Veiling: Veiling 40 sessie 1, maandag 19 september 2022

78. Kandelaars

Een paar groen gelakte tinnen kandelaars, 19e eeuw.

79. Borden, China, Chienlung periode

Porseleinen borden, China, Chienlung periode, 18e eeuw.

80. Kandelaars

Een paar beschilderde tinnen kandelaars, 19e eeuw.

81. Gemberpot, China

Chinese porseleinen gemberpot met signatuur maker aan de onderzijde, 19e eeuw.

82. Voorraadblikken, Bruijnzeel

Vijf voorraadblikken, naar aanleiding van het 100-jarig bestaan van Bruijnzeel. Nederland, 1997.

83. Schilderij, George Hendrik Breitner

Schilderij van stadsgezicht met paarden en karren, olieverf op paneel. Linksonder gesigneerd met initialen G H B, toegeschreven aan George Hendrik Breitner (1857-1923).

84. Bed, Art Deco

Een mahoniehouten Art Deco tweepersoons bed met houtsnijwerk en ivoor inleg. Bedden kunnen ook afzonderlijk als twee eenpersoons bedden worden gebruikt, vier zijstukken zijn aanwezig. Jaren 20/30.

85. Russische lakwerkdoos, Palekh

Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdoos met dame, dieren en Russisch-Orthodoxe gebouwen. Gesigneerd E. Kpachob, tweede helft 20e eeuw.

86. Speelgoed tafel en stoelen

Blikken speelgoed tafel en stoelen in American Diner style, Japan, jaren 60.

87. Album met ansichtkaarten

Album gevuld met ansichtkaarten uit Groningen, Friesland, Nederland en romantische prentkaarten. Begin 1900.

88. Kandelaars

Drie verschillende tinnen kandelaars met afneembare bobeches, 19e eeuw.

89. Glas boom

Blauw glazen boom met metalen botanische creatie op glazen basement. Vierde kwart 20e eeuw.

90. Springstoel, Scandinavië

Scandinavisch mid-century design springstoel met corduroy bekleding, circa 1970.

91. Hocker, Jörg & Sohn

Verrijdbare en verstelbare chromen hocker met zwarte kunstlederen bekleding voor de medische wereld, model Coburg Arbeits-Sessel. Fabrikant Jörg und Sohn, Coburg. Duitsland, jaren 70/80.

92. Stoel, ontwerp Dirk van Sliedregt voor Gebroeders Jonkers

Stoel met zwart metalen buisframe en pitriet zitting, ontwerp Dirk van Sliedregt. Modelnummer 514C, fabrikant Gebroeders Jonkers, Noordwolde. Ontwerp stamt uit 1961.

93. Stoel, ontwerp Dirk van Sliedregt voor Gebroeders Jonkers

Stoel met chromen buisframe en pitriet zitting, ontwerp Dirk van Sliedregt. Modelnummer 514C, fabrikant Gebroeders Jonkers, Noordwolde. Ontwerp stamt uit 1961.

94. Stoelen

Twee draadstalen design stoelen met chromen buisframe voorzien van zwart stoffen bekleding. Duitsland, jaren 80.

95. Stoelen, Biedermeier

Zes mahoniehouten Biedermeier stoelen met velours bekleding. Tweede kwart 20e eeuw.

96. Eetkamerstoelen

Vier kunstlederen draaibare vintage eetkamerstoelen met chromen onderstel, tweede helft 20e eeuw.

97. Buisframe stoel

Vintage chromen buisframe stoel met bruin-oranje-crèmekleurige zitgedeelte, jaren 70.

98. Fauteuil

Barokke stijl fauteuil met groene bekleding voorzien van floraal motief, vierde kwart 20e eeuw.

99. Etsen

Twee kleurenetsen met de titels "March" en "April". Oplagenummers 65/450 en 274/450, rechtsonder gesigneerd. Amerikaanse School, vierde kwart 20e eeuw.

100. Fauteuil met hocker, ontwerp Ole Wanscher voor P. Jeppesen

Vintage fauteuil met hoge rug met hocker, model Senator, ontwerp Ole Wanscher (1903-1985) voor meubelfabriek P. Jeppesen, jaren 60. De stoel is gemaakt van teak, de originele bekleding in de kleur grijsblauw is op beide in goede en originele staat, de ritsen werken prima. De stoel is gesigneerd door middel van het etiket aangebracht aan de binnenkant van de rugleuning.

101. Lounge fauteuil

Lederen zwarte Overman stijl fauteuil met gecapitonneerde rugleuning en chromen draaibaar onderstel. Scandinavisch, jaren 60/70.

102. Bestekcassette

Bestekcassette bestaande uit twaalf verzilverde messen en vorken met parelmoer heften. Gemerkt en in originele doos. Tweede helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen