Veiling: Veiling 39 sessie 1, maandag 20 juni 2022

101. Lot porselein

Lot porselein waaronder kop-en-schotels, 20e eeuw.

102. Album met ansichtkaarten

Jugendstil album met ansichtkaarten van voornamelijk provincies Drenthe, Overijssel en enkele buitenlandse ansichtkaarten. Eerste helft 20e eeuw.

103. Presse-papier, Rusland

Malachieten presse-papier met verguld bronzen (ormulo) slee met daarop een vastgebonden kristalbrok. Rusland, eind 19e eeuw.

104. Beeld William Shakespeare

Beeld van William Shakespeare met naamplaatje oud Engelse spelling “Shakspeare”. Betreft gebronsd metalen beeld van Shakespeare zittend op troonstoel met aan de rechterzijde boeken waaronder Macbeth. Op houten basement, omstreeks 1900.

105. Kaarsenstandaards

Twee smeedijzer vierpotige kaarsenstandaards., tweede helft 20e eeuw.

106. Kaarsenstandaard

Houten kaarsenstandaard met Rooms Katholieke Alfa-Omega doopkaars. Laatste kwart 20e eeuw.

107. Determineer vitrines

Determineer vitrines met flora en fauna betreffende Bos en Hei & Wat vinden wij in de Duinen. Firma Imexporter Leiden, leermiddelen. Voorzien van firmazegels, jaren 50/60

108. Dienblad

Porseleinen dienblad met decoratie van appelen en vernikkelde rand. Aan de onderzijde ingestampt modelnummer, jaren 20/30.

109. Treinset, Märklin

Märklin 2911 startset personentrein, combinatie van locomotief en twee wagons met transformator en rails. In originele doos, jaren 60/70.

110. Plantentafel

Eikenhouten plantentafel met florale gestoken decoratie, eerste helft 20e eeuw.

111. Vulpennen

Lot met zes vulpennen, waaronder Charles Chevignon en Inoxcrom. Tevens vier merkloze vulpennen, derde kwart 20e eeuw.

112. Schilderij

Schilderij met veelkleurige vlakken, lakverf op linnen. Aan achterzijde vermelding Daan van Golden, tweede helft 20e eeuw.

113. Paard en boerenkar

Houten paard en boerenkar op wieltjes, halverwege vorige eeuw.

114. Schilderij, Jan J. van der Stap

Schilderij, olieverf op doek, van stadsgezicht Delft met Molen de Roos van Jan J. van der Stap (1874-1940). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1935. Bijgaand papiertje.

115. Lot kalligrafie en radiograph pennen

Lot met Callifraphy Sheaffer NoNonsence set en vijftien radiograph pennen waaronder Roting en Staedtler. Daarbij twee sets inktpatronen. Vierde kwart 20e eeuw.

116. Spiegel

Goudkleurige spiegel met barok element aan de bovenzijde. België, 20e eeuw.

117. Tekening

Klein formaat tekening van een uitbundige vrouw. Tekst aan de linker zijde Groosknupfchen met onderschrift Schnitzels Jetzt. Laatste kwart 20e eeuw.

118. Mantelklok, Frankrijk

Franse vergulde mantelklok, gesigneerd op de wijzerplaat Fondet Paris. Rijk geornamenteerd, circa 1900.

119. Dienbladen

Twee dienbladen, waarvan een Art Deco, jaren 30 met inleg van verschillende houtsoorten. En een mahoniehouten met geëboniseerde rand. Begin 20e eeuw.

120. Beeld, Congo

Uit hout gestoken beeld met donkere patina, Democratische Republiek Congo. Midden 20e eeuw.

121. Fauteuils, Jugendstil

Twee mahoniehouten Jugendstil fauteuils met originele velours stof, gestoken florale motieven in het hout. Eerste kwart 20e eeuw.

122. Wastafel met marmeren blad

Franse mahoniehouten wastafel met marmeren bovenblad, lade en legplank. Einde 19e eeuw.

123. Bank, Jugendstil

Mahoniehouten Jugendstil bank met gestoken decoratie voorzien van originele velours bekleding. Eerste kwart 20e eeuw.

124. Eetkamerstoelen, Jugendstil

Vier mahoniehouten Jugendstil eetkamerstoelen met gestoken decoratie en met originele velours bekleding. Eerste kwart 20e eeuw.

125. Beeld, Berend Seiger

Bronzen beeld van dansend paar op marmeren basement van Berend Seiger (1944). Gesigneerd in het brons Seiger. Laatste kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen