

354. Schilderij

Schilderij van een schaapskudde langs de rivier, olieverfschilderij op triplex. Linksonder gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen