Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

230. Aquarel

Aquarel van Kasteel Wijlre in Limburg. Rechtsonder gesigneerd en datering 1990.

231. Murano schaal

Glazen blauwe vintage Murano schaal met geplooide randen en uitstulpingen, voorzien van bladgoud decor. Italië, jaren 70.

232. Schilderij, Jan Harm Oostendorp

Schilderij van een riviergezicht met bebouwing door Jan Harm Oostendorp (1896-1979). Olieverf op linnen, rechtsonder gesigneerd J.H. Oostendorp, midden 20e eeuw.

233. Imari vazen en dekselpot, Japan

Twee Japanse Imari porseleinen vazen en dekselpot met handbeschilderd floraal decor. Begin 1900.

234. Dekseldoosjes

Vier messing dekseldoosjes, eerste helft 20e eeuw.

235. Prent Jura, Atlas National Illustre

Prent uit de Atlas National Illustre met cartografische weergave van het Jura gebied getiteld “Dépt Du Jura” door Victor Jules Levasseur (1795–1862). Uitgegeven omstreeks 1854.

236. Schilderij

Schilderij van een avondstemming met maan en bebouwing aan het water. Olieverf op uitgesneden schilderslinnen. Linksonder gesigneerd, midden 20e eeuw.

237. Vitrinekast

Mahoniehouten beglaasde vitrinekast op Queen Anne poten. Engeland, midden 20e eeuw.

238. Schaal en kom, Jan van Stolk

Aardewerken schaal en kom met ingekerfd vis decor door Jan van Stolk (1920-1997). Schaal aan de onderzijde gemonogrammeerd VS. Datering jaren 60.

239. Hologrammen Koningshuis

Collectie van tien Koninklijk Huis kristallen hologrammen met onder meer Wilhelmina, Beatrix, Willem Alexander, Maxima en Amelia. Begin 21e eeuw.

240. Tekening, Thomas Couture

Pasteltekening van een Franse binnenplaats door Thomas Couture (1815-1879). Pasteltekening met houtskool en potlood op papier. Linksonder gemonogrammeerd, te dateren omstreeks 1850.

241. Vazen, Kaiser Porzellan

Drie witte biscuit porseleinen vazen naar ontwerp van M. Frey en uitgevoerd door Kaiser Porzellan. Aan de onderzijde gemerkt Kaiser, M. Frey en vermelding van de modelnummers. Duitsland, jaren 60.

242. Bijbel 1875

Bijbel met het Nieuwe Testament met lederen band en omslag voorzien van een gouden slot. Uitgegeven
door Enschede en Zonen in 1875

243. Prent, Michael Parkes

Kunstprent getiteld “Water music” van Michael Parkes. Eind 20e eeuw.

244. Theekom en schotel, China

Een Chinees porseleinen blauw-witte theekom met florale beschildering. China, 19e eeuw.

245. Staaldruk, Jan van der Meulen

Staaldruk getiteld “De zesde dag” door Jan van der Meulen (1935). Rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 1993 met vermelding van het oplagenummer 14/20.

246. Vazen, KPM

Vier witte porseleinen vazen waaronder drie vazen KPM (Königliche Porzellan-Manufaktur Berlin) naar ontwerp van Konrad Quillman en Trude Petri, jaren 60. Daarbij een vaas Royal Porzellan KPM vaas München, jaren 60.

247. Vaasjes

Convoluut gekleurde kristallen vaasjes met een vierkant Mdina vaasje met glasslierten buitenzijde, groen bolvaasje en een oranje-, blauw- en groen vaasje. 20e eeuw.

248. Bordjes

Twee Delfts blauwe handbeschilderde bordjes met leeuw decor. Aan de onderzijde gemerkt, 18e eeuw.

249. Popjes Hinamatsuri, Japan

Vier Hinamatsuri houten popjes in Keizerlijke kledij voorzien van echt haar. Japan, midden 20e eeuw.

250. Aquarellen, Indonesië

Twee aquarellen, een met straatscene Indonesië en een van de haven van Soerabaja, door Soewardja (geboren omstreeks 1900). Indonesië, jaren 30/40.

251. Wijnstoppers

Twee wijnstoppers met glazen Murano stijl mille fiori bol, begin 21e eeuw.

252. Graanmaat

Koperen 5 liter graanmaat, met jaarkeuren inzake het ijken. Messing 5 Liter plaatje met vermelding van Th. T.N. Eerste keur letter F (1930-31). 19e eeuw.

253. Object, Cees van Olst

Kristallen object met ingesloten luchtbellen door Cees van Olst (1947-2014). Zijkant gegraveerd November 2000 VLTD, andere zijde Van Olst en nummering 21.

254. Mokken en borden, Frank Lloyd Wright

Porseleinen Frank Lloyd Wright set met zeven borden en vier mokken. Aan de onderzijde gemerkt, uitgegeven door het MoMA (Museum of Modern Art) in New York in 1998.

9725 CT Groningen