Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

356. Kunstboeken

Drie kunstboeken; een Engelstalige gebonden uitgave American Colonial door Wendell Garett, uitgeven door Evergeen in 1995. Gebonden uitgave Venetiaanse Villa’s uitgegeven door Könemann in 1999 en een Engelstalige gebonden uitgave Victorian House Book door Robin Guild uitgegeven door Rizzoli, New York in 2002.

357. Tekening

Tekening van een naakt in de stijl van Matisse. Rechtsonder gemonogrammeerd GvE en gedateerd 2000.

358. Vaas, Pottenbakkerij Koch

Aardewerken blauw geglazuurde vaas door Pottenbakkerij Koch te Workum. Aan de onderzijde gemerkt Koch Workum en aan de zijkant met monogram SK, Siete Koch, periode na 1997.

359. Kunstboeken

Kunstboeken met “The great book of Impressionism” samengesteld door Diane Kelder en uitgegeven door Artabras in New York in 1980. Soft cover “The American Dream” Amerikaans realisme 1945-2017, uitgegeven door het Drents Museum in 2017. Twee kunstboeken in slip cover over Salvador Dali, uitgegeven door Taschen in 2004.

360. Ets, Reinder Homan

Ets getiteld “Knotwilgen” door Reinder Homan (1950). Linksonder met potlood gesigneerd, datering 2000 en vermelding van oplagenummer 33/50.

361. Lot curiosa

Lot curiosa met glazen presse-papier, gevuld lepeldoosje, dekseldoosje gevuld met groen marmeren kikkers en scarabeeën, dekseldoosje malachiet, beeldje eend, twee messing vaasjes met glasinzet en heilig hart, blauw glazen potje met Drago opdruk, metalen groen gepatineerd uilen beeldje, verzilverd dekseldoosje Holland America Line “SS Nieuw Amsterdam”, Horus beeldje, glazen floraal beschilderde fles, Regina Gouda plateel rozensteker en een papiergeld clip Holland America Line. 20e eeuw.

362. Ets, C.M. van der Woerd

Ets getiteld “Sint Nicolaaskerk te Utrecht” door Cor van der Woerd (1901-1994). Rechtsonder met potlood gesigneerd en vermelding van het oplagenummer 75/100. Tweede kwart 20e eeuw.

363. Wijn Medoc 1943

Fles rode wijn Chateau Kirwan, Cantenac-Médoc uit 1943. Appelation Haut Medoc Contrôlee.

364. Lot boeken

Convoluut van dertien Nederlandstalige boeken waaronder Jules Verne, Frederik van Eeden 2e druk, J.J. Cremer, A.M. de Jong, Potgieter Proza en meer. 19e/20e eeuw.

365. Etsen, Reinder Homan

Triptiek van drie etsen van een landschap met riet door Reinder Homan (1950). Linksonder bij elke afzonderlijke ets gesigneerd met datering 90-00, vermelding E.A. (épreuve d'artiste) en oplagenummer 6/50.

366. Wandplaquette, Indonesië

Houten wandplaquette met bruin gepatineerd decor van drie inheemse vrouwen. Indonesië, begin 20e eeuw.

367. Tekening

368. Kunstboeken

Twee kunstboeken; Humours of Married Life met karikaturen van Honore Daumier, uitgegeven door André Sauret in 1968. Daarbij een Franstalige gebonden uitgave Romantique L’art Érotique au Début du XIXe Siècle uitgegeven door Pepin Press in 2000.

369. Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO

Oranje keramieken vaas met horizontaal geribbelde structuur door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt met vermelding modelnummer 1016. Betreft een groter formaat vaas. Jaren 60/70.

370. Ets, Reinder Homan

Ets getiteld “Het Eiland” door Reinder Homan (1950). Linksonder met potlood gesigneerd, datering 1998 en vermelding van oplagenummer 10/50.

371. Vaas, Brouwer’s Aardewerkfabriek

Aardewerken vaas door Brouwer’s Aardewerkfabriek (Fabriek Vredelust te Leiderdorp. Aan de onderzijde het gestanste merkteken van Brouwer’s Aardewerkfabriek, zoals gevoerd vanaf 1905 en vermelding van modelnummer 2519 I. Jaren 20/begin jaren 30.

372. Schilderij, E. Aberson

Schilderij met landschappelijke voorstelling met koeien door E. Aberson. Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd, midden 20e eeuw.

373. Lot boeken

Drie historische boeken met de gebonden uitgave Kastelen, buitenplaatsen, tuinen en parken van Nederland uitgegeven door Scheltema & Holkema’s 1923, De beoefeningen Koninklijke Kunst in Nederland; een platenatlas der Vrijmetselarij in Nederland uit 1971 en het fotoboek Appingedam stad in Fivelingo uit 1996.

374. Vazen, Pottenbakkerij Koch

Twee aardewerken rood-blauw en lila-oudroze geglazuurde vazen door Pottenbakkerij Koch te Workum. Aan de onderzijde gemerkt Koch Workum en de grotere vaas aan de zijkant gemerkt met monogram SK, Siete Koch. Vierde kwart 20e eeuw/21e eeuw.

375. Schilderij, Heleen Tuin

Schilderij met abstracte veelkleurige voorstelling door Heleen Tuin (1945). Acrylverf op linnen, verso stempels kunstenares en te dateren omstreeks 1997.

376. Boeken - Letterkunde

Convoluut antiquarische boeken met drie boeken Onze Letterkunde door Dr. J van der Valk 1907. Daarbij twee boeken Nederlandsche Letterkunde door De Groot, Leopold en Rijkens, 1894.

377. Tekening

Tekening van een naakt op de rug gezien in de stijl van Matisse. Rechtsonder gemonogrammeerd en gedateerd 2000.

378. Lot boeken

Convoluut antiquarische boeken waaronder Duytze Zedekunde van Koenraad Mel 1737, Handleiding Algemeene Geschiedenis 1855, Voorlezingen over de Geschiedenis Der opvoeding des Menschdoms door God 1848, De Christen geheel en al het Eigendomvan Christus…. eind 18e eeuw. Godgeleerde keurstoffen 1862 en Zij schreven op Klei door Edward Chiera 1938.

379. Singles

Lot van twintig 45 toeren singles met voornamelijk Amerikaanse muziek, jaren 60/70.

380. Aquarel, Han Molenaar

Aquarel getiteld “Rue Clignancourt, Paris” door Han Molenaar (1914-1989). Aquarel op papier, linksonder gesigneerd en getiteld. Derde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen