Veiling: Veiling 40 sessie 2, dinsdag 20 september 2022

528. Aquarel

Aquarel van liggend vrouwelijk naakt, gemengde techniek op papier. Rechtsonder gesigneerd, tweede helft 20e eeuw.

529. Lot vulpennen en balpen

Lot met zeven vulpennen en een balpen. Twee van Geha, studenten vulpen jaren 60, made in Germany. Bruynzeel transparant vulpen en twee ongemerkte vintage vulpennen en een Kayser met 14 karaats gouden penpunt in originele case, jaren 60 en retro Spirit of St. Louis pennenset, jaren 90.

530. Textielwerken

Twee textielwerken in lijst. 21e eeuw.

531. Lot curiosa

Lot curiosa bestaande uit drie messing ketels, een koperen ketel, twee komfoortjes en een eikenhouten stoof. 20e eeuw.

532. Pendule, Frankrijk

Franse marmeren pendule met witte emaille wijzerplaat voorzien van Romeinse cijfers., omstreeks 1900.

533. Lampenvoet, China

Lampenvoet gemaakt van een handbeschilderd Chinese gemberpot, 19e eeuw. Aan de onderzijde gemerkt en latere elektrificatie.

534. Bijzettafel

Moderne bijzettafel op metalen vierpoot met groene glazen plaat, 21e eeuw.

535. Stoel, Jakob & Josef Kohn

Beukenhouten Thonet stijl stoel, modelnummer 704, gefabriceerd door Jakob & Josef Kohn, Wien. Oostenrijk, eerste kwart 20e eeuw.

536. Beddenpan

Koperen beddenpan met eikenhouten steel en bewerkte messing deksel voorzien van afbeelding van Adam en Eva met appel. 19e eeuw.

537. Modelboot boeier

Model houten zeilboot, type boeier, met katoenen zeilen. Draagt de naam Tonisja, eerste helft 20e eeuw.

538. Rijstkommen, Japan

Set van drie Japanse famille rose porseleinen rijstkommen met florale decoratie, eerste helft 20e eeuw.

539. Imari schaal en bord, China

Chinees Imari porseleinen bord en schaal met florale decoratie. Bord heeft historisch interessante reparatie, 19e eeuw.

540. Geldkistje met inhoud

Ijzeren geldkist met sleutel van Beaumont gevuld met onder meer houten deurkrukken, 20e eeuw.

541. Suikerstrooilepel en lepeldoos

Ajour bewerkte hoornen suikerstrooilepel met zilveren florale applicatie. Tevens een sarcofaag vormige mahoniehouten lepeldoos. Omstreeks 1920.

542. Infrarood lampen, ontwerp Charlotte Perriand voor Philips

Vier infrarood lampen, Philips Infraphil. Modelnummer 7529, ontwerp van Charlotte Perriand uit 1969,

543. Russische lakwerkdozen, Palekh

Vier Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met diverse afbeeldingen, waaronder een Orthodoxe kerk en een persoon met zwaan. Gesigneerd op het deksel en onderzijde. Tweede helft 20e eeuw.

544. Barometer

Huygens bakbarometer met U-vormige buis, gevuld met kwik en rode indexvloeistof. Geheel in houten behuizing, vierde kwart 20e eeuw.

545. Russische lakwerkdoos, Palekh

Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdoos voorzien van wintertafereel met arrenslee. Gesigneerd op de deksel, tweede helft 20e eeuw.

546. Beeld hert, China

Chinees gebronsd witmetalen beeld van een hert, 19e eeuw.

547. Vloerlamp, Dijkstra

Vintage vloerlamp Mushroom van de Firma Dijkstra, circa 1970.

548. Blikken auto’s, Japan

Drie blikken modelauto’s. Een afgesloten limousine, Fabrikant Yonezawa aan de onderzijde gemerkt Made in Japan, Andere twee auto's ook van fabrikant Yonezawa, geen vermelding onderzijde. Jaren 60.

549. Lot fotolijsten

Lot met tien fotolijsten waarvan zes staande fotolijsten. In uiteenlopende materialen, 20e eeuw.

550. Beelden Vili, Congo

Drie houten beelden Vili, Congo, begin 20e eeuw. Hierbij een houten beeld, Afrika, 20e eeuw.

551. Lot fotolijsten

Lot met zes Franse glazen fotolijstjes met metalen frame, omstreeks 1910.

552. Schooltassen

Twee houten schooltassen, een handbeschilderde en een houtgesneden met florale decoratie. Eerste helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen