Veiling: Veiling 40 sessie 2, dinsdag 20 september 2022

603. Sigarenpotten, Karel I

Drie verschillende kleuren keramieken Karel I sigarenpotten met deksel dat tevens dienst doet als asbak. Aan de onderzijde gemerkt Karel I Sigaren, jaren 60.

604. Waterkan met glazen

Grijsblauwe set van dunwandige waterkaraf met twee drinkglazen. Scandinavië, 20e eeuw.

605. Schilderij, Simon Schreuder

Schilderij met landschappelijke voorstelling, Simon Schreuder. Olieverf op board, rechtsonder gesigneerd S. Schreuder, jaren 30/40.

606. Lot curiosa

Drie lepeldoosje gevuld met Gero taartvorken, theelepels, wijnfles schenktuit, hoornen lepeltjes en doosjes, 20e eeuw.

607. Dekseldoos

Verzilverde dekseldoos voorzien van leeuwenkoppen, bijgaand twee halskettingen van gitten. 20e eeuw.

608. Stoof

Koperen stoof met messing draagbeugel, voorzien van stoffen bekleding voetvlak. Eerste kwart 20e eeuw.

609. Wandplaquette Shiva

Gegoten polystone wandplaquette met voorstelling van Shiva, omstreeks 2000.

610. Beelden, Afrika

Twee Afrikaanse gestoken houten beelden, 20e eeuw.

611. Speelgoed wasmachine, Krome

Houten speelgoed wasmachine van Krome, modelnaam Liliput, omstreeks 1920.

612. Koffieservies, ontwerp Chris van der Hoef voor Gero

Tinnen koffieservies van Gero, ontwerp Chris van der Hoef. Aan de onderzijde gemerkt met Gero en monogram CJH, jaren 30.

613. Lot tinnen soldaatjes

Lot tinnen soldaatjes, circa 110 stuks. Midden 20e eeuw.

614. Sigarenkist

Messing sigarenkist met rijkelijk gedecoreerde deksel met afbeelding van dorp met molen en koeien, geheel op leeuwenpoten. Omstreeks 1900.

615. Bierflessen

Drie bierflessen met inhoud, twee Heineken en een Amstel. Twee flesjes half afgevuld met originele dop, jaren 60/70/80.

616. Pentekening, W.P. Van Geldorp

Pentekening van Wilhelmus Petrus Van Geldorp (1832-1900) met de titel “Ieder buigt voor ‘t genot”. Linksonder en verso gesigneerd, tweede helft 19e eeuw.

617. Kistjes met inhoud

Twee houten kistjes, een houten kist met Bridge symbool en opgedeeld in verschillende compartimenten met fiches en een houten kist in Oosterse sfeer met messing beslag en dominostenen. 20e eeuw.

618. Lepeldoos en opbergdoosjes

Een mahoniehouten lepeldoos en drie houtgestoken/gesneden opbergdoosjes, 20e eeuw.

619. Pennenhouder

Houten figuur gezaagde pennenhouder met laden voorzien van Huize Oranje thema met leeuwen en wapen. Eerste helft 20e eeuw.

620. Schilderij, Hans von Bartels

Schilderij met rivier landschappelijke voorstelling, toegeschreven aan Hans von Bartels. Olieverf op linnen., rechtsonder onduidelijk gesigneerd Bartels. Omstreeks 1900.

621. Schilderij, Toon Verplak

Schilderij van winters rivierlandschap van Toon Verplak (1901-1966). Olieverf op board, linksonder gesigneerd Toon Verplak. Jaren 50/60.

622. Schilderij, Marinus Bies

Schilderij van een Hollands landschap van Marinus Bies (1894-1975). Olieverf op linnen, linksonder gesigneerd en gedateerd 1940.

623. Schilderij, Herman van der Avoort

Schilderij van een rivierlandschap met kerk en veerpont, Herman van der Avoort (1894-1976). Olieverf op board, linksonder gesigneerd en gedateerd.

624. Lot netsukes

Lot met zes houtgestoken netsukes waaronder een varken, schildpadden en kikker. 20e eeuw.

625. Lot eerstedagenveloppen en eerstedagbladen

Lot met zeven albums eerstedagenveloppen en eerstedagbladen Nederland en Antillen met postzegels. Tweede helft 20e eeuw.

626. Plafondlamp, Herda

Hanglamp met melkglazen lampenkap. Gemerkt Herda, tweede helft 20e eeuw.

627. Wandlamp, Hala

Wandlamp naar ontwerp van Herman Busquet voor lichtfabrikant Hala, Zeist. Jaren 60.

9725 CT Groningen