Veiling: Veiling 39 sessie 1, maandag 20 juni 2022

51. Schotels, China Guangxu

Vier Chinese Guangxu (Kuang Hsu) schotels met handgeschilderde florale decoraties. Periode 1875-1908.

52. Vazen

Twee vazen, een bruin/oranje Murano vaas, ontwerp Flavio Poli in Sommerso techniek uit de jaren 60/70 en een tweede octogonale accubakvaas in amberkleur.

53. Kaarsenstandaard

Grote kerkelijke messing kaarsenstandaard op klauwpoten met gotische kaars, tweede helft 20e eeuw.

54. Russische lakwerkdoos, Palekh

Russische Palekh lakwerkdoos met handbeschilderd strijdtafereel. Aan de onderzijde gesigneerd, tweede helft 20e eeuw.

55. Lot lijstwerk

Lot met twee tekeningen, twee prenten van Anton Pieck en Azteek geïnspireerde creatie. 20e eeuw.

56. Locomotief met wagon

Gietijzeren locomotief en steenkoolwagon. Ongemerkt, einde 20e eeuw.

57. Kamergemak

Eikenhouten kamergemak met Art Deco bijbehorende aardewerken pot, jaren 20/30.

58. Wandborden, Rusland

Twee Russische handbeschilderde lakwerk wandborden waarvan één uitgevoerd in hout, gesigneerd Kputuba T. 1977 en een aardewerken bord uit 1990, onderin het bord gesigneerd.

59. Beeld, Art Deco

60. Koffieset

Tinnen Duitse koffieset met koffiepot, mokka en suikerpot op dienblad, hierbij twee lepelbekers. Aan de onderzijde gesigneerd met Edel Zinn en een Vrouwe Justitia, 20e eeuw.

61. Sjabloondruk met monografie, Nicole Montagne

Sjabloondruk, Anna Achmatova met bloem, van Nicole Montagne (1961), oplagenummer 29/60. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2000.

62. Russische lakwerkdoos, Palekh

Russische Palekh lakwerkdoos met een afbeelding van een feestscène, met apart binnenwerk. Aan de onderzijde gesigneerd, tweede helft 20e eeuw.

63. Mantelklok

Mantelklok in eikenhouten behuizing en met zilverkleurige wijzerplaat, jaren 30/40.

64. Lot etsen Groningen

Vijf etsen op papier van Groningen. Een stadsgezicht, twee topografische kaarten, de Martinikerk en topografische kaart van de provincie Groningen. Begin 20 eeuw.

65. Vaas, Chinoiserie

Aardewerken Chinoiserie blauw witte vaas met botanische decoraties en vogels, 20e eeuw.

66. Etsen

Ets met Joodse thematiek, Belgische school. De eerste ets staat de zaaier centraal in de voorstelling, daarboven de negen muzen. Links en rechtsonder Adam en Eva met daartussen een Phoenix. Tweede ets betreft “Des Menschen op en Nedergangh". In de plaat gesigneerd met monogram.

67. Ets, Etienne Bosch

Ets van Noord-Afrikaanse straatscène. Rechtsonder in de plaat gesigneerd E. Bosch (Etienne Bosch 1863-1933). Omstreeks 1900.

68. Gouache

Gouache met abstracte voorstelling in zwart, wit, bruin en rood. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd ‘92.

69. Emmer

Chinese houten emmer met metalen banden, tweede helft 20e eeuw.

70. Fauteuil en ottoman

Velours beklede fauteuil en ottoman, fauteuil voorzien van bronskleurige wieltjes. Omstreeks 1910.

71. Kaarsenstandaards

Twee bronzen kaarsenstandaards in de vorm van apen met donkerrood gilet, eind 20e eeuw.

72. Etsen

Twee etsen met middeleeuwse voorstelling, Belgische school.

73. Schilderij

Schilderij van een dorpsgezicht, olieverf op doek. Rechtsonder met monogram JK gesigneerd, tweede helft 20e eeuw.

74. Lot Sheaffer pennen

Lot van drie geschenkdozen Sheaffer met in totaal een vulpen, vier balpoints mat metall preludesets, white dot, aansteker en twee goudkleurige Sheaffer, white dot set met vulpen en balpoint en aansteker. Alle pennen met reclame uiting, vierde kwart 20e eeuw

75. Schildersezel

Driepoot schildersezel met gestoken kerfsnede decoratie, eerste kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen