Veiling: Veiling 39 sessie 1, maandag 20 juni 2022
76. Hanglamp
Hanglamp in gepatineerd messing met rond glas voorzien van geslepen stermotief. Eerste kwart 20e eeuw.
77. Haardscherm
Gietijzeren haardscherm bestaande uit drie gedeelten met scharnieren verbonden. Eind 20e eeuw.
78. Dienblad, Jugendstil
Aardewerken Jugendstil dienblad met vernikkelde rand en handvaten. Aan onderzijde voorzien van ingestampt modelnummer, omstreeks 1920.
79. Schilderij, G.H. Breitner
Schilderij, olieverf op paneel, stadsuitbreiding Amsterdam van George Hendrik Breitner (1857-1923). Rechtsonder gesigneerd G.H. Breitner, omstreeks 1915
80. Britains
Vier tinnen handbeschilderde indianen, Britains. Engeland, eerste helft 20e eeuw.|
81. Beeld, West-Afrika
Uit hout gestoken etnografisch beeld van Afrikaanse man. West-Afrika, midden 20e eeuw.
82. Schaal, Krosno
Kristallen Krosno schaal met blauwe hoekelementen. Aan onderzijde Krosno geëtst, Polen, derde kwart 20e eeuw.
83. Kaarsenstandaard
Bronzen kaarsenstandaard in de vorm van een kanon. Geheel ondersteund door drie kanonskogels en drie pompstokken. 20e eeuw.
84. Beelden, Capodimonte
Twee porseleinen beelden in romantische sfeer van Capodimonte, Napels. Aan de onderzijde gesigneerd Capodimonte, modelnummer. Italië, jaren 50/60.
85. Klapstoel
Klapstoel bekleed met oosters tapijt, eerste kwart 20e eeuw.
86. Bontstola vos
Bontstola van geprepareerde vos met glazen ogen, omstreeks 1930.
87. Beeld
Aardewerken etnografisch beeld met met aan drie kanten twee personen boven elkaar afgebeeld, 20e eeuw.
88. Russische lakwerkdoosjes, Palekh
Zes Russische Palekh lakwerkdozen met verschillende voorstellingen, tweede helft 20e eeuw.
89. Stoelen
Twee eikenhouten Gründerzeit stoelen met gevlochten zitting, hierbij een Lodewijk XVI stijl stoel. 20e eeuw.
90. Aquarel, H.P.M. Kosters
Aquarel op papier van Hendrik Pieter Martinus Kosters (1870-1938) van waterlandschap met huizen op achtergrond. Gesigneerd en gedateerd rechtsonder, 1922.
91. Menora’s en kandelaar
Twee messing menora’s en messing religieuze kaarsenstandaard, 20e eeuw.
92. Schimmenspel theater, Frankrijk
Schimmenspel theater, Ombres Chinoises, van Franse herkomst in originele doos. Met twaalf verhaal vertellende afbeeldingen. Volgens binnenzijde deksel een geschenk uit 1833.
93. Spiegel
Gouden barokstijl spiegel met kuif, uitgevoerd in hout en gips, 20e eeuw.
94. Lot ornithologie
Vijf boeken over vogels waaronder "De club der trekvogels" door F. Koster en "Het vogelboekje" door Jaq. P. Thijsse. Uitgaven begin vorige eeuw.
95. Moederklok
Moederklok, klok in houten behuizing ter aansturing van nevenklokken, merkplaatje onleesbaar. Eerste kwart 20e eeuw.
96. Spiegel
Latoenkoperen spiegel met facet geslepen spiegelglas. Nederland, eerste kwart 20e eeuw.
97. Spiegel
Ovalen spiegel met goudkleurige houten lijst, voorzien van gefacetteerd spiegelglas. Eerste kwart 20e eeuw.
98. Beeld
Ivoren beeld van heilige ambtsdrager met Afrikaans uiterlijk, circa 1900.
100. Lot porselein
Lot porselein waaronder kop-en-schotels, 20e eeuw.
9725 CT Groningen