Veiling: Veiling 39 sessie 2, dinsdag 21 juni 2022

351. Tegels, Porceleyne Fles

Drie Delftse cloisonné tegels met oud Hollandse voorstellingen. Twee landschappelijke voorstelling en een tegel betreffende de hongerwinter. Verso gemerkt Porceleyne Fles, tweede kwart 20e eeuw.

352. Vaas

Glazen heldere/rode mond geblazen Tsjechisch vaas. Laatste kwart 20e eeuw.

353. Bord, Georg Schmider

Jugendstil bord met florale decoratie door Georg Schmider, Zell am Harmersbach. Onderzijde bord vermelding Made in Germany en modelnummer 2474. Jaren 20.

354. Kom, Trikan Art

Aardewerken Deense kom met geglazuurde binnenzijde in groen, blauw en geel. Aan de onderzijde gemerkt, sticker vermeld Trikan Art, made in Denmark. Omstreeks 1960.

355. Theeservies, Villeroy & Boch

Theepot met dienblad, drie kopjes en vier schotels van Villeroy & Boch. Modelnaam Avant Garde, alle delen gemerkt, circa 1970.

356. Vaas, Kanton, China

Grote Chinese vaas met famille rose decoratie. Kanton, 20e eeuw.

357. Eau de cologne fles, Boldoot

Eau de cologne "Flora" winkelvoorraad fles, Boldoot Amsterdam. Met originele toebehoren, jaren 50/60.

358. Tulband bakvormen

Blauw en wit emaille tulband bakvormen met ophanghaken, omstreeks 1930.

359. Hoge hoeden in doos

Twee hoge hoeden van Franse en Engelse herkomst in de originele dozen van Gebroeders Oostvogel Almelo/Hengelo/Enschede. Omstreeks 1900.

360. Linosnede en ets, Johan Faber en Jan Stroosma

Een linosnede van Johan Faber (1902-1979), Groninger Ploeg en een ets van Jan Stroosma (Leeuwarden, 1928- 1983). Titel "Duinen van Vlieland". Beide kunstwerken met potlood gesigneerd, 20e eeuw.

361. Emaille plaat motorbediening

Originele geëmailleerde plaat voor de motorbediening van een Nederlands schip. Gemerkt afa, Schiedam. Gefabriceerd omstreeks 1950.

362. Schilderij, Gerard Huijsser

Schilderij van een stadsgezicht van H.J.A. Huijsser (1892-1970). Verso vermelding Lid van de Larense kunstkring. Tweede/derde kwart 20e eeuw.

363. Schenkkan, Mobach

Jugendstil aardewerken schenkkan van de firma Mobach, Utrecht. Niet gemerkt, omstreeks 1910.

364. Schenkkannen, ESKAF

Twee schenkkannen van de Kunstaardewerkfabriek ESKAF, Steenwijk. Ongemerkt, eerste helft 20e eeuw.

365. Lot porselein, China

Lot Chinees porselein waaronder dekselpot, kom en gemberpot, 20e eeuw.

366. Heiligenbeelden

Twee rooms-katholieke heiligenbeelden van Jezus Christus uitgevoerd in gepolychromeerd gips, jaren 50/60.

367. Weegschaal, Berkel

Berkel weegschaal, type L. Wit geëmailleerd metalen weegschaal, laatst gekeurd in 2007. Holland, tweede helft 20e eeuw.

368. Hangbloempotten, Art Deco

Twee polychrome glazen Art Deco hangbloempotten, kettingen van latere datum. Omstreeks 1920.

369. Schilderij, K. Schwartz

Schilderij met afbeelding van eenden, olieverf op linnen. Gesigneerd aan de linkerzijde K. Schwartz, 20e eeuw.

370. Schilderij

Schilderij van stadsgezicht met paard en wagen, olieverf op linnen. Rechtsonder gesigneerd J. C. Greive Fecit, 19e eeuw.

371. Reclame blikken

Drie reclame blikken, "Van Melle Room Caramels"- Breskens Dordrecht Holland, "Friesche beerenbaai-Tabak" -Haarlem Holland Theodorus Niemeyer Groningen, en "Nougatines Droste"- Haarlem Holland. Eerste helft 20e eeuw.

372. Speelgoed eenden en geit, ontwerp Patito Durmiente voor Jugasa

Drie rubberen "piepbeesten" van Patito Durmiente, fabrikant Jugasa, twee eenden en een geitje. Circa 1960.

373. Vieuwmaster en sigarenhouder

Bakelieten Viewmaster, Luma Ray junior (3-70 mm), circa 1956 en een bakelieten sigarenhouder met tekst " Abonné stemt tevrée" en "patent aangevraagd".

374. Vazen

Twee aardewerken vazen met afbeeldingen van Amazone papegaaien. Aan de onderzijde voorzien van modelnummer en Made in Italy, 20e eeuw.

376. Vaas, Floris Meydam

Glazen vaas met blauwe metaaloxiden decoratie en luchtbel insluitingen, ontwerp Floris Meydam voor Glasfabriek Leerdam. Circa 1960.

9725 CT Groningen