Veiling: Veiling 40 sessie 1, maandag 19 september 2022
28. Beeld, Berend Seiger
Bronzen gehurkt vrouwelijk naakt op marmeren basement, Berend Seiger (1944).
29. Vazen, Plateelbakkerij Gouda Zuid-Holland
Twee Gouda plateel donkergroene vazen van Plateelbakkerij Zuid Holland, decor Damascus III. Eerste kwart 20e eeuw.
30. Glazen berggeit
Glazen berggeit in heldere en rode kleur. Murano stijl, tweede helft 20e eeuw.
31. Murano eend
Murano glazen eend in helder en roodbruine kleurschakering. Venetië, tweede helft 20e eeuw.
32. Bloempot, Pieter Groeneveldt
Grote aardewerken geglazuurde bloempot op pootjes door Pieter Groeneveldt. Met stikker en aan de onderzijde gemerkt met ronde stempel. PG, Made in Holland, periode 1952-1972.
33. Aquarel, J. Maris
Aquarel van rivierlandschap met platbodem, linksonder gesigneerd J. Maris. Toegeschreven aan Jacob Maris (1837-1899), 19e eeuw.
34. Vaas, A.D. Copier
Groenglazen Heralver vaas, ontwerp Andries Copier, Glasfabriek Leerdam, 1935. Ongemerkt.
35. Presse-papiers
Twee presse-papiers, een Royal Leerdam bolvorm met blauwe slinger en luchtinsluitingen, voorzien van een sticker. En een piramidevormige presse-papier met gesatineerde aarde. Beide presse-papiers uit 1994.
36. Beeld Ebisu
Beeld van de Japanse god Ebisu met helper, uitgevoerd in brons. 20e eeuw.
37. Scheepslantaarn
Grote koperen met messing toplicht scheepslantaarn, jaren 20/30.
38. Schilderij, Jan Jacob Spohler
Schilderij van winters riviergezicht met schaatsers, schuit en molen, olieverf op paneel. Linksonder gesigneerd J.J. Spohler (1811-1866). Midden 19e eeuw.
39. Schilderij, Henk Leurs
Schilderij Hollands landschap met molens, olieverf op linnen, Henk Leurs (1890-1956). Rechtsonder gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.
40. Beeld olifanten, Lladro
Porseleinen beeld van olifant met jong. Onderzijde gemerkt Lladro, ontwerp Fulgencio Garcia. Spanje, jaren 70.
41. Kunstboeken - Romaanse kunst, Gotiek en Barok
Drie kunstboeken van uitgeverij Könemann. Uitgaven Romaanse Kunst, Gotiek en Barok., einde 20e eeuw.
42. Vaas
Beigekleurige glazen Jablonski vaas met doorzichtige vensters omrand door cognac kleurige bies. Polen, jaren 70.
43. Tafel zilver
Zilveren suikerpot en melkkannetje op een dienblad, gemerkt 835, tweede helft 20e eeuw.
44. Armband en oorbellen, Niels Erik From
Armband en oorbellen in Scandinavisch design van zilversmid Niels Erik From (1908-1982). Uitgevoerd in Sterling 925 zilver met cabochon geslepen stenen. Gemerkt Sterling Denmark, N.E. From. Jaren 60/70.
45. Spijkerbol, Jablonski
Groene kristallen spijkerbol, Glasfabriek Jablonski. Polen, tweede helft 20e eeuw.
46. Lampetstel, Petrus Regout Maastricht
Keramieken Jugendstil lampetstel van Petrus Regout Maastricht, met schenkkan, kom, kammenbakje en zeepschaaltje. Model Santos, decoratie nummer M3. Aan de onderzijde met P gemerkt. Eerste kwart 20e eeuw.
47. Karaf, Crystal al Piombo
Kristallen mondgeblazen karaf met schenktuit, Crystal al Piombo. Bocca, Italië. Vierde kwart 20e eeuw.
48. Vaas, Mobach
Aardewerken vaas van Mobach met donkerrood-en mintkleurige glazuur. Aan de onderzijde gemerkt met Mobach Utrecht, omstreeks 1940.
49. KLM huisjes, Royal Goedewaagen en Plateelbakkerij Zuid-Holland
Negen KLM Delfts blauwe huisjes, business Class gift. Nummers 1, 17, 25, 26, 28, 47, 57, 58 en 68. Fabrikanten Plateelbakkerij Zuid-Holland & Royal Goedewaagen. Tweede helft 20e eeuw.
50. Schilderij
Schilderij op papier van Nederlands Soldaat ten tijde van Belgische Revolutie. Rechtsonder vermelding naam van afgebeelde en het jaartal 1831.
51. Geëtste tegel, Artini Arts
Ingelijste handbeschilderde geëtste tegel met afbeelding van een zak dragende man. Artini Arts, Brooklyn New York. Tweede helft 20e eeuw.
52. Stoommachine, Doll & Cie
Blikken stoommachine van de Neurenberger firma Doll & Cie. Gemerkt DC, made in Germany, jaren 20/30.
9725 CT Groningen