Veiling: Veiling 39 sessie 1, maandag 20 juni 2022

226. Schilderij

Schilderij van huiselijk tafereel met aardappel schillende vrouw en kinderen, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.

227. Inkttekening

Inkttekening van liggend manlijk naakt op papier. Linksonder gesigneerd met monogram en ‘64.

228. Gebakstel en schoteltjes, Art Deco

Art Deco gebakstel, grote taartschaal en zeven gebaksbordje door Ditmar Urbach, made in Czechoslovakia. Hierbij zes Art Deco bordjes met oranje band door Myott Son & Co, England. Jaren 20/30.

229. Aquarel

Zuid-Europese landschappelijke aquarel. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1938.

230. Peperstrooiers en zoutvaatjes

Negen tinnen peperstrooiers en drie tinnen zoutvaatjes, circa 1900.

231. Schilderij

Schilderij van stilleven met kruik, wijnglas, pijp en boek. Linksonder gesigneerd en gedateerd 1983.

232. Bekers en schenkkan

Acht tinnen bekers in verschillende grootte en een schenkkan met deksel, aan de onderzijde gemerkt. Circa 1900.

233. Tekeningen, Louis Soonius

Twee tekeningen van Louis Soonius (Den Haag 1883-1956). Betreft de Gistpoort te Middelburg en Haagwoning, Moerweg te Den Haag. Beide tekeningen linksonder gesigneerd en gedateerd 1909 en 1915.

234. Schilderij, G.C. Beening

Schilderij van stilleven met violen, olieverf op linnen. Rechtsonder gesigneerd G.C. Beening en gedateerd 1935.

235. Schilderij

Schilderij, olieverf op doek, portret van een heer in kostuum. Rechtsonder gesigneerd met monogram, tweede helft 20e eeuw

236. Hanglamp, Art Deco

Franse Art Deco chromen hanglamp met zes gematteerde glazen schalen. Lamp is uitgerust met bajonetfittingen. Jaren 50/60.

237. Hanglamp

Franse messing hanglamp voorzien van gematteerde lampenkappen met geëtste guirlandes. Omstreeks 1900.

238. Boek - Het Nederlands Interieur in beeld 1600-1900

Het Nederlands interieur in beeld 1600-1900. Redactie C. Willemijn Fock. Uitgeverij Waanders, Zwolle, jaar van uitgave 2001.

239. Schilderij

Schilderij met landschappelijke voorstelling van huis met schuur gelegen aan rivier. Olieverfschilderij op linnen. Eerste helft 20ste eeuw.

240. Olielamp, Frankrijk

Franse messing olielamp met melkglazen kap en porseleinen bol met dierenmotieven. Omringd door zes kaarsenstandaards. 20e eeuw.

241. Schilderij

Olieverfschilderij met musicerende man met klarinet en vrouw. Rechtsboven gesigneerd E. Zampighi, verso vermelding: Der Neueste Walzer en vaag leesbaar 31 August 1907.

242. Hanglamp Amsterdam

Amsterdamse messing bolkroon hanglamp met zes kandelaars, voorzien van stadswapen van Amsterdam en leeuw. 20e eeuw.

243. Lot auto’s, vliegtuigen en modelbouw

Lot bestaande uit een radiografisch bestuurbare F1 auto, een bouwpakket Competition wedstrijd stockcar, een radiografisch bestuurbare helicopter en een bouwpakket van Froc straalvliegtuig Candair Sabre. Tevens vijf tijdschriften modelbouw. Laatste kwart 20e eeuw.

244. Religieuze beelden

Drie handgeschilderde religieuze beelden van de Heilige Theresia uitgevoerd in gips. Tweede/derde kwart 20e eeuw.

245. Beeld, West-Afrika

Afrikaanse ebbenhouten levensboom beeld. West Afrika, midden 20e eeuw.

246. Lot sieraden

Doos gevuld met sieraden waaronder kettingen, broches, armbanden en speldje. 20e eeuw.

247. Schilderij

Schilderij, olieverf op karton, in primaire kleuren. Linksonder gesigneerd.

248. Crucifix, Antonius Gerardus Merkelbach

Glazen tegelfragmenten crucifix in houten raamwerk, Antonius Gerardus (Toon) Merkelbach (1916-2005). Gesigneerd onderaan het kruis.

249. Schilderij naar Rembrandt

Olieverfschilderij op paneel van "De lofzang van Simeon" naar Rembrandt. Linksonder vermelding Reproductie van Rembrandt door J. Rispens.

250. Lithografie

Florale lithografie met craquelé effect op paneel met eikenhouten lijst, 20e eeuw.

9725 CT Groningen