Veiling: Veiling 40 sessie 2, dinsdag 20 september 2022

478. Stoel, H.W. Gispen

Gispen stoel met chromen buisframe en houten armleuningen. Dutch Originals, ontwerp H.W. Gispen, model 412. Fabrikant Gebroeders van der Stroom, Asperen. Omstreeks 2000.

479. Puntenslijpers en tekenpennen

Twee industriële puntenslijpers en een set Faber-Castell technische tekenpennen, type TG1-s met toebehoren. Tweede helft 20e eeuw.

480. Schilderij, A. Weggers

Schilderij van havengezicht Rotterdam, A. Weggers (1904-1970). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd A. Weggers, jaren 50/60.

481. Lot Engelstalige boeken

Lot van zeven Engelstalige boeken betreffende karikaturen, stamboomonderzoek Engeland, Oxford Words and Watercolours, Della Robbia en Age of Chivalry, 20e eeuw.

482. Lot messing en koper

Lot bestaande uit een messing aker, koperen weegschaal en messing religieuze wierookschaal. 20e eeuw.

483. Vaas, Val Saint Lambert

Kristallen smaragdgroene vaas van Val Saint Lambert, in geslepen overlay techniek. Ontwerp Charles Graffart, Seraing, België, jaren 50/60.

484. Eetkamerstoelen, ontwerp Hartmut Lohmeyer voor Casala

Vier met grijze stof beklede Casala eetkamerstoelen met verchroomd buizenframe, modelnaam Kirr van ontwerper Hartmut Lohmeyer. Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.

485. Krukken

Twee Thonet stijl houten krukken, made in Romania. Vierde kwart 20e eeuw.

486. Lot blikken Groningen

Lot met negen blikken van Groninger herkomst met ondermeer Niemeijer, Lieftinck, W.A Scholten Sago. Inclusief thee van Broekema, Groningen. 20e eeuw.

487. Bureaulamp

Industrieel bruine metalen design lamp van Firma Sis. Duitsland, jaren 70.

488. Winkelblikken

Twee grote winkelblikken met Chinoiserie decor van landschap, vogels en bamboe. Eerste helft 20e eeuw.

489. Zonnewijzer, Henry Robert

Houten cilindrische zonnewijzer van Henry Robert, au Palais Royal No. 164, Paris. Frankrijk, omstreeks 1850.

490. Schilderij

Portret van jongeman, acrylverf op papier. Linksonder gesigneerd. 20e eeuw.

491. Parfumfles, Art Deco

Een Waltersperger Art Deco parfumfles in opaliserend glas, Sabino stijl. Onderzijde vermelding Made in France, 1000, jaren 30.

492. Bekers en kaarsenstandaards

Lot van vier tinnen drinkbekers waarvan twee met glazen bodem. Tevens twee messing kandelaars. Europees, 20e eeuw.

493. Olielamp

Messing olielamp voorzien van gestileerde Jugendstil decoratie met Kosmos brander en lampenglas. Eerste kwart 20e eeuw.

494. Plastiek

Keramische abstract plastiek, op de basis voorzien van signatuur, 20e eeuw.

495. Eetkamerstoelen, ontwerp Burkhard Vogtherr voor Arco

Vier oranjekleurige leren eetkamerstoelen, ontwerp Burkhard Vogtherr voor Arco. Modelnaam Frame, 2000.

496. Schemerlamp

Albasten kelkvormige schemerlamp op groot formaat, vierde kwart 20e eeuw.

497. Stijgbeugel

Perzisch Ottomaanse stalen stijgbeugel met bewerkt en gedecoreerd oppervlak. 19e eeuw.

498. Lot Russisch lakwerk, Palekh

Lot met Russische Palekh handgeschilderde items bestaande uit twee eieren op staander, twee gesigneerde eieren, een lakwerkdoosje en blauw-wit geschilderde matroesjka’s. Tweede helft 20e eeuw.

499. Wandborden Makkum

Zes aardewerken polychroom handbeschilderde Makkumer wandborden. Aan achterzijde voorzien van merkteken. Tweede helft 20e eeuw.

500. Prent en potloodtekening

Prent en potloodtekening gesigneerd.

501. Merklap

Geborduurde merklap met familie stamboom in oorspronkelijke lijst. Circa 1940.

502. Likeurkelder

Houten likeurkelder voorzien van marqueterie met vijf karaffen, twee likeurglazen en glazen bord met vergulde handbeschilderde decoratie. Eerste kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen