Veiling: Veiling 40 sessie 1, maandag 19 september 2022

153. Taartscheppen

Twee zilveren rijkelijk gedecoreerde en ajour bewerkte taartscheppen, tweede gehalte zilver, gemerkt. Derde taartschep met schip op de steel is verzilverd.

154. Horloge, S. Coifman

Heren horloge van S. Coifman, edelstalen kast met 18 karaats roségouden vergulding en leren horlogeband met klipsluiting. Voorzien van Zwitsers ISA 9239M2 quartz uurwerk. Inclusief bijbehorende box en papieren, 21e eeuw.

155. Wandkapstok

Vintage wandkapstok, Italiaans design, van aanvang jaren 60 uit de vorige eeuw. Het meubelstuk is gemaakt van aluminium dat is geanodiseerd met een goudkleurige laag, de ‘hoedenplank’ van het rek is gemaakt van een aan één stuk gevlochten koord.

156. Pauwenstaartborden

Twee polychroom handbeschilderde aardewerken pauwenstaartborden. Aan de onderzijde gemerkt, 20e eeuw.

157. Kop-en-schotels, Lomonosov Rusland

Drie handbeschilderde Russische porseleinen kop-en-schotels, voorzien van 24 karaat goud. Aan de onderzijde gesigneerd Lomonosov, Sint Petersburg. Eind 20e eeuw.

158. Kaart Texel

Cartografische kaart van Texel naar J.L Kikkert uit 1854. Met aanvulling van gestrande schepen door K. Uitgeest, 1988.

159. Gravure Vrijheidsfeest Amsterdam

Gravure met "Feest der Vrijheid" te Amsterdam, 4 maart 1795. Graveur Reinier Vinkeles & D. Vrijdag naar Jacques Kuyper. Gedateerd in de prent 1795.

160. Album met poëzieplaatjes

Album gevuld met meerdere series poëzieplaatjes met romantisch thema. Tweede helft 20e eeuw.

161. PTT telefoons, Ericsson

Twee ivoorkleurige PTT draaitelefoons, modeltype T65, uitvoering De Luxe. Jaren 70/80.

162. Evenveeltjespan

Koperen evenveeltjespan, pan om koekjes te bakken, met eikenhouten steel, 19e eeuw.

163. Houtboren

Set van vijf ijzeren houtboren in houten doos. Voorzien van opschrift Johansson, Auger bits. Zweden, eerste helft 20e eeuw.

164. Diaprojector, Zett

Bakelieten Zett diaprojector, modelnaam Fafix Anastigmat. Afneembaar deksel dient als projectiescherm. Duitsland, jaren 50.

165. Schaaltjes

Vijf Perzische messing schaaltjes met decoratie, 20e eeuw.

166. Hanglamp

Vintage teakhouten Scandinavische hanglamp het drie lichtpunten voorzien melkglazen lampenkappen, jaren 60.

167. Gravure Feest der Alliantie

Kopergravure van Alliantiefeest op de Dam te Amsterdam, 1795. "Feest der Alliantie, Tusschen de Fransche en Bataafsche Republieken" Prentmakers Reinier Vinkeles, en Daniël Vrijdag, uitgever Cornelis Sebille Roos. Datering 1796.

168. Microscoop, Olympus

Olympus microscoop, model HSA in houten kist. Compleet met verlichting en meerdere vergrotingsobjectieven. Japan, jaren 60/70.

169. Russische lakwerkdozen, Palekh

Drie Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met afbeeldingen van eenden, landschap met herten en jongeren met paarden. Gesigneerd op de deksel, tweede helft 20e eeuw.

170. Ets, Henry Pyall

Ets “The New Steam Carriage”, met de hand ingekleurd. Etser Henry Pyall (1795 - 1833). Uitgeverij Thomas McClean, London. Jaartal 1828.

171. Kistje met inhoud

Eikenhouten kistje met florale houtbewerking. Hierbij twee benen kettingen, benen armband, twee paar benen oorbellen. 20e eeuw.

172. Beeld

Egyptische stijl keramieken beeld van de Schrijver en de Aap. Uit de Antheunis collectie, Utrecht, eind 20e eeuw.

173. Kapspiegel

Mahoniehouten Engelse kapspiegel, circa 1900.

174. Prent

Prent “A match at Hambledon 1777” (The Cradle of Cricket). Uitgeverij Messrs Fores, London, jaartal 1908.

175. Russische lakwerkdoos, Palekh

Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdoos met afbeelding van man en Phoenix.. Gesigneerd op het deksel en gedateerd 2004.

176. Passersets

Twee passersets, een twaalfdelige messing set in houten doos en een zevendelige verchroomde set. Eerste helft 20ste eeuw.

177. Lot Whisky waterkannen

Lot met dertien Whisky waterkannen met opdruk waaronder Ballentines, Jameson en Tellamore Dew. Bijgaand boek "Westcott price guide for Advertising Water Jugs", jaren 60-80.

9725 CT Groningen