Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

280. Schilderij

Constructivistische stijl ballerina in primaire kleuren. Rechtsonder gemonogrammeerd, vierde kwart 20e eeuw.

281. Kolommenklok, Warmink

Messing mechanische kolommenklok van klokkenfabrikant Warmink. Almelo, jaren 60.

282. Tafel

Eikenhouten tafeltje met lade. Eind 19e eeuw.

283. Singles

Lot van twintig 45 toeren singles met voornamelijk Amerikaanse muziek, jaren 60/70.

284. Vazen, Fris Edam

Twee keramieken vazen in lichtgrijze en crèmekleurige glazuur door Fris, Edam. Aan de onderzijde gemerkt Studio Fris, Made in Holland, modelnummer 532 en 513. Eind jaren 50/60.

285. Staaldruk, Jan van der Meulen

Staaldruk getiteld “De eerste dag” door Jan van der Meulen (1935). Rechtsonder met potlood gesigneerd, gedateerd 1993 en vermelding van het oplagenummer 14/20.

286. Art Deco vaas, Potterie Kennemerland

Keramieken crèmekleurige-bruine Art Deco vaas van de Potterie Kennemerland naar ontwerp van C. J. Gellings. Ongemerkt; betreft modelnummer 192, geproduceerd omstreeks 1933.

287. Prent, Alessandra Puppo

Grafische druk van een fantasie stad aan het water door Alessandra Puppo (1936), rechtsonder met pen gesigneerd. Eind 20e eeuw.

288. Duitstalige boeken

Convoluut van elf Duitstalige antiquarische boeken, voornamelijk 19e eeuw.

289. Eettafel, Arco

Eikenhouten eettafel naar ontwerp van Willem van Ast, uitgevoerd door meubelfabrikant Arco, modelnaam Essenza. Ontwerp van de tafel stamt uit 1999.

290. Houtsnede, Daan de Vries

Houtsnede van de toren van de Grote Kerk te Veere door Daan de Vries (1895-1959). Linksonder gesigneerd in het houtblok. Jaren 30.

291. Kroonluchter

Metalen polychroom geschilderde vijflichts kroonluchter met floraal anthurium motief. Jaren 60.

292. Ets

Kleurenets van een putter met dennenappel. Rechtsonder met potlood gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.

293. Etnografica

Convoluut etnografica met tien bronzen goudgewichten. Afrika, 20e eeuw.

294. Brochurehouder, Lufthansa

Blauwe geëmailleerde metalen brochurehouder van de vliegtuigmaatschappij Lufthansa. Aan de binnenzijde gemerkt Made in Federal Republic Germany. Duitsland, jaren 60.

295. Ets

Ets getiteld “Kind met poes” naar een schilderij van Jacob Maris, prentmaker Petrus Johannes Arendzen. Datering 1856 - 1909.

296. Schaal, Hannie Mein

Keramieken schaal met abstract geglazuurd lichtblauw-bruin decor door Hannie Mein (1933-2003). Aan de onderzijde gesigneerd, jaren 60/70.

297. Schilderij, L. Wellekens

Schilderij met deugnieten door L. Wellekens. Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd en gedateerd 1916.

298. Vazen, Fris Edam

Twee lichtgrijs geglazuurde keramieken vazen door Fris Edam. Een vaas aan de onderzijde gemerkt Studio Fris en modelnummer 514 en een vaas onderzijde gemerkt Fris Edam en modelnummer 1007. Eind jaren 50/60.

299. Art Deco schenkkannen, Mosa

Twee keramieken Art Deco spuit geglazuurde schenkkannen ofwel snavelkannen door Mosa, Maastricht. Jaren 30.

300. Inkttekening, Henk Molenaar

Inkttekening van een Zuid-Europees strandgezicht met boten door Henk Molenaar (1933-2019), inkt op papier. Rechtsonder gesigneerd, jaren 70-80.

301. Vazen, Gerrit Spijker

Drie keramieken polychroom geglazuurde vazen door Gerrit Spijker (Zuidlaren). Aan de onderzijde gemerkt Spijker met datering 2003/2005.

302. Schilderij, F. Pirner

Schilderij van landschap met berkenbomen door F. Pirner, olieverfschilderij op board. Rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw.

303. Gouache, Anton Buytendijk

Gouache van Spaans stierengevecht door Anton Buytendijk (1913-2002). Gouache op papier, rechtsonder gesigneerd, derde kwart 20e eeuw.

Anton Buytendijk kwam in contact met de kunstenaarsgroep De Ploeg waar hij begin jaren 40 lid van werd. Hier waren de oudere leden zoals Jan Altink, Johan Dijkstra en Hendrik Werkman van invloed op de verdere ontwikkeling van zijn werk.

304. Vaas, Brouwer’s Aardewerkfabriek

Aardewerken vaas met aan de onderzijde horizontale ribbels en voorzien van een gevlekte glansglazuur door Brouwer’s Aardewerkfabriek (Fabriek Vredelust) te Leiderdorp. Aan de onderzijde het gestanste merkteken van Brouwer’s Aardewerkfabriek, Made in Holland en vermelding van modelnummer 610. Jaren 20/begin jaren 30.

9725 CT Groningen