Veiling: Veiling 39 sessie 2, dinsdag 21 juni 2022

479. Schaal, Japan

Groot Japans Imari schaal met botanische decoratie en vogels, 20e eeuw.

480. Standaards, China

Drie rijkelijk gedecoreerde houten Chinese standaards voor vaas of pot, 20e eeuw.

481. Schaal, China, Guangxu periode

Chinese famille verte porseleinen schaal met vijf cartouches voorzien van florale decoratie. Aan onderzijde gemerkt met zes Chinese karakters. Guangxu periode, circa 1900.

482. Schaal

Wenge houten schaal op groot formaat. Gesigneerd met ingebrand monogram RB, jren 70.

483. Schaal, A.D. Copier

Grote grijze tincraquelé schaal op staande voet, ontwerp Andries Dirk Copier door glasfabriek Leerdam. Aan de onderzijde gemerkt CL. Serica, jaren 30.

485. Karaf

Groenbruine glazen karaf met spits toelopende afsluitdop. Vermoedelijk Boheemse herkomst, jaren 60/70.

486. Spijkerbol, A.D. Copier

Helderglazen spijkerbol, ontwerp Andries Dirk Copier voor Glasfabriek Leerdam. Jaren 50/60.

487. Wijnglazen, A.D. Copier

Vier Annagroene wijnglazen, ontwerp Andries Dirk Copier voor Glasfabriek Leerdam en gemerkt met CL op de voet. Jaren 30.

488. Vaas, Floris Meydam

Ovale vaas van Floris Meydam in groene kleur voor Glasfabriek Leerdam. Aan de onderzijde gemerkt F. Meydam, Unica, Leerdam en modelnummer MA 416. Eind jaren 50.

489. Olie-en azijnstel, Art Deco

Art Deco set uitgevoerd in persglas. Een mariage van olie-en azijnkaraf, zoutvaatje en peperstrooier met zwart persglazen onderblad. Jaren 30.

490. Lot aziatica

Japanse Banko ware theepot met blauw-wit geglazuurd bovenstuk en deksel. Een set van vijf famille rose porseleinen borden met florale decoratie en een kom met craquelé glazuur met bronskleurige versiering. 19e/20e eeuw.

491. Vazen, A.D. Copier

Twee helder glazen solifleur vazen op zwarte voet van Andries Dirk Copier voor Glasfabriek Leerdam. Midden 20e eeuw.

492. Stopfles, dienblad en eierset, Art Deco

Complete bakelieten Art Deco eierset met zes eierdopjes, zoutstrooier en dienblad. Een bakelieten dienblad en een kristallen karaf met stenen stop. Jaren 30.

493. Uil en eekhoorn

Opgezette uil en eekhoorn met wandbevestiging. Derde kwart 20e eeuw.

494. Lot taxidermie

Lot met vier opgezette dieren bestaande uit een meerkoet, eekhoorn, gaai en eend. 20e eeuw.

495. Mantelklok, Junghans

Junghans mantelklok in houten behuizing met verzilverde wijzerplaat. Duitsland, eerste kwart 20e eeuw.

496. Wandklok, Art Deco

Art Deco Pfeilkreuz wandklok in houten behuizing van de Firma H.A.U. (Hamburg-Amerikanische Uhrenfabrik) Hamburg. Jaren 20.

497. Klok, Art Deco

Marmeren Franse Art Deco klok met messing becijfering en voorzien van witmetalen gepatineerde herdershond beeld. Jaren 30.

498. Tekening, A.W. Schreuder

Tekening van landschap met rivier en molen van A.W. Schreuder (1922-2012). Houtskool/potlood tekening op papier, linksonder gesigneerd, tweede helft 20e eeuw.

499. Beeld vrouw

Aardewerken vrouwenhoofd, aan de achterzijde gesigneerd. Laatste kwart 20e eeuw.

500. Gouache, Klasien Feddema

Gouache op papier van Klasien Feddema (1943) met de titel “Ice oe Sièu”. Rechtsonder gesigneerd Feddema, vierde kwart 20e eeuw.

501. Ets, Lucas van der Pol

Kleurenets van Lucas van der Pol (1935-2014) met de titel "Blinde vrouw". Rechtsonder gesigneerd met potlood, omstreeks 1977.

502. Gouache, Frans Hage

Gouache van Frans Hage (1948), titel "Opp. Structuur II". Rechtsonder gesigneerd en gedateerd ‘77.

503. Soda sifons, Sparklets LTD

Twee soda sifons; spuitflessen met gevlochten stalen omhulsel. Sparklets LTD, London. Made in England, omstreeks de jaren 50/60.

504. Tellurium

Tellurium; planetarium bestaande uit zon, maan en aarde met lamp in de zon. Geëmailleerd gietijzer. Derde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen