Veiling: Veiling 40 sessie 2, dinsdag 20 september 2022
478. Stoel, H.W. Gispen
Gispen stoel met chromen buisframe en houten armleuningen. Dutch Originals, ontwerp H.W. Gispen, model 412. Fabrikant Gebroeders van der Stroom, Asperen. Omstreeks 2000.
479. Puntenslijpers en tekenpennen
Twee industriële puntenslijpers en een set Faber-Castell technische tekenpennen, type TG1-s met toebehoren. Tweede helft 20e eeuw.
480. Schilderij, A. Weggers
Schilderij van havengezicht Rotterdam, A. Weggers (1904-1970). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd A. Weggers, jaren 50/60.
481. Lot Engelstalige boeken
Lot van zeven Engelstalige boeken betreffende karikaturen, stamboomonderzoek Engeland, Oxford Words and Watercolours, Della Robbia en Age of Chivalry, 20e eeuw.
482. Lot messing en koper
Lot bestaande uit een messing aker, koperen weegschaal en messing religieuze wierookschaal. 20e eeuw.
483. Vaas, Val Saint Lambert
Kristallen smaragdgroene vaas van Val Saint Lambert, in geslepen overlay techniek. Ontwerp Charles Graffart, Seraing, België, jaren 50/60.
484. Eetkamerstoelen, ontwerp Hartmut Lohmeyer voor Casala
Vier met grijze stof beklede Casala eetkamerstoelen met verchroomd buizenframe, modelnaam Kirr van ontwerper Hartmut Lohmeyer. Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.
485. Krukken
Twee Thonet stijl houten krukken, made in Romania. Vierde kwart 20e eeuw.
486. Lot blikken Groningen
Lot met negen blikken van Groninger herkomst met ondermeer Niemeijer, Lieftinck, W.A Scholten Sago. Inclusief thee van Broekema, Groningen. 20e eeuw.
487. Bureaulamp
Industrieel bruine metalen design lamp van Firma Sis. Duitsland, jaren 70.
488. Winkelblikken
Twee grote winkelblikken met Chinoiserie decor van landschap, vogels en bamboe. Eerste helft 20e eeuw.
489. Zonnewijzer, Henry Robert
Houten cilindrische zonnewijzer van Henry Robert, au Palais Royal No. 164, Paris. Frankrijk, omstreeks 1850.
490. Schilderij
Portret van jongeman, acrylverf op papier. Linksonder gesigneerd. 20e eeuw.
491. Parfumfles, Art Deco
Een Waltersperger Art Deco parfumfles in opaliserend glas, Sabino stijl. Onderzijde vermelding Made in France, 1000, jaren 30.
492. Bekers en kaarsenstandaards
Lot van vier tinnen drinkbekers waarvan twee met glazen bodem. Tevens twee messing kandelaars. Europees, 20e eeuw.
493. Olielamp
Messing olielamp voorzien van gestileerde Jugendstil decoratie met Kosmos brander en lampenglas. Eerste kwart 20e eeuw.
494. Plastiek
Keramische abstract plastiek, op de basis voorzien van signatuur, 20e eeuw.
495. Eetkamerstoelen, ontwerp Burkhard Vogtherr voor Arco
Vier oranjekleurige leren eetkamerstoelen, ontwerp Burkhard Vogtherr voor Arco. Modelnaam Frame, 2000.
496. Schemerlamp
Albasten kelkvormige schemerlamp op groot formaat, vierde kwart 20e eeuw.
497. Stijgbeugel
Perzisch Ottomaanse stalen stijgbeugel met bewerkt en gedecoreerd oppervlak. 19e eeuw.
498. Lot Russisch lakwerk, Palekh
Lot met Russische Palekh handgeschilderde items bestaande uit twee eieren op staander, twee gesigneerde eieren, een lakwerkdoosje en blauw-wit geschilderde matroesjka’s. Tweede helft 20e eeuw.
499. Wandborden Makkum
Zes aardewerken polychroom handbeschilderde Makkumer wandborden. Aan achterzijde voorzien van merkteken. Tweede helft 20e eeuw.
500. Prent en potloodtekening
Prent en potloodtekening gesigneerd.
501. Merklap
Geborduurde merklap met familie stamboom in oorspronkelijke lijst. Circa 1940.
502. Likeurkelder
Houten likeurkelder voorzien van marqueterie met vijf karaffen, twee likeurglazen en glazen bord met vergulde handbeschilderde decoratie. Eerste kwart 20e eeuw.
9725 CT Groningen