Veiling: Veiling 40 sessie 2, dinsdag 20 september 2022

428. Houtskooltekening, J.D. Meering

Tekening met mannengezicht uitgevoerd in houtskool. Linksonder gesigneerd J.D Meering 2006.

429. Houtsnijwerk

Etnografisch houtsnijwerk gedecoreerd met vogels, hert en goddelijke figuur. 20e eeuw.

430. Lot munten

Lot munten, Mexico onder Spaans gezag. Een munt uit de 17e eeuw en een munt uit 1821.

431. Aquarel, Jan van der Veer

Aquarel van Jan van der Veer (1912-2001) met een variëteit aan schelpen, midden 20e eeuw.

432. Schilderij, G. Vogels

Schilderij, olieverf op paneel, zelfportret van schilder aan het werk op. Annotatie achterzijde G. Vogels, eind 19e eeuw.

433. Lot aardewerk

Geglazuurde aardwerken kruik in de vorm van een uil en geglazuurde aardewerken kom. Ongesigneerd, 20e eeuw.

434. Prenten, Jan Hoynck

Twee prenten met militaire voorstelling, Vesting-Artillerie Exercitie Tenue, 1896 en Generaal-Majoor, Divisie-Commandant en zijn staf, Marschtenue 1895. MakerJan Hoynck van Papendrecht, uitgeverij Van Cleef. Omstreeks 1900.

435. Eetkamerstoel

Moderne leren eetkamerstoel met verchroomd stalen frame, 21e eeuw.

436. Kleurenlitho, Hans Houtkamp

Kleurenlitho van Afrikaanse figuren, Hans Houtkamp (1943). Linksonder gesigneerd met potlood Hans Houtkamp met oplage nummer 63/300.

437. Hanglamp, Amsterdamse School

Smeedijzeren Amsterdamse School hanglamp in de stijl van Winkelman en Van der Bijl. Voorzien van toplicht met drie lichtpunten. Jaren 30.

438. Schommelstoel

Oudroze kunstlederen schommelstoel met verchroomd buizenframe, vierde kwart 20e eeuw.

439. Pastelkrijttekening, Jeanne Bieruma Oosting

Pastelkrijttekening met floraal thema, Jeanne Bieruma Oosting (1898-1994). Rechtsonder gesigneerd Oosting, tweede helft 20e eeuw.

440. Beeld, Makonde Tanzania

Afrikaan geëboniseerd houten beeld van water dragende vrouw Makonde stam Tanzania, 20e eeuw.

441. Pastelkrijttekening

Pastelkrijttekening met Balinese vrouw. Rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw.

442. Mantelklok

Mantelklok met messing ornamenten. Gemerkt aan de binnenzijde uurwerk FHS Germany, vierde kwart 20e eeuw.

443. Aquarel, Jan Hoynck van Papendrecht

Aquarel van een officier van het Oostenrijks leger, Infanterie Regiment Hongaars nummer 79 van Jan Hoynck van Papendrecht (1858-1933). Op papier rechtsonder gesigneerd met potlood J.HvP, verso vermelding data, 19e eeuw.

444. Schilderij, R. Bennen

Schildering koe op paneel, gesigneerd R. Bennen, 2003.

445. Schrijfkist en kist

Mahoniehouten schrijfkist met messing beslag en velours schrijfvlak en een mahoniehouten opbergdoos met twee messing deurbeslagen. Eind 19e eeuw.

446. Gouden halsketting met hanger

14 karaats gouden halsketting met hanger in de vorm van een vis. Gemerkt, 20e eeuw.

447. Gravure, Étienne Baudet

Gravure van Étienne Baudet (1638-1711), "Serenisimo Principi Lud.Borbonio Condoeo" naar schilderij van Nicolas Poussin. Rechtsonder vermelding Steph. Baudet Sculpsi, omstreeks 1700.

448. Ets Westertoren Amsterdam

Ets van de Westertoren te Amsterdam. Linksonder vermelding A'dam en rechtsonder vermelding Westertoren. Eerste helft 20e eeuw.

449. Gravure

Kopergravure met titel "Gehoor zaal in het gebouw der Maatschappyë Felix Meritis binnen Amsterdam", In druk vermelding "C.S. Roos excudit Amstelodami 1794".

450. Verkeersonderwijs set

Twee houten kisten met attributen voor het klassikaal verkeersonderwijs. Gevuld met Siku auto’s, tinnen figuren. Jaren 50/60.

451. Schilderij

Schilderij met soldaat Mobiele Schutterij in tenue ten tijde van de Belgische Revolutie van 1830. Olieverf op paneel, ongesigneerd, omstreeks 1831.

452. Slipper box, Springvale Chesterfield

Gecapitonneerde leren slipper box op wieltjes, Springvale Chesterfield. Vierde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen