Veiling: Veiling 39 sessie 1, maandag 20 juni 2022
201. Uil
Uil, uitgevoerd in roodgeverfd ijzer op groot formaat. Laatste kwart 20e eeuw.
202. Lot vrachtwagens
Lot van vijftien vrachtwagenmodellen met opdruk van verschillende merkproducten, begin 21e eeuw.
203. Plafonnière
Plafonnière met in beton gegoten rode glasfragmenten, inclusief plafond montagebevestiging. Vierde kwart 20e eeuw.
204. Salontafel
Salontafel met messing pootjes, formica grijs en teakhouten bovenblad aan twee zijden te gebruiken. Derde kwart 20e eeuw.
205. Hanglamp
Glas-in-lood hanglamp met koud beschilderde florale decoratie, jaren 30/40.
206. Plantenstandaard, Art Nouveau
Franse Art Nouveau houten plantenstandaard met marmeren bovenblad, omstreeks 1900.
207. Bureaustoel
Chesterfield stijl bureaustoel in groen kunstleer op bronskleurige rolwieltjes, midden 20e eeuw.
208. Spiegel, Gründerzeit
Duitse Gründerzeit spiegel met aan weerszijden pilaren met halve kantelen, begin 1900.
209. Brieven-en borstelhouders
Eikenhouten couranten- en brievenhouder met messing houders en decoratie. Borstelhouder met spiegel en hondenkop. Jaren 20/30.
210. Hangkastje
Eikenhouten miniatuur hangkastje naar klassiek voorbeeld, rijkelijk gedecoreerd, 20e eeuw.
211. Kastjes
Twee gespiegelde eikenhouten kastjes met in het centrale paneel een uit het hout gestoken vogel met aan weerszijden pilaren met kapitelen. Fragment van een buffet kast. Eind 19e eeuw.
212. Schilderij
Schilderij, olieverf op paneel, van landschap met ondergaande zon. Verso vermelding titel “Akker tegen de avond omgeving Terheijden”. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd ‘77.
214. Religieus reliëf, Frankrijk
Groot religieus reliëf van gestoken meerschuim in zwarte ovalen lijst met gebold glas. Gesigneerd Mattei, Frankrijk, 19e eeuw.
215. Sieradenkist
Sieradenkist met gestoken houten bovenplaat en zijkanten. Indonesië, eerste helft 20e eeuw.
216. Porseleinen servies, Rosenthal/Bavaria
Compleet porseleinen servies van Rosenthal, Bavaria bestaande uit twaalf dinerborden, tien voorgerecht borden, drie dekselschalen, drie serveerschalen, saucière en botervloot. Modelnaam Sanssouci met roos decoratie en vergulde elementen. Tweede helft 20e eeuw.
217. Beelden, Plateelbakkerij Zuid-Holland Gouda
Vier plateel beeldjes van Plateelbakkerij Zuid-Holland, Gouda. Een lammetje, meisje op hek, eend en herinneringsstuk aangeboden door het bondsbestuur. Fabrieksstempels aan achterzijde en onderzijde, jaren 50.
218. Religieuze litho in lijst
Kleurenlitho van Jezus en zijn discipelen van J.R. Wehle in houten Jugendstil lijst met korenaar motief en de spreuk “en zij volgden Hem”, jaren 20.
219. Polystone beelden
Twee polystone beelden van een man en een vrouw, afgewerkt met een dun laagje brons.
220. Kunstboeken - Rembrandt en Van Gogh
Twee kunstboeken, "De Ogen van Rembrandt" door Simon Schama, uitgave uit 2019 en "Vincent van Gogh alle schilderijen", deel 1, een Taschen uitgave uit 2001.
221. Zeefdruk, Ger Siks
Zeefdruk van Ger Siks met de titel "Boertange 1945", oplage 104/190. Rechtsonder gesigneerd met potlood Ger Siks 1973.
222. Lectuurstandaard, Art Deco
Art Deco lectuurstandaard, hout met verchroomde buizen. Jaren 30.
223. Dienblad
Porseleinen dienblad met landschappelijke voorstelling, voorzien van nikkelen rand met handvatten. Tweede kwart 20e eeuw.
224. Lot borduurwerk
Twee ingelijste borduurwerken, de Groninger Martinitoren en een bloemboeket in vaas. Derde kwart 20e eeuw.
225. Gravure, A.M. Dommering
Gravure van een stilleven met zonnebloemen van Annie M. Dommering (1896-1949), oplage 1/20. Rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1927.
9725 CT Groningen