Veiling: Veiling 39 sessie 2, dinsdag 21 juni 2022

326. Vazen, Groninger Steenfabriek, ADCO

Twee vazen van de ADCO Groninger Steenfabriek. De gele vaas is gemerkt GST en modelnummer, 1930. De beige bolvaas is ongemerkt, 1960.

327. Schenkkan, amfora en vaas

Drie stuks groen volksaardewerk, een schenkkan, amfora en een vaas. Vaas gemerkt 1005, eerste kwart 20e eeuw.

328. Vazen, Jugendstil

Twee Jugendstil vazen gemaakt van iriserend glas. Duitsland/Bohemen, eerste kwart 20e eeuw.

329. Kommen, China

Zes Chinese blauw-witte porseleinen kommen en vier bruin geglazuurde kommen met florale decoratie. China, 20e eeuw.

330. Bijbels

Engelse bijbel, Holy Bible Ilustrated “Glorious Gospel of the Blessed God” door John Brown. Edinburgh, eind 19e eeuw en een Nieuwe Testament Bijbel met fragment van gouden slot uit 1884 door J. Brandt & Zoon Haarlem.

331. Gebakstel en kommen, ontwerp Oiva Toikka voor Nuutajarvi

Finse noppenglas set van Fabrikant Nuutajarvi 1793. Een grote schaal, zes bordjes en twee kommen uit de Kastehelmi serie, ontwerp Oiva Toikka. Ontwerp 1964.

332. Bowlstel

Bowlstel inclusief onderbord uit ijsglas met deksel waarvan de slang het handvat vormt. Duitsland, omstreeks 1910.

333. Vaas, Rolf Sinnemark

Abstracte zwart/wit porseleinen Rörstrand vaas ontworpen door Rolf Sinnemark. Zweden, vierde kwart 20e eeuw.

334. Vaas, Frantisek Vizner

Groen met witte glazen vaas met ingeblazen bellen van glasontwerper Frantisek Vizner voor fabrikant SKLÁRNA ŠKRIDLOVICE, jaren 70.

335. Terrine Wellington, Petrus Regout Maasticht

Porseleinen soepterrine, model Wellington van Petrus Regout uit Maastricht. Omstreeks 1870.

336. Paardenbeeldjes

Twee aardewerken paarden beeldjes waarvan één gemerkt Koninklijke Plateelbakkerij Zuid Holland, Gouda. Ontwerp Lempke/Swildens. Eind jaren 30.

337. Vazen en kom, Porceleyne fles Delft

Twee blauw-witte porseleinen vazen en een kom van de Porceleyne Fles, Delft. Alle drie objecten zijn gemerkt aan de onderzijde, schilders monogram en modelnummer, 20e eeuw.

338. Vide-poche en buikfles, Denemarken

Een porseleinen vide-poche met kreeft van Royal Copenhagen en een handbeschilderde buikfles met markering en modelnummer aan de onderzijde. Denemarken, 20e eeuw.

339. Boekensteunen

Vier witte plateel boekensteunen in de vorm van mannen-en vrouwenhoofden, ongemerkt, 20e eeuw.

340. Bloempot en vazen

Gouda Plateel hangende bloempot in donkere kleurschakering. Tevens twee Gouda Plateel vaasjes waarvan één Wolfhezen Souvenir vermeld. Eerste helft 20e eeuw.

341. Hanglamp

Grote geëmailleerde grijsblauwe metalen hanglamp met originele ketting, circa 1960.

342. Trolley "Boby Container", ontwerp Joe Colombo voor Bieffeplast

Trolley genaamd "Boby Container" is ontworpen door Joe Colombo voor Bieffeplast, Italië 1970. Bevat diverse vakken en laden, inclusief inhoud (schrijfgerei). De trolley is gemaakt van ABS Plastic.

343. Voetenbank

Victoriaanse voetenbank, opnieuw gestoffeerd. Engeland, eind 19e eeuw.

344. Rotan set, Rohe Noordwolde

Rotan set, Rohe Noordwolde. Twee fauteuils en een bijzettafel met glazen plaat, jaren 50/60.

345. Butlertray, Engeland

Teakhouten Butlertray, Engeland, midden 20e eeuw.

346. Bord, Nanking, China

Groot porseleinen bord met voorstelling van krijgers, 20e eeuw.

347. Bord Adam en Eva

Groot bronzen bord met Bijbelse voorstelling van Adam en Eva. Tekst moeilijk leesbaar, 20e eeuw.

348. Gemberpot, China

Chinese gemberpot met decor van figuren, 20e eeuw.

349. Lot Delfts blauw

Een groot Delfts blauw bord met florale decoratie en vijf Delfts blauwe tegels met afbeeldingen van tulp, haas en landschappelijk. Delft, 18e/19e eeuw.

350. Tafelstuk

Terracotta tafelstuk met geit en twee losse terracotta potjes. Duitsland, omstreeks 1900.

9725 CT Groningen