Veiling: Veiling 39 sessie 1, maandag 20 juni 2022
26. Lectuurstandaard, Canterbury
Mahoniehouten Canterbury lectuurstandaard met vier vakken en lade voorzien van bronskleurig beslag. Laatste kwart 20e eeuw.
27. Beeld, Berend Seiger
Bronzen beeld van staande vrouw, Berend Seiger (1944). Gesigneerd in het brons Seiger. Laatste kwart 20e eeuw.
28. Halsketting, oorbellen en broche
Set van gestoken benen sieraden. Een broche met florale voorstelling, een halsketting en oorbellen met gestoken bloemen. Jaren 50/60 vorige eeuw.
29. Nachtkastje
Eikenhouten nachtkastje met marmeren bovenblad, voorzien van messing beslag en floraal gestoken motief. Eerste kwart 20e eeuw.
30. BP blik
Liter blik British Petroleum BP Energol U.C.L. motorolie. Jaren 50.
31. Lot aziatica
Lot bestaande uit een Japanse Imari schaal, vijf Japanse cloisonné bordjes met florale decoratie en een gemberpot. 20e eeuw.
32. Lot porselein
Lot Petrus Regout Maastricht porselein, Japan/Nederland. Bestaande uit twee kaststellen en tien kop-en-schotels, 20e eeuw.
33. Theepotten
Twee porseleinen design theepotten bestaande uit een theepot ontwerp Rolf Sinnemark (Zweden, 1941), fabrikant Rörstrand, modelnummer 413. En een Arzberg Germany theepot in primaire kleuren, ontwerp Lutz Rabold. Beide theepotten stammen uit de jaren 80.
34. Glazen met houder
Zes Duitse drinkglazen voorzien van gravering met inhoudsmaat 7/20 Liter. Geheel in draagbare metaalgevlochten mand. Vooroorlogse glazenset.
35. Lot kommen en schotels, China
Lot met vijf Chinese kommen, vier Chinese schotels en een Amsterdams bont beker. China 18/19e eeuw.
36. Verrekijker, Steel & Co London
Steel & Co verrekijker, hout met messing opbouw. Gegraveerd Steel & Co, 70 Cornhill London. Day, or Night. Gefabriceerd tussen 1810-1820.
37. Hollandse tegels
Twee Delfs blauwe tegels met landschappelijke voorstelling. Twee mangaan kleurige tegels bestaande uit een tegel met religieuze voorstelling en een tegel met landschappelijke voorstelling met zeilboot. 20e eeuw.
38. Schilderijen
Twee landschappelijke schilderijen met boerderij in verschillende jaargetijden. Olieverf op paneel, beide schilderijen gesigneerd. Tweede helft 20e eeuw.
39. Prentkaarten paardenrassen, Eerelman
Eerelman Album paardenrassen, gevuld met eenentwintig lithografische prentkaarten van verschillende paardenrassen van Otto Eerelman. Uitgave J.T. Swartsenburg, Gouda. Uitgave omstreeks 1910.
40. Schilderij
Schilderij van een paard, olieverf op paneel, naar Otto Eerelman. Gesigneerd linksonder O. Eerelman, 20e eeuw.
41. Tafelventilator
Chroomkleurige tafelventilator, half roterend en voorzien van drie standen op chromen voet. Derde kwart 20e eeuw.
42. Russische lakwerkdoos, Palekh
Russische handbeschilderde Palekh lakwerkdoos met afbeelding van Russisch orthodoxe kerken in winters landschap. Aan de voorzijde gesigneerd, tweede helft 20e eeuw.
43. Mantelklok
Mantelklok, model Napoleonhoed, in houten gefineerde behuizing. Jaren 50/60.
44. Beeld, Milo
Art Deco stijl bronzen beeld van een panter. Gesigneerd Milo en met L'Art Bronze Qualite France gestempeld. 21e eeuw.
45. Halskettingen
Twee benen halskettingen, midden 20e eeuw.
46. Wasborden, China
Twee houten Chinese wasborden met florale decoratie. Eerste kwart 20e eeuw.
47. Schilderij, F. Wagner
Schilderij van frontaangezicht van Engelse woning met bloemenperken, olieverf op paneel. Linksonder gesigneerd F. Wagner, verso vermelding Biggs & Sons, London. Laatste kwart 20e eeuw.
48. Tegels, Porceleyne Fles
Twee cloisonné tegels van de Porceleyne Fles, Delft. Met afbeelding van de spoorwegstaking, verzet voor het vaderland september 1944 - mei 1945 (ontwerp H.J. Tieman) en inundatie 5 Mei Nederland zal herrijzen 1945 (ontwerp J.H. Schuilenburg).
49. Wandbord
Messing wandbord met “Je Maintiendrai” vermelding en de twee Nederlandse leeuwen. Midden 20e eeuw.
50. Afrikaans beeld
Afrikaans houten beeld, midden 20e eeuw.
9725 CT Groningen