Veiling: Veiling 40 sessie 2, dinsdag 20 september 2022

453. Kruk, Angola

Afrikaanse hout gestoken kruk Angola, 20e eeuw.

454. Bowlschaal, karaf en wijnglas

Glazen bowlschaal met deksel, glazen karaf en kristallen wijnglas. Begin 20e eeuw.

455. Beeld Tikar stam, Kameroen

Houten gestoken Afrikaans pygmee beeld, Tikar stam, Kameroen. 20e eeuw.

456. Gravure, Etienne Baudet

Gravure van Étienne Baudet (1638-1711), "Dedie a Louis le Grand Roy de France a de Naurre" naar een schilderij van Nicolas Poussin. Rechtsonder vermelding E. Baudet Sculpsi. Omstreeks 1700.

457. Litho, Jan Lucas van der Baan

Lithografie van Jan Lucas van der Baan (1912-1990), lid van de Groninger kunstenaarsvereniging De Ploeg. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1968.

458. Apothekerspotten

Twee geglazuurde aardewerken apothekerspotten met deksel, opschriften Ungt Elemi en Extr Fol:sen. Omstreeks 1900.

459. Zegels en penningen

Erepenning brons, stad Greifswald, Rudolf Bosselt 1927. Twee universitaire gedenkobjecten, Universiteit Groningen en Utrecht 2001. Vier afdrukken van penningen van 14e eeuw tot 17e eeuw in klei uit 1979.

460. Lot tin

Lot tin bestaande uit een koffiepot, schaal op pootjes, asbak, dekseldoos en hout met tinnen Art Deco boekensteun. Europees en Indonesisch, 20e eeuw.

461. Vulpennen en inktflesjes, Diplomat en Parker

Een Parker metalen vulpen, model Sonnet en Diplomat Excellence vulpen, gemerkt since 1922 met 14 karaat gouden schrijfpunt. Twee inktpotten, kleur blauw van Diplomat en Regent. Vierde kwart 20e eeuw.

462. Aquarel Sail Amsterdam

Aquarel op papier met voorstelling van de botenparade Sail Amsterdam 1990. Rechtsonder gesigneerd Esjer en gedateerd 1990.

463. Medaille en penningen

Franse eremedaille Crois de Guerre, Republique Francaise, WOI 1914-1918. Twee bronzen herinneringspenningen Antwerpen, België, begin 1900.

464. Bunsenbranders

Drie benzine bunsenbranders uitgevoerd in messing. Twee van de Firma G. Barthel, Duitsland en een derde van Max Sievert, Stockholm. Jaren 30/40.

465. Russische lakwerkdozen, Palekh

Vijf Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met diverse afbeeldingen. Gesigneerd op deksels en achterzijde, laatste kwart 20e eeuw.

466. Bijzettafels, ontwerp Volker Hundertmark voor Curver

Kunststof bijzettafels, ontwerp Volker Hundertmark voor Curver, circa 1996.

467. Saksisch porselein

Divers lot Saksisch porselein waaronder een theepot, melkkan, kom en kop-en-schotels. 19e eeuw.

468. Halfmodel zeilkotter

Houten halfmodel van een zeilkotter. Engeland, 19e eeuw.

469. Houten doosjes

Vier houten doosjes, waarvan drie kerfsnede houtsnijwerk en een vierde Poolse met opschrift Warszawa Lazienki, Paleis op het Eiland in Warschau. 20e eeuw.

470. Hoogtemeter en barometer, Bohne en Barigo

Metalen hoogtemeter tot 3500 meter van de firma Otto Bohne, Berlin. Werd onder meer gebruikt bij Zeppelin vluchten. Eerste kwart 20e eeuw. Daarbij een Barigo, model 3025 stolp weerstation met barometer, temperatuur en luchtvochtigheid meting. Uitgevoerd in messing, stamt uit de jaren 80.

471. Kunstboeken - Renaissance en Gotiek

Twee kunstboeken, uitgaven Renaissance en Gotiek van uitgeverij Könemann. Eind 20e eeuw.

472. Fotolijsten

Drie klassieke verguld metalen fotolijsten met portretfoto’s uit de jaren 20.

473. Lot damast

Een lot damast waaronder tafellakens en servetten. Eerste helft 20e eeuw.

474. Afstandskaart van Nederland

Cartografische afstandskaart van zuidelijk Nederland, uitgegeven door de ANWB in 1902.

475. Cocktailfauteuil

Cocktailfauteuil in crèmekleurig kunstleder met houten spijlpoten. Nederland, jaren 50.

476. Vazen, trekpot en kom, China, Kangxi periode

Porseleinen vazen, trekpot en kom. China, begin 18e eeuw, Kangxi periode.

477. Kookpot en vaas

Messing kookpot op pootjes met ijzeren hengsel en een messing bolvaas, 20e eeuw.

9725 CT Groningen