Veiling: Veiling 26 sessie 1

Aziatica en antiek

512. Aardewerken karaf, Plateelbakkerij Zuid Holland Gouda, 1918

Aardewerken karaf, Plateelbakkerij Zuid Holland Gouda, 1918

551. Fr. Julius von Kolkow, Foto: Boerderij “De Hoogte” in Vliedorp bij Zoutkamp (ca. 1875).

Foto gemaakt door Friedrich Julius von Kolkow (1839-1914). Hij was een Pruisische fotograaf, die zich in 1863 in de stad Groningen vestigde. Gelijst, contemporaine aantekeningen achterop de lijst, waarop ook een origineel kartonnen kaartje van Von Kolkow.

320. Goud, dames zakhorloge 18 k. begin 20e eeuw.

Goud, dames zakhorloge 18 k. begin 20e eeuw. Witte geëmailleerde wijzerplaat met Romeinse cijfers en daarachter Arabische cijfers. Gouden wijzers en achterkant fijn geciseleerd met vogel en florale motieven. Zwitsers remontoir 10 rubis horloge. Glazen glas. Binnendeksel van metaal. Gemerkt: 18 k. en Helvetia ( 18 k. goud). Bijbehorende doos + reserve glas aanwezig.

316. Goud, 14 k dames zakhorloge, begin 20e eeuw.

Goud, 14 k dames zakhorloge, begin 20e eeuw. Zakhorloge met gecontourneerde rand en achterzijde fijn gegraveerde met florale motieven. Witte emaille wijzerplaat met Romeinse cijfers en gouden wijzers. Gemerkt: binnenzijde met 14 k. en dépose kruis( Suisse) 9107. en nr. 75453. Binnendeksel van metaal en tekst: Remontoir 10 rubis en nr. 75453.

327. Goud, dameshorloge van het merk Tisot, midden 20e eeuw.

Goud, dameshorloge van het merk Tisot, midden 20e eeuw. Model: Seastar 7, Tisot gemerkt op de wijzerplaat. Tisot gemerkt op de sluiting(=onedel) van de horlogeband. Gemerkt: Eekhoorn=14 k. goud ( 585/1000 goud). Uurwerk dient te worden nagekeken en horlogeband vervangen. Glas is gekrast . Kast verkeert in goede conditie.

533. Ets Rembrandt “De Baders”, postume druk

Ets van Rembrandt “ De Baders”, een afdruk van de originele koperplaat van Rembrandt. De ets is een postume druk, wel van de koperplaat van Rembrandt maar afgedrukt door een latere eigenaar van de koperplaat.

326. Goud/zilver/granaten. Lot van 2 ringen, rond 1900.

Goud/zilver/granaten. Lot van 2 ringen, rond 1900. Bestaande uit A. een gouden ring 18 k. ( 750/1000 goud) met in zilver gezette granaten ( 8 stuks). In goede conditie met gebruikssporen. B. Een gouden ring 14 k. ( 585/1000 goud) plaat onder de zilveren zetting is van laag gehalte goud. met in zilver gezette granaten ( 19 stuks) 2 zettingen missen. Ronde plaat onder de zilveren zetting is van laag gehalte goud. Goud is in goede conditie met gebruikssporen.
Beide ringen zijn ongemerkt maar getoetst op goud.

328. Goud, closed forever damesarmband, 20/21 e eeuw.

Goud, closed forever damesarmband, 20/21 e eeuw. Gemerkt op een v.d. schakels: 585=14 k. ( 585/1000 goud) en "aanhangsel 2".

329. Goud, Lot van 2 stuks waaronder gouden bedel, 20e eeuw.

Goud, Lot van 2 stuks waaronder gouden bedel, 20e eeuw. Bestaande uit: A. Bedel in de vorm van een hellebaard. gemerkt: onduidelijk maar getoetst op 14 k. goud ( 585/1000 goud) . B. Broche met stras-stenen ( 4 stuks). Gemerkt: eikenblad= 14 k. ( 585/1000 goud). Bijbehorende byoux doos.

331. Zilver, Art deco vaas, Voorschoten 1923.

Zilver, Art deco vaas, Voorschoten 1923. De vaas is verzwaard in de voet. Gemerkt: Minerva, lopende leeuw 2, jaarletter N= 1923 en meesterteken: Koninklijke Begeer en Vos Voorschoten.

333. Zilver, een stel 3-armige kandelaars, VS. midden 20e eeuw.

Zilver, een stel 3-armige kandelaars, VS. midden 20e eeuw. Gemerkt aan de onderzijde: Sterling "Duchin creation" en weighted. Herkomst Verenigde staten.

334. Zilver, 2 tafelstukken fazanten, Den Haag midden 20e eeuw.

Zilver, 2 tafelstukken fazanten, Den Haag midden 20e eeuw. Twee fraaie fazanten gemerkt op de staart: ZII ( 2e gehalte zilver=835/1000 zilver) en meesterteken: D'Aubert Den Haag.

332. Zilver, 5-armige Art deco kandelaar, ca. 1925.

Zilver, 5-armige Art deco kandelaar, ca. 1925. Gemerkt: Diverse merken waaronder Zwitserse merken. Stad Baden en o.a. "st. Eloy. tevens Duist gemerkt: Keizerskroon + halve maan en 835 ( 835/1000 zilver) en andere: Wilkens & söhne. Én "V" Nederlandse belastingkeur voor vreemd(=buitenlands) zilver. Vermoedelijk is de kandelaar in Duitsland of Zwitserland gemaakt en uitgevoerd naar Zwitserland of Duitsland óf andersom en uiteindelijk in Nederland terechtgekomen vandaar de keur "V" voor buitenlands zilver. De kandelaar/ voet is vermoedelijk verzwaard.

487. Krijttekening

Hollandse school pasteltekening op papier. Linksonder onduidelijk gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.

83. Kist

Beschilderde houten kist China 20 e eeuw

541. Martin van Waning (1889-1972), Ets op papier, Oude Gracht te Utrecht

Ets op papier, Martin van Waning, Oude Gracht te Utrecht, ongedateerd. Gesigneerd in potlood en in de plaat rechtsonder. Uit de collectie van het Ministerie van Algemene Zaken. Gelijst.

537. Houten klok, Amsterdamse school, ca. 1920

Houten klok, Amsterdamse school, ca. 1920. Met bronzen wijzerplaat.

548. Houten kast, model halve maan, eind 19e eeuw

Houten kast, model halve maan, eind 19e eeuw

546. Zeer grote houten lijst met gipsen decoratie van vruchten, 19e eeuw

Zeer grote houten lijst met gipsen decoratie van vruchten, 19e eeuw

78. Houten kastje met lakwerk, China, midden 20e eeuw

Houten kastje met lakwerk, China, midden 20e eeuw

547. Houten staand horloge, met walnootfineer, J. Bradley Liverpool, 18e eeuw

Houten staand horloge, met walnootfineer, J. Bradley Liverpool, 18e eeuw

9725 CT Groningen