Schilderij, Dirk Twaalfhoven

Schilderij met landschappelijke voorstelling met vissersboot en drogende fuiken door Theodorus Bernardus (Dirk) Twaalfhoven (1896 - 1990). Olieverfschilderij op board, linksonder gesigneerd Twaalfhoven. Jaren 70/80.

Verkocht voor: € 150

Zilveren suiker- en melkstel

Zilveren suiker- en melkstel met dienblaadje gemerkt met lopende leeuw 2, meesterteken HH (H.Hooijkaas te Schoonhoven), minervakop en jaarletter R(1952).

Verkocht voor: € 160

Beeld Mercurius, Italië

Bronzen donker gepatineerd beeld van Mercurius zittend op een rots, een kopie naar een Grand Tour beeld. Aan de achterzijde gesigneerd F. de Luca. Italië, eind 20e eeuw.

Verkocht voor: € 120

Zilveren brandewijnkom 1859, Groningen

Zilveren brandewijnkom gedecoreerd met guirlandes, gemaakt door zilver- en goudsmid Petrus Hofman Peerlkamp te Wildervank. De brandewijnkom is gemerkt met lopende leeuw 2, meesterteken PP.3 (Petrus Hofman Peerlkamp), minervakop, zwaardje en jaarletter Z (1859).

Verkocht voor: € 420

Ikula, Congo

Ikula metalen mes met houten ingelegd handvat, ceremoniaal siermes gebruikt door de Kuba stam in Congo. Afrika, eerste helft 20e eeuw.

Verkocht voor: € 80

Kom, ontwerp Kjell Engman voor Kosta Boda

Blauw met bruine kristallen kom met vogeldecor, ontwerp Kjell Engman voor Kosta Boda. Gegraveerd aan de onderzijde K. Engman, modelnummer 38067 en Kosta Boda. Zweden, begin 21e eeuw.

Verkocht voor: € 30

Murano vaas

Blauwe horizontaal geribbelde Murano vaas met amberkleurige voet. Aan de onderzijde voorzien van geëtst merk Ca’dai Vetrai Murano. Venetië, vierde kwart 20e eeuw.

Verkocht voor: € 45

De Chassidische Legenden, H.N. Werkman

Facsimile van de Chassidische Legenden van H.N. Werkman in box met teksten van M. Buber en F.R.A. Henkels. Inclusief twintig groot formaat lithografieën, twee kleinere lithografieën op omslag met uiteenzettingen over alle lithografieën. Jaar van uitgave 2002.

Verkocht voor: € 130

Murano vaas, Mandruzzato

Rode zeskantige kristallen Murano vaas in Sommerso techniek met onderin een groene- en cognackleurige laag. Toegeschreven aan Luigi Mandruzzato, Venetië, jaren 60.

Verkocht voor: € 80

Beugeltas

Tas met zilveren beugel, gemerkt met naar links staande leeuw, meesterkeur en een jaarletter. Kraaltjesbuidel met rozenmotief is gedateerd 1916 in de beugel.

Verkocht voor: € 60

Beugeltas

Beugeltas met zilveren floraal gedecoreerde sluiting met meerdere vogels, buidel van kant. Gemerkt met Duits zilverkeur 800, halve maan en kroontje. Duitsland, omstreeks 1900.

Verkocht voor: € 60

Schenkkan, H.P. Berlage

Annagroene mondgeblazen schenkkan, ontwerp Hendrik Petrus Berlage voor Glasfabriek Leerdam. Aan de onderzijde voorzien van geëtste monogram van de ontwerper. Eind jaren 20.

Verkocht voor: € 110

Beugeltas

Beugeltas met zilveren sluiting, gehele buidel voorzien van gestikte kraaltjes in Art Nouveau vormgeving. Zilveren beugel gemerkt met zilvergehalte 800 en twee minder zichtbare keuren, omstreeks 1900.

Verkocht voor: € 50

Wandbord, ontwerp Jan van Schaik voor Plateelbakkerij Zuid-Holland

Plateel wandbord met twee afgebeelde roerdompen omgeven door botanische decoratie, ontwerp van Jan van Schaik en gefabriceerd door Plateelbakkerij Zuid-Holland. Aan de onderzijde gemerkt Unique Metaliqe, Plazuid Gouda, monogram van de ontwerper JvS. Gouda, jaren 50.

Verkocht voor: € 190

Zilveren suiker- en melkstel

Zilveren suiker- en melkstel met dienblaadje. Alle drie onderdelen afzonderlijk gemerkt met ZII, zilverkeur 835 en meesterkeur DA+ (D. Aubert, Den Haag). Tweede helft 20ste eeuw.

Verkocht voor: € 140

Art Deco dekselschaal, Mobach

Art Deco keramieken dekselschaal in beige-bruin geglazuurd kleurverloop met oranje dekselknop door keramiekfabriek Mobach te Utrecht. Jaren 30/40.

Verkocht voor: € 30

Schilderij, Hendrik Kranenburg

Schilderij van de Magere Brug met de Amstel te Amsterdam door Hendrik Cornelis Kranenburg (1917-1997). Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd H.C. Kranenburg en gedateerd.

Verkocht voor: € 100

Fruittest, Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen

Crèmekleurige geglazuurde aardewerken fruittest door Pottenbakkerij de Vier Paddenstoelen, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt met het beeldmerk en het modelnummer 15 I. Jaren 30/40.

Verkocht voor: € 35

Uit De Blauwe Schuit, H.N. Werkman

Cassette met de titel “Uit de blauwe schuit” met linnen overtrokken kartonnen doos met zeven facsimile drukken door H.N. Werkman (1882-1945) met beschrijvingen en gedichten. Tevens een begeleidend boekwerk met uiteenzetting door Henk van Os. Een uitgave uit 1996.

Verkocht voor: € 90

Vaas, Jugendstil

Keramieken groen geglazuurde Jugendstil vaas met geometrische patronen. Ongesigneerd, eerste helft 20e eeuw.

Verkocht voor: € 60

9725 CT Groningen