Veiling: Veiling 39 sessie 1, maandag 20 juni 2022

151. Pentekening, Eppo Doeve

Pentekening op papier van Eppo Doeve (1907-1981). Uit voormalige collectie van SNS Reaal, derde kwart 20e eeuw.

152. Lot etnografica

Lot met twee gedecoreerde houten kommen en houten bord, 20e eeuw.

153. Bajonet

Italiaanse Beretta bajonet met lederen schede, circa 1960.

154. Kinderboeken en lesmateriaal

Lot met boekenreeks van de jaargetijden voorjaar, zomer, herfst en winter, met illustraties van Rie Cramer. Hierbij educatief lesmateriaal "Ontluikend Leven" door E.A. Alderts Jaren 50.

155. Wandelstokken

Lot van drie wandelstokken, eerste bruine wandelstok in faux bamboe met inwendig een paraplu. Tweede wandelstok met messing handvat en met inwendig een fles voor alcoholische versnapering. Derde wandelstok met kop van een eend, Maxim’s de Paris. 20/21e eeuw.

156. Dekseldoos, China

Chinese papier-maché dekseldoos met florale decoratie, derde kwart 20e eeuw.

157. Hanglamp

Hanglamp in Dijkstra stijl, uitgevoerd in doorzichtig bruin plexiglas, jaren 70.

158. Bijzettafel, Italië

Italiaanse bijzettafel met florale vergulde messing applicaties, 20e eeuw.

159. Hanglamp, Daalderop

Messing Nieuwe Kunst hanglamp met vier lichtpunten met glazen hangstaafjes van de firma Daalderop, Tiel. Omstreeks 1915.

160. Schilderijen

Twee schilderijen, gemengde techniek op papier met afbeeldingen van vrouwen. Beide onduidelijk gesigneerd, derde/ vierde kwart 20e eeuw.

161. Lithografieën, Etienne Bosch

Uitgave Aelbrecht Hertog van Beieren Graaf van Holland enz Binnen Enkhuizen in 1396. Met acht lithografieën van Etienne Bosch. Uitgave H. Kleyn, Leiden 1900.

162. Etsen

Drie etsen met hoogwaardigheidsbekleders uit de Middeleeuwen. Belgische school, begin 20e eeuw.

163. Vruchtbaarheidsbeeld, Mossi Burkina Faso

Vruchtbaarheidsbeeld van het Mossi volk, Burkina Faso. Midden 20e eeuw

164. Staande lamp

Franse bouillotte staande lamp uitgevoerd in messing met rode originele lampenkap. Jaren 50/60

165. Schelpen

Verzameling van vier schelpen waaronder Lambis schelpen, 20e eeuw.

166. Wandmasker, Congo

Rijkelijk bewerkt Afrikaans koperen wandmasker op houten basis. Congo. Eerste helft 20e eeuw.

167. Litho, Julius Paul Junghanns

Lithografie van paard met boerenkar, Julius Paul Junghanns (Wenen 1876-Dusseldorf 1958). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1920.

168. Beeld fluitspeler

Ambachtelijk houtgestoken beeld van een fluitspeler, toegeschreven aan Chris van der Hoef. Gesigneerd achterzijde C.J. vd Hoef.

169. Schilderij

Olieverfschilderij op linnen van winterlandschap met paard en wagen. Ongesigneerd, eerste helft 20e eeuw.

170. Houtsnede, Toyohara Kunichika

Japanse houtsnede op papier door Toyohara Kunichika (1835-1900). Eind 19e eeuw.

171. Houtsnede, Toyohara Kunichika

Japanse houtsnede op papier. Prent van de acteur Ichikawa Danjuro als de geest van de bedrogen vrouw Uwanari door kunstenaar Toyohara Kunichika (1835-1900). Houtsnede uit 1898.

172. Beeld vrouw met mand

Terracotta beeld van een mand dragende vrouw. Aan de achterzijde voorzien van ingedrukte zegel met vermelding Editions du Musée de la Vie Wallonne. België, eerste helft 20e eeuw.

173. Houtsnede, Japan

Japanse houtsnede op handgeschept papier, drie Japanse dames met parasol. Linksonder gesigneerd met monogran, 19e eeuw.

174. Spiegel

Spiegel met houten lijst voorzien van hoekornamenten. Derde kwart 20e eeuw.

175. Plaquette

Ovaal barokstijl fragment van een altaarstuk met in cartouche religieuze voorstelling. Verzilverde messing plaquette, omstreeks 1900.

9725 CT Groningen