Veiling: Veiling 39 sessie 1, maandag 20 juni 2022
151. Pentekening, Eppo Doeve
Pentekening op papier van Eppo Doeve (1907-1981). Uit voormalige collectie van SNS Reaal, derde kwart 20e eeuw.
152. Lot etnografica
Lot met twee gedecoreerde houten kommen en houten bord, 20e eeuw.
153. Bajonet
Italiaanse Beretta bajonet met lederen schede, circa 1960.
154. Kinderboeken en lesmateriaal
Lot met boekenreeks van de jaargetijden voorjaar, zomer, herfst en winter, met illustraties van Rie Cramer. Hierbij educatief lesmateriaal "Ontluikend Leven" door E.A. Alderts Jaren 50.
155. Wandelstokken
Lot van drie wandelstokken, eerste bruine wandelstok in faux bamboe met inwendig een paraplu. Tweede wandelstok met messing handvat en met inwendig een fles voor alcoholische versnapering. Derde wandelstok met kop van een eend, Maxim’s de Paris. 20/21e eeuw.
156. Dekseldoos, China
Chinese papier-maché dekseldoos met florale decoratie, derde kwart 20e eeuw.
157. Hanglamp
Hanglamp in Dijkstra stijl, uitgevoerd in doorzichtig bruin plexiglas, jaren 70.
158. Bijzettafel, Italië
Italiaanse bijzettafel met florale vergulde messing applicaties, 20e eeuw.
159. Hanglamp, Daalderop
Messing Nieuwe Kunst hanglamp met vier lichtpunten met glazen hangstaafjes van de firma Daalderop, Tiel. Omstreeks 1915.
160. Schilderijen
Twee schilderijen, gemengde techniek op papier met afbeeldingen van vrouwen. Beide onduidelijk gesigneerd, derde/ vierde kwart 20e eeuw.
161. Lithografieën, Etienne Bosch
Uitgave Aelbrecht Hertog van Beieren Graaf van Holland enz Binnen Enkhuizen in 1396. Met acht lithografieën van Etienne Bosch. Uitgave H. Kleyn, Leiden 1900.
162. Etsen
Drie etsen met hoogwaardigheidsbekleders uit de Middeleeuwen. Belgische school, begin 20e eeuw.
163. Vruchtbaarheidsbeeld, Mossi Burkina Faso
Vruchtbaarheidsbeeld van het Mossi volk, Burkina Faso. Midden 20e eeuw
164. Staande lamp
Franse bouillotte staande lamp uitgevoerd in messing met rode originele lampenkap. Jaren 50/60
165. Schelpen
Verzameling van vier schelpen waaronder Lambis schelpen, 20e eeuw.
166. Wandmasker, Congo
Rijkelijk bewerkt Afrikaans koperen wandmasker op houten basis. Congo. Eerste helft 20e eeuw.
167. Litho, Julius Paul Junghanns
Lithografie van paard met boerenkar, Julius Paul Junghanns (Wenen 1876-Dusseldorf 1958). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1920.
168. Beeld fluitspeler
Ambachtelijk houtgestoken beeld van een fluitspeler.
169. Schilderij
Olieverfschilderij op linnen van winterlandschap met paard en wagen. Ongesigneerd, eerste helft 20e eeuw.
170. Houtsnede, Toyohara Kunichika
Japanse houtsnede op papier door Toyohara Kunichika (1835-1900). Eind 19e eeuw.
171. Houtsnede, Toyohara Kunichika
Japanse houtsnede op papier. Prent van de acteur Ichikawa Danjuro als de geest van de bedrogen vrouw Uwanari door kunstenaar Toyohara Kunichika (1835-1900). Houtsnede uit 1898.
172. Beeld vrouw met mand
Terracotta beeld van een mand dragende vrouw. Aan de achterzijde voorzien van ingedrukte zegel met vermelding Editions du Musée de la Vie Wallonne. België, eerste helft 20e eeuw.
173. Houtsnede, Japan
Japanse houtsnede op handgeschept papier, drie Japanse dames met parasol. Linksonder gesigneerd met monogran, 19e eeuw.
174. Spiegel
Spiegel met houten lijst voorzien van hoekornamenten. Derde kwart 20e eeuw.
175. Plaquette
Ovaal barokstijl fragment van een altaarstuk met in cartouche religieuze voorstelling. Verzilverde messing plaquette, omstreeks 1900.
9725 CT Groningen