Veiling: Veiling 39 sessie 2, dinsdag 21 juni 2022

580. Beeld

Houten beeld met drie menselijke gestileerde figuren. Vierde kwart 20e eeuw.

581. Lithografie, Fay Pomerance

Lithografie van moeder met kind en vogels van Fay Pomerance (1912-2001), oplage 6/XVI. Rechtsonder gesigneerd met potlood Fay Pomerance, jaren 60.

582. Lot schilderijen

Kleurrijke schilderijen, acrylverf op doek, van vrouwen en geklede hagedissen. Eenmaal gesigneerd met monogram, 21e eeuw.

583. Ets, W.G. Hofker

Ets van de Oude Kerk te Delft van Willem Gerard Hofker (1902-1981). Linksonder gesigneerd met potlood W.G. Hofker. Gesigneerd in de etsplaat ‘49, met potlood Épreuve d'artiste.

584. Schilderij, Henri Dievenbach

Schilderij met twee bellenblazende meisjes van Hendrikus Antonius (Henri) Dievenbach (1872- 1946). olieverf op linnen. Rechtsonder gesigneerd H.A. Dievenbach. Eerste kwart 20e eeuw.

585. Foto jongen in matrozenpak

Geretoucheerde en ingekleurde foto van jongen in matrozenpak. Eerste kwart 20e eeuw.

586. Kapstok

Kapstok, chroom met palissanderhout, acht haken met leggedeelte. Jaren 70.

587. Krijttekening, W. ten Cate

Landschappelijke krijttekening bij avondschemering. Rechtsonder gesigneerd met potlood W. ten Cate, jaren 20/30.

588. Schilderij, Peter Bosman

Schilderij van een huizenrij aan het water met op de voorgrond afmeerpalen door Peter Bosman. Olieverf op linnen, linksonder gesigneerd Peter Bosman. Tweede helft 20ste eeuw.

589. Zeefdruk, Frans Hage

Zeefdruk van Frans Hage (1948) met de titel “Way of Life”. Oplagenummer 1/5. Linksonder gesigneerd Frans Hage ‘89.

590. Theeservies, Pearl Pottery Hanley

Porseleinen theeservies van Pearl Pottery Hanley. Bestaande uit een theepot, suikerpot, melkkan en twaalf kop-en-schotels. England, jaren 50/60.

591. Lot aardewerk

Divers lot aardewerk Scandinavië; Anu Pentik, Kalmar pottery, Norsjo sweden en Bing & Gröndahl.

592. Kolenkit

Emaille bruine kolenkit op pootjes, deksel voorzien van porseleinen knop. Tweede/derde kwart 20e eeuw.

593. Schilderijlijst

Schilderijlijst in barokke stijl, houten frame met gipsen goudkleurige opbouw. Eerste helft 20e eeuw.

594. Schilderij, J.E. Veen

Landschappelijk olieverfschilderij, huis met schuren en akkers op paneel. Rechtsonder gesigneerd J.E. Veen. Tweede helft 20e eeuw.

595. Ets, Jaap Kraanen

Ets van Jaap Kraanen (1903-1973) in Cobra stijl, titel "Cycloop II". Eigen druk, linksonder gesigneerd J. Kraanen ‘62.

596. Schilderij

Stilleven met wijnfles, tinnen bord en fruit. Olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd J. Altink, eerste helft 20e eeuw.

597. Tekening Martinitoren, A. Groenhuis

Tekening met Oost-Indische inkt van de Martinitoren met stuk Oost-en Noordzijde Grote Markt te Groningen van A. Groenhuis. Rechtsonder gesigneerd A. Groenhuis, midden 20e eeuw.

598. Potloodtekening, Germ de Jong

Tekening van dorpsgezicht met kerktoren van Germ de Jong (1886-1967), potlood op papier. Rechtsonder gesigneerd Germ de Jong 1944.

599. Besteksets

Verzilverde besteksets bestaande uit zes verzilverde lepels en zes vorken in klassieke vormgeving en een set bestaande uit zes lepels en vijf vorken in modernere Italiaanse vormgeving. Gemerkt, 20e eeuw.

600. Glazen druppel

Glazen druppel van in Murano stijl in blauw, groen en paarse kleur. Sommerso techniek, 20e eeuw.

9725 CT Groningen