Veiling: Veiling 39 sessie 1, maandag 20 juni 2022

126. Boek, R. Töpffer- Les Amours de Mr. Vieux Bois

Karikaturen boek “Les Amours de Mr. Vieux Bois” van Rodolphe Töpffer (1799-1846). Uitgeverij d'Aubert & Cie, Paris. Gepubliceerd omstreeks 1840.

127. Linoleumsnede met monografie, Hans Wap

Linoleumsnede, Splendid Isolation, Hans Wap (1943-), nummer 5/90. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd.

128. Halve maan kast

Eikenhouten halve maan kastje met wegschuivende roldeurtjes. Jaren 50.

129. Schilderij

Schilderij op groot formaat in gemengde techniek op linnen in de stijl van Herman Brood. Gesigneerd Brood, verso vermelding Marrit Westra en 04-09-2012.

130. Spinnenkoptafel

Spinnenkoptafel op gestoken vierpoot, notenhoutenfineer bovenblad voorzien van intarsia. Tweede helft 20e eeuw.

131. Schilderij, Hester Migchelsen

Schilderij van een landschap, olieverf op paneel. Linksonder gesigneerd met monogram HM. Verso vermelding van bijbehorende naam Hester Migchelsen. Tweede helft 20e eeuw.

132. Bajonet CSZ

Tjechische CSZ (Ceskoslovenska Statni Zbrojovka, Brno) bajonet met originele schede. Eerste helft 20e eeuw.

133. Russische lakwerkdozen, Palekh

Twee Russische handbeschilderde Palekh lakwerkdozen met afbeeldingen van winterse landschappen. Aan de voorzijde gesigneerd, tweede helft 20e eeuw.

134. Beelden, Indonesië

Javaanse houten polychrome beelden van bruidspaar “Loro Blonyo”, 20e eeuw.

135. Beeld, Indonesië

Indonesisch gestoken houten beeld van man met haan, eerste helft 20e eeuw.

136. Kruidenkast

Houten kruidenkast met zestien porseleinen dekselpotten en inzetbakjes. Derde kwart 20e eeuw.

137. Russische lakwerkdoos, Palekh

Russische handbeschilderde Palekh lakwerkdoos met winters dorpsgezicht. Aan de onderzijde gesigneerd en genummerd, tweede helft 20e eeuw.

138. Microscopische preparaten

Drie afsluitbare kisten gevuld met microscopische preparaten gevat in glasplaatjes, waaronder slijpplaatjes mineralogie, preparaten mossen en varens en overige planten. Jaren 60/70.

139. Industrieel object

Gietijzeren industrieel object, vermoedelijk uit een schoenenfabriek. Eerste helft 20e eeuw.

140. Hanglamp

Messing hanglamp met glazen kap, bronskleurige patina, 20e eeuw.

141. Hanglamp

142. Theeflacon

Kristallen theeflacon voorzien van ruitslijpsel, kristallen afsluitdop en zilveren montuur, gemerkt 800 zilver. Tweede helft 20e eeuw.

143. Eetkamerstoelen

Vier chromen design eetkamer stoelen met gele kunstlederen gecapitonneerde zittingen, laatste kwart 20e eeuw.

144. Houten beker, West-Afrika

Uit hout gestoken etnografische beker met handvat. West Afrika midden 20e eeuw.

145. Spiegel

Goudkleurige houten taps toelopende spiegel met barokstijl element aan bovenzijde, 20e eeuw.

146. Spinnenkop bijzettafel

Octogonale mahoniehouten spinnenkop bijzettafel op driepoot, omstreeks 1900.

147. Mantelklok, Amsterdamse School

Eikenhouten Amsterdamse school mantelklok voorzien van palissanderhoutfineer met verchroomde cijfers en wijzers. Jaren 20/30.

148. Schilderijlijst, Jugendstil

Groot formaat Jugendstil houten lijst, eerste kwart 20e eeuw.

149. Schilderij, Joseph Jacques

Schilderij, olieverf op doek, van katoenplukkers op Haïti. Rechtsonder gesigneerd Joseph Jacques en gedateerd 1979.

150. Boekensteun, Perkeo

Aardewerken boekensteun van twee tekenende meisjes, Math Wanders (1933-2008), Kunstatelier Perkeo Holland. Gesigneerd Perkeo en gedateerd 1976.

9725 CT Groningen