Veiling: Veiling 40 sessie 2, dinsdag 20 september 2022
400. Merklap 1716
Achter glas ingelijste merklap, gewerkt in kruissteek met gekleurd zijde op fijn stramien van wit katoen. Met wapen van Amsterdam en oud Hollandse taferelen, gedateerd 1716.
401. Gouden halsketting
14 karaats gouden halsketting, gemerkt, 20e eeuw.
403. Gouden oorbellen
14 karaats gouden oorbellen met clip, gemerkt 585, 20e eeuw.
404. Handwaaier
Handwaaier met montuur van bewerkt hout en een waaierblad met handbeschilderde landschappelijke decoratie met twee dames. Begin 20e eeuw.
405. Lot snijwerk
Lot snijwerk bestaande uit een Boeddha, reptiel, vleermuis en muis op vrucht. Eerste helft 20e eeuw.
406. Lot netsukes
Lot met vier netsukes, een met schildpadden, een muis in schoen, twee muizen op zak en een insect. Eerste helft 20e eeuw.
407. Album met poëzieplaatjes
Album gevuld met poëzieplaatjes en plaatjes met religieuze achtergrond, vogels en andere dieren, bloemen en kinderplaatjes. 20e eeuw.
408. Murano vogel
Murano zwart-helder gestreepte glazen vogel, vierde kwart 20e eeuw.
409. Vaas
Dunwandige okerkleurige vaas met gegolfde rand. Vermoedelijk België, jaren 30.
410. Beeld, Afrika
Afrikaans hout gestoken beeld van vrouwenbuste, 20e eeuw.
411. Bord
Nevers faience bord met Heilige Maria en kind, Frankrijk, gedateerd 1777.
412. Hoedendozen met hoeden en stola
Drie hoedendozen met hoeden en stol. Paarse hoedendoos A.H. De Wit met bontmuts uit de jaren 50, overige twee hoedendozen met fluwelen mutsen en stola, 21e eeuw.
413. Okimono, China
Houten Chinese okimono“ 12 signs of zodiak” op houten basement. China, tweede helft 20e eeuw.
414. Schemerlamp
Tiffany stijl glas-in-lood schemerlamp met glas in geometrisch patroon, 21e eeuw.
415. Dekselschalen, Alessi
Drie roestvrijstalen dekselschalen van Alessi. Gemerkt aan de onderzijde Alfra Alessi, stainless steel 18/10 Italy. Derde kwart 20e eeuw.
416. Dekseldoos, Anja van Zanten
Keramische dekseldoos met raku glazuur van Anja van Zanten, keramiste te Groningen, 21e eeuw.
419. Houtsnede, Jan Schonk
Ingekleurde houtsnede met afbeelding van twee zilverreigers door Jan Schonk (1889-1976). Rechtsonder monogram JS, jaren 20.
420. Speeltafel, Gouffé Jeune Paris
Franse Lodewijk XVI-stijl speeltafel met lades en twee deuren bedekt met plakjes leren boekbanden. Gemerkt met plaatje meubelmaker Gouffé Jeunne, 46, 48 Rue du Faubourg Saint-Antoine Paris. Frankrijk, 19e eeuw.
421. Lampenkap, Italië Leucos
Mondgeblazen zwart-heldere kristallen lampenkap op groot formaat. Gemerkt met sticker, made in Italy. Vermoedelijk Murano, vierde kwart 20e eeuw.
422. Beeld, Makonde Tanzania
Afrikaans gestoken houten beeld van baal dragende man. Makonde Tanzania, 20e eeuw.
423. Wandlamp
Wandlamp met kunststof sierelement, twee lichtpunten met mintgroene lampenkappen en dim knop onderzijde. Moskou, Rusland, vierde kwart 20e eeuw.
424. Plaatjesalbum
Album het circa tweeënveertig Christelijk religieuze plaatjes, 20e eeuw.
425. Lithografieën, Willem Constantijn Staring
Twee lithografieën met militair thema, Koninklijke Maréchassée 1896 en Kolonel 9e Regiment Huzaren 1896. Onderin gesigneerd met monogram, kunstenaar Willem Constantijn Staring, uitgeverij Van Cleef. Omstreeks 1900.
426. Barometer met thermometer
Barometer met thermometer in eikenhouten behuizing, gemerkt C.F. Beerstecher, Opticien Amsterdam. Thermometer voorzien van gravure Reaumur Centigrade. Eind 19e eeuw.
427. Gravure, John Frederick Herring
Gravure met de titel “Prix spécial de 5000 francs à Chantilly en 1841” door John Frederick Herring (1795-1865) uit 1841.
9725 CT Groningen