Veiling: Veiling 26 sessie 1

Aziatica en antiek

284. Verzilverd, 6 persoons visbestek WMF, Duits 1e helft 20e eeuw.

Verzilverd, 6 persoons visbestek WMF, Duits 1e helft 20e eeuw. Uitgevoerd in art-deco sfeer met kruisband motief versierde randen.

455. Olieverf op doek, Maurice Empi, Nature morte au violon no. 5

Olieverf op doek, Maurice Empi, Nature morte au violon no. 5
Maurice Empi 1933.

507. Foto Vereeniging voor den effectenhandel te Amsterdam 1907

Foto Vereeniging voor den effectenhandel te Amsterdam 1907

464. Aardewerk, Blauw-groen geglazuurde vaas met geometrische decoratie, Jan van der Vet, 1903-1908, uitvoering Dordtsche Kunstpotterij

Blauw-groen geglazuurde vaas met geometrische decoratie, Jan van der Vet, 1903-1908, uitvoering Dordtsche Kunstpotterij. Afgebeeld in The Gouda Pottery Book, plateelmakers in Holland part II: pagina 348.

524. Olieverf op paneel, Carl Werlemann, begin 20e eeuw

Carl Werlemann: geboren in Amsterdam in 1874 en gestorven in 1939 te Brussel. Was voornamelijk werkzaam in Belgie. Schilderij geschilderd in Frankrijk in buurt van Cannes. Diverse werken van Werlemann in bezit van Belgische musea.

41. Gepolychromeerd hout/ andere, een Indische krishouder met kris, 20e eeuw.

Gepolychromeerd hout/ andere, een Indische krishouder met kris, 20e eeuw.

491. Aardwerk dienblad met florale motieven, Plateelbakkerij Regina, ca. 1925

Aardwerk dienblad met florale motieven, Plateelbakkerij Regina, ca. 1925

470. Zilver Lot divers 20e eeuw

2e gehalte manicure set in bijhorend foudraal, hierbij een Filligrain schip in vitrinekastje, fotolijst, theeschep en theezeef.

407. Kristallen coupes, Duitsland / Bohemen, midden 19e eeuw

Kristallen coupes, Duitsland / Bohemen, midden 19e eeuw

204. Zilver, kleine bonbonmand opengewerkt, Voorschoten 1922.

Zilver, kleine bonbonmand opengewerkt, Nederlands 1922. Uitgevoerd met parelrand en opengewerkt ( Ajour gezaagd). Gemerkt: Minerva, lopende leeuw 2, jaarletter M=1922 en meesterteken: v.Kempen & Begeer & Vos ( Den Bosch, Utrecht, Voorschoten)

307. Meerschuim/amber, 2 stuks pijpen in foedraal 19e eeuw.

Meerschuim/amber, 2 stuks pijpen in foedraal 19e eeuw.
Man met baard en zilver montuur (Engels), de andere met dame+ bos bloemen.

408. Spanen bruidsdoos, beschilderd, Pruisen / Duitsland, 19e eeuw

Ovale spanen doos met deksel.

437. Hout gepolychromeerde heilige beelden Europa 19e eeuw

2 houten sculpturen van heiligen 18e/19e eeuw

240. Zilver, lot van 4 stuks, midden 20e eeuw.

Zilver, lot van 4 stuks, midden 20e eeuw. Bestaande uit een roomlepel gemerkt: klein zwaard en meesterteken: Wed. van der Meulen Joure, lepelvaas gemerkt: Lopende leeuw 2, jaarletter u= 1955 en meesterteken Gerritsen & v.Kempen Zeist, tafelbel gemerkt: onleesbaar en een strooier gemerkt: 925 s.

419. Kristallen parfumfles en suikerstrooier met zilveren doppen, Holland, 19e eeuw

Kristallen parfumfles en suikerstrooier met zilveren doppen, Holland, 19e eeuw

30. Porselein klapmuts kom China 19e eeuw

Met decoratie van lijzen. Onderzijde 4 karaktermerk in dubbele cirkel.

459. Glas, vier groene bowl glazen, Cornelis De Lorm voor Leerdam glasfabriek, 1918

Glas, vier groene bowl glazen, Cornelis De Lorm voor Leerdam glasfabriek, 1918

323. Zilver/verguld metaal, Serveerbestek 5 stuks in doos, Lazerus Posen, Berlijn ca 1900.

Zilver/verguld metaal, Serveerbestek 5 stuks in bijbehorende doos, Lazerus Posen, Berlijn ca 1900. Serveerbestek van de Joodse fabrikant Lazerus Posen in Berlijn, 1869-1938 (gesloten in de kristalnacht). Diverse stukken van deze firma bevinden zich in het Joods Museum in Berlijn. Gemerkt: Keizerskroon en halve maan, 800 ( 800/1000 zilver) en meesterteken: Posen Berlijn.

258. Zilver, zogenaamde sterling sweetmeat dish. rond 1900.

Zilver, zogenaamde sterling sweetmeat dish. rond 1900. Sweetmeat= suikergoed. Ronde schaal met klassieke bewerkte rand. Gemerkt: Sterling. Herkomst vermoedelijk VS.

9. Porseleinen borden met decor van vogel in tuin, China, 19e eeuw

Porseleinen borden met decor van vogel in tuin, China, 19e eeuw. Twee stuks

39. Bronzen vazen, Japan, ca. 1900, Meiji periode

Bronzen vazen, Japan, ca. 1900, Meiji periode

239. Zilver, Chanoeka kandelaar, 1e helft 20e eeuw.

Zilver, Chanoeka kandelaar, 1e helft 20e eeuw. Uitgevoerd in Barokstijl 9 kaars. Gemerkt: 925 (925/1000 zilver)

256. Zilver, kleine vaas, Duits midden 20e eeuw.

Zilver, kleine vaas, Duits midden 20e eeuw. Gemerkt: Duitse keizerskroon en halve maan, 925 ( 925/1000 zilver) en meesterteken: onbekend. De vaas is in de voet verzwaard.

49. Porseleinen schotels met landschapsdecor, China, ca. 1720, Kangxi periode

Porseleinen schotels met landschapsdecor, China, ca. 1720, Kangxi periode

55. Porseleinen kom, Kanton, Famille rose, China, ca. 1900 Guangxu periode

Porseleinen kom, Kanton, Famille rose, China, ca. 1900, Guangxu periode

9725 CT Groningen