Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

54. Beeld

Teakhouten beeld van een nijlpaard, beeld op groter formaat. Afrika, begin 21e eeuw.

55. Vaas, Plateelbakkerij De Distel

Geglazuurde aardewerken vaas met polychrome florale decoratie uitgevoerd door Plateelbakkerij De Distel te Amsterdam. Aan de onderzijde gemerkt met vermelding van modelnummer 308, omstreeks 1917.

56. Tabakspot

Delfts blauwe handbeschilderde tabakspot met opschrift St. Domingo en voorzien van origineel messing deksel. 18e eeuw.

57. Trekpotje, China, Kangxi periode

Chinees porseleinen handbeschilderd trekpotje uit de Kangxi periode. China, 18e eeuw.

58. Pot, Peru

Pre-Colombiaanse, Inca stijl, aardewerken pot met handbeschilderd gestileerd decor en twee hengsels. Peru/Chili, 19e eeuw

59. Boek - Repertorium van de Architectuur in België

Gebonden uitgave “Repertorium van de Architectuur in België van 1830 tot heden”. Onder leiding van van Anne Van Loo. Uitgegeven door het Mercatorfonds in 2004.

60. Zilveren munten

Zilveren Juliana munten; twee zilveren tientjes en vier zilveren rijksdaalders. Periode 1959-1973.

62. Granaat armband met gouden slot

Granaat armband met vier strengen en een 14 karaat gouden sluiting, gemerkt met eikenblad.. Begin 20e eeuw.

63. Pasteltekening

Pasteltekening van Gronings landschap met korenschoven. Anoniem, 20e eeuw.

64. Zilveren theelepels, Jugendstil

Twaalf zilveren Nieuwe Kunst, Jugendstil theelepels. Gekeurd met lopende leeuw 2, minervakop M (Schoonhoven), meesterkeur GH2 (G. Huisman, Amsterdam) en jaarletter Q (1926).

65. Beelden

Twee houten Inca stijl beelden, 20e eeuw.

66. Beeld, Enzo Malevolti

Beeldje van een taling met messing poten en snavel door Enzo Malevolti. Made in Italy, begin 21e eeuw.

67. Beeld, China

Een Chinees celadonkleurig jadesnijwerk van een ram. Het dier ligt met zijn benen onder het lichaam, het hoofd geheven en met de hoorns naar achteren gericht. De steen heeft bruine insluitsels. Eerste helft 20e eeuw.

68. Beeld

Bronzen beeld van paard met aap zittend op de rug, 20e eeuw.

69. Kom, China, Amsterdams bont

Chinees porseleinen kom met een deels in Nederland aangebracht Amsterdams bont decor van kersenplukkende jongeling en een romantisch tafereel, 18e eeuw.

70. Dayak, Borneo

Koppensnellers zwaard (Dayak) van de Mandau uit Borneo met hoornen handvat, lemmet met gegraveerde decoratie, in houten schede met geschilderde decoratie. Eind 19e eeuw.

71. Bowl, Lalique

Kristallen bowl van Lalique, modelnaam “Nogent” naar ontwerp van Marc Lalique uit 1966. Aan de onderzijde gesigneerd Lalique, France, eind 20e eeuw.

72. Vaas

Zwart keramieken bolvaasje met vier dwars geplaatste staanders. Gouda, vierde kwart 20e eeuw.

73. Beeld

Bronzen beeld op marmeren basement van vrouwelijk naakt geflankeerd door een floraal geheel. Eind 20e eeuw.

74. Naslag gouden tientje 1897

Naslag van een gouden tientje Wilhelmina met loshangend haar en parelsnoer keerzijde Nederlands wapen en jaartal 1897, getoetst 18 karaat goud.

75. Foo Dog, China

Bronzen Foo Dog aan de onderkant gemerkt met Chinees karakter. Eind 20e eeuw.

76. Gouden damesring

Gouden damesring. Getoetst 18 karaat, eind 20e eeuw..

77. Parelkettingen

Vier halskettingen met zoetwaterparels. Midden 20e eeuw.

78. Visbestek, Engeland

Verzilverd Engels serveer visbestek in bijbehorende cassette. Gedateerd op Sterling zilveren tussenstukje, Sheffield jaarletter g (1924).

79. Zilveren pepermunt- en tondeldoosje

Een zilveren pepermuntdoosje gemerkt met meesterteken, lopende leeuw 2, minervakop met M (Schoonhoven) en jaarletter Z (1859) en een zilveren tondeldoosje gemerkt met zwaardje.

9725 CT Groningen