Veiling: Veiling 40 sessie 2, dinsdag 20 september 2022

578. Voorraadpotten

Drie glazen voorraadpotten met deksel. Eerste helft 20e eeuw.

579. Tafellamp

Vintage houten Scandinavische tafellamp opgebouwd uit blokjes. Jaren 60.

580. Fruitschalen, ontwerp Ole Palsby voor WMF

Twee roestvrijstalen fruitschalen van WMF, ontwerper Ole Palsby (1935-2010). Gemerkt WMF Cromargan Stainless steel 18/10., Ole Palsby Copenhagen. Jaren 90.

581. Vazen, Vaclav Hanus

Twee vazen, modelnaam Drapery, glasblazerij Hermanova, Tsjechië. Ontwerp Vaclav Hanus uit 1957

582. Lot tin

Lot tin bestaande uit serveerschaal, lepels, twee hengselkommen en schotel, 20e eeuw.

583. Vaas, A.D. Copier

Druppelvormige bolle vaas met ingesnoerde hals, ontwerp Andries Dirk Copier voor Glasfabriek Leerdam. Aan de onderzijde geëtst met CL, jaartal ontwerp 1947.

584. Tafellamp

Plexiglazen design tafellamp met messing elementen, jaren 70.

585. Stripboeken Sammy

Sammy deel 1 t/m 31 , Berck en Cauvin. Sammy 5 t/m 9 en 32 t/m 33, Jean-Pol & Cauvin.

586. Vuurtesten

Zeven aardewerken vuurtesten, waaronder drie Hindeloper. Eerste helft 20e eeuw..

587. Kraantjespotten

Drie tinnen beschilderde kraantjespotten met onderstel. Twee voorzien van sterdecoratie en andere met florale- en vogel decoratie. 19e/20e eeuw.

588. Gebakstel, ontwerp Olivia Toikka voor Nuutajarvi

Persglazen gebaksstel, Kastehelmi serie. Gebaksschaal met zes gebaksbordjes, naar ontwerp van Olivia Toikka uit 1964. Uitvoering Nuutajärvi, Finland.

589. Vaas, China

Chinese porseleinen vaas met afbeeldingen van pioenrozen, vogels en gedicht in Chinese tekens. Qing-dynastie, 19e eeuw.

590. Poppen

Vijf poppen met porseleinen hoofden, armen en benen, alle poppen in kostuum. Vierde kwart 20e eeuw.

591. Stripboeken Guust Flater, Olivier Blunder en familie Doorzon

Olivier Blunder deel 3, 5, 18 en 23. Doorzon deel 1 t/m 12, 14 t/m 26 en 28 t/m 31. Guust Flater 0 t/m 5, 7 t/m 15.

592. Koffieservies, ontwerp Edmond Bellefroid voor Mosa

Zwart-wit porseleinen koffieservies bestaande uit een koffiekan, melkkan, suikerpot en vier kop-en-schotels. Modelnaam Wilma, ontwerper Edmond Bellefroid en aan de onderzijde gemerkt Mosa Select. Ontwerp 1953.

593. Lot iconen

Lot met vier religieuze iconen in Byzantijnse stijl. Griekenland, 20e eeuw.

594. Brievenhouder

Teakhouten brievenhouder met vier vakken, laatste kwart 20e eeuw.

595. Kaarsenhouder, Villeroy & Boch

Glazen kaarsenhouder met okerkleurig gemarmerd patroon van Villeroy & Boch. Gemerkt Villeroy & Boch en nummer 1740. Jaren 70/80.

596. Wandlampen

Twee bronskleurige wandlampen met porseleinen wandbevestiging en gematteerde glazen lampenkappen. Eerste helft 20e eeuw.

597. Dienblad

Porseleinen dienblad voorzien van florale decoratie en insecten met bamboe omranding en handvatten. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer, jaren 30.

598. Lot bakeliet

Lot bakeliet bestaande uit dekseldozen, sigarettenhouder, asbakken, fluit en scheermes. Tweede/derde kwart 20e eeuw.

599. Schilderij

Schilderij met mannelijke naakt, getiteld "Arthur". Olieverf op linnen, verso vermelding S. Lamb, omstreeks 2000.

600. Lot amuletten, oudheden en boeken

Lot met twaalf aardewerken, basalten en hardstenen objecten, waaronder Fries met Engel, amulet en kopjes. Bijgaand drie boeken over oudheden "Oude kunst van Amerika", "Javaanse Terracotta’s" en "the Albers Collection of Pre Columbian Art".

601. Vazen

Twee bronzen vazen waarvan een vaas met olifanten handgrepen en een Japanse cloisonne vaas. Omstreeks 1900.

602. Schaal/kaarsenstandaard, ontwerp Willem Noyons

Wit porseleinen design schaal of kaarsenstandaard, ontwerp Willem Noyons. Aan de onderzijde gemerkt WN 2006.

9725 CT Groningen