Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

155. Staaldruk, Jan van der Meulen

Staaldruk getiteld “De tweede dag” door Jan van der Meulen (1935). Rechtsonder met potlood gesigneerd, gedateerd 1993 en vermelding van het oplagenummer 14/20.

156. Enveloppen België

Convoluut met Belgische enveloppen met postzegels, 20e eeuw.

157. Enveloppen België

158. Object, Cees van Olst

Glazen object op marmeren basement met inwendige blauwe en groene werveling met ingesloten luchtbellen door Cees van Olst (1947-2014), prijs voor 22e Waterschapssportdag 1997 Drenthe. Ongesigneerd, omstreeks 1997.

159. Art Deco schaaltje en bloempotjes, Société Céramique

Keramieken Art Deco schaaltje en bloempotjes door de Société Céramique te Maastricht. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 30.

160. Vogels

Drie keramieken beigekleurig geglazuurde vogels, eind 20e eeuw.

161. Staartmezen

Twee polychrome ambachtelijk gevormde glazen staartmezen, 21e eeuw.

162. Merklap 1910

Merklap met alfabet in verschillende typografie, cijfers en met naamsvermelding A.J. Boesberg, gedateerd 1910.

163. Mahjong, China

Mahjong set in etui met vier houten speelstokken en Nederlandstalig boekje met speluitleg. China, derde kwart 20e eeuw.

164. Art Deco schaal en bord, Villeroy & Boch

Keramieken Art Deco schaal en bord door Villeroy & Boch, Torgau. Duitsland, jaren 30.

165. Tekening, Bé Kracht

Potloodtekening van platbodem in kanaal door Bé Kracht (1933). Rechtsonder gesigneerd, begin 21e eeuw.

166. Vazen, A.D. Copier

Tincraquelé glazen vaas naar ontwerp van A.D. Copier en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. Uit de Sonoor serie, gemaakt omstreeks 1930. Tevens een amberkleurig vaasje naar ontwerp van A.D. Copier omstreeks 1938.

167. Lot curiosa

Lot curiosa met stenen Indiaas gebeeldhouwde plaquette, versteende schelp, pennen, Pelikan inkt, houten Boeddha, Parker pennenset, verzilverd vaasje, houten dekseldoosjes, Inka stijl goud obsidiaan beeldje, zakhorloge, messing asbak, schelpbeurs, elpee stofvanger Victor, vogel beeldjes, horloge, tinnen houder met Nederlands kleingeld.

168. Wandlamp, Marca

Italiaanse goudkleurige messing wandlamp met floraal ontwerp door de lampenfabrikant Marca. Made in Italy, jaren 80/90.

169. Schilderij, Barend Polvliet

Schilderij van zwoegende vrouw op het land met rurale bebouwing door Barend Polvliet (1869-1918). Olieverfschilderij op paneel, linksonder gesigneerd, te dateren begin 1900. Verso informatie.

170. Schetsen

Zes verschillende schetsen van moeders met kinderen, vrouw bij waterput, man en zittende oudere vrouw, toegeschreven aan Louis Apol. Omstreeks 1900.

171. Vaas

Groen geglazuurde aardewerken bolvaas met turquoise kleurdetails. Anoniem, 20e eeuw.

172. Bureaulamp. Eurolight Lichtarchitectuur

Vintage metalen bureaulamp gefabriceerd door Eurolight Lichtarchitectuur. Modelnaam “Work Sun” en modelnummer L1673, winnaar IF design 1983.

173. Vaas, Kunstaardewerkfabriek Nagtegaal

Keramieken vaas door Kunstaardewerkfabriek Nagtegaal te Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 59. Jaren 50/begin jaren 60.

174. Schenkkan met bekers, Potterie De Driehoek

Keramieken okerkleurige schenkkan met twee drinkbekers door Potterie De Driehoek Huizen Holland. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 60/70.

175. Schilderij

Schilderij met moeder en dochter in traditionele Spaanse kleding voor een poort. Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd, Midden 20e eeuw.

176. Vazen, De Olde Kruyk

Drie keramieken vazen naar ontwerp van Piet Kurstjens van De Olde Kruyk Milsbeek met gestileerd polychroom geglazuurd patroon. Aan de onderzijde gemerkt met DOK, jaren 60.

177. Art Deco beeld

Art Deco polychroom gipsen beeld van een leeuw, jaren 30.

178. Art Deco bureaulamp

Art Deco zwart gepatineerde metalen bureaulamp op gietijzeren voet. Vermoedelijk Denemarken, jaren 20/30.

179. Curiosa

Lot curiosa met Oriëntaals mes, messing Jugendstil bloempot door Daalderop, twee messing hoorns, vergrootglas en een met metaal bekleedde eend. 20e eeuw.

9725 CT Groningen