Veiling: Veiling 39 sessie 2, dinsdag 21 juni 2022

428. Borden

Drie borden Delfts blauw aardewerk, Porceleyne Claeuw gemerkt bord, 18e/19e eeuw.

429. Clown

Glazen ambachtelijk vervaardigde Murano stijl clown. Tweede helft 20e eeuw.

430. Vaas en bord, Japan

Een Japanse cloisonné vaas naar Chinees voorbeeld uit de oudheid en een geëmailleerd cloisonné bord met florale decoratie, omstreeks 1900.

431. Tabakspot, kris en notenkraker, Indonesië

Houten tabakspot ingelegd met parelmoer, een kris en een houten notenkraker, 19e/20e eeuw.

432. Lot plateel

Een plateel vaas van Goedewaagen, een plateel asbak van Gelria, Arnhem en een plateel kannetje van Zuid-Holland Gouda. Eerste helft 20e eeuw.

433. Lot Staffordshire aardewerk, Engeland

Vier aardwerken beeldjes, Staffordshire. Beeldje van een paard en drie beeldjes met vrouwen, 19e eeuw.

434. Lot porselein, Japan

Drie Japanse handbeschilderde porseleinen borden en twee porseleinen vaasjes, 18e/19e eeuw.

435. Lot aardewerk

Een aardewerken vaas van Flora, Gouda met botanische decoratie en drie schalen met diverse decors, gemerkt aan de onderzijde. Jaren 50-60.

436. Schalen

Twee slibdecor volksaardewerken schalen uit de 18e eeuw.

437. Vaas, China

Grote famille verte Chinese vaas met decoratie van vogels en planten. Gemerkt aan de onderzijde, 20e eeuw.

438. Kraantjespotten

Twee tinnen kraantjeskannen J.W. Reijenga, Groningen, zwartgelakt en gedecoreerd met messing onderstel op bolpootjes en spiritusbrander. Eerste kwart 20e eeuw.

439. Bidkleed

Zijden oriëntaals bidkleed in heldere kleuren, 20e eeuw.

440. Lot sieraden

Lot sieraden met halskettingen, armbanden en manchetknopen. Onedel, tweede helft 20e eeuw.

441. Draaimolen garen

Eikenhouten garen draaimolen voor garenklosjes ter verkoop in fourniturenzaak. Voorzien van schildje Nederlands octrooi 41846. Jaren 50/60.

442. Meeuw, Vilca Italië

Grote kristallen meeuw, Vilca Italy Crystal Art Glass. Laatste kwart 20e eeuw.

443. Kristallen object, FM Sweden

Kristallen object in de vorm van opspattende golf. FM (Faire Marcolin) Konstglas Combination, Ronneby Sweden. Gesigneerd aan de onderzijde, vierde kwart 20e eeuw.

444. Spijkervaasje, A.D. Copier

Spijkervaasje in driehoekvorm, modelnaam Serica 52. Ontwerp Andries Dirk Copier en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam, circa 1936.

445. Beeld Royal Dux, Jaroslav Jezek

Porseleinen modernistisch beeld van vrouw met kruik van Royal Dux, ontwerper Jaroslav Jezek. Tsjechië, jaren 60.

446. Spijkerbollen/presse-papiers

Twee glazen spijkerbollen, presse-papiers waarvan één van A.D. Copier voor Glasfabriek Leerdam. Derde kwart 20e eeuw.

447. Koffieservies, ontwerp Björn Wiinblad voor Rosenthal

Porseleinen Rosenthal koffieservies, modelnaam Lotus. Twaalf persoons servies met koffiekoppen en schotels, koffiepot, melk en suiker stel en twee serveerborden. Dit ontwerp stamt uit 1964 door Deens ontwerper Björn Wiinblad.

448. Ontbijtservies, ontwerp Björn Wiinblad voor Rosenthal

Porseleinen Rosenthal ontbijtservies, modelnaam Lotus. Twaalf persoons servies met theekoppen en schotels, theepot met theelichthouder, eierdopjes, botervloot en twaalf ontbijtborden en serveerschaal. Dit ontwerp stamt uit 1964 en is van Deens ontwerper Björn Wiinblad.

449. Dinerservies, ontwerp Björn Wiinblad voor Rosenthal

Porseleinen Rosenthal dinerservies, modelnaam Lotus. Zes persoons servies met vijf soepkommen met schotel, sauskom, zes diepe borden, zes platte borden, serveerbowl en terrine. Dit Rosenthal ontwerp stamt uit 1964 en is van Deens ontwerper Björn Wiinblad.

450. Dinerservies, ontwerp Björn Wiinblad voor Rosenthal

Porseleinen Rosenthal dinerservies, modelnaam Lotus. Zes persoons servies met serveerschotel, sauskom, zes diepe borden, vijf platte borden, opdekschaal, botervloot en dekselpot. Aan de onderzijde gemerkt Rosenthal Studio Linie. Dit Rosenthal ontwerp stamt uit 1964 en is van Deens ontwerper Björn Wiinblad.

451. Bestekset, ontwerp Björn Wiinblad voor Rosenthal

Bestekset van Rosenthal, modelnaam Lotus van Deens ontwerper Björn Wiinblad. Twaalf persoon verzilverde bestekset; twaalf grote messen, twaalf kleine messen, twaalf kleine lepels, twaalf grote lepels, twaalf kleine vorken en twaalf grote vorken. Twee sauslepels, vier opscheplepels, een vleesvork en twee vleesvorkjes. Gemerkt Rosenthal 90. 69 delige bestekset. Ontwerp stamt uit 1964.

452. Schaaltje, Lalique

Kristallen schaaltje met bladermotief, model Honfleur. Gesigneerd aan de onderzijde Lalique, France. Ontwerp stamt uit 1949.

9725 CT Groningen