Veiling: Veiling 40 sessie 1, maandag 19 september 2022

203. Fruitschaal, ontwerp Respeel en Van Spaendonck

Groene Poly Poly fruitschaal van kunststof. Ontwerp Rudi Respeel & Koen van Spaendonck, voorzien van makersmunt. België, 21e eeuw.

204. Verdelgingsspuit

Metalen insecten verdelgingsspuit Mosca Morti. Matei as moscas. Italië, jaren 20/30.

205. Merklap 1882

Geborduurde merklap in houten lijst, gedateerd 1882.

206. Netsukes

Vier uit tagua noot gesneden netsukes, eind 20e eeuw.

207. Netsukes

Lot met zes verschillende houten netsukes in de vorm van verschillende dierfiguren, meerdere gemerkt met Chinees karakter. Eind 20e eeuw.

208. Kom, Biot

Roze glazen kom met bellen, Biot Frankrijk, gesigneerd aan de onderzijde. Midden 20e eeuw.

209. Imari kom, Japan

Porseleinen Imari kom met landschappelijk handbeschilderde decoratie. Japan, 19e eeuw.

210. Porseleinen kommen

Porseleinen kommen, transferprint Chinoiserie, Engeland, eind 19e eeuw.

211. Lot aardewerk

Twee keramieken vazen en een zwarte aardewerken schaal met biezen, jaren 70/80.

212. Tekening

Abstracte tekening in gemengde techniek. Rechtsonder gesigneerd met monogram, tweede helft 20e eeuw.

213. Snijwerk

Lot van vier uit tagua noot gesneden snijwerkjes waaronder een vogel, bok, en muis. 20e eeuw.

214. Netsukes

Twee uit tagua noot gesneden netsukes, eerste helft 20e eeuw.

215. Tekening

Tekening van paar oude werkschoenen.

216. Prent

Kinderprent met naïeve voorstelling, 21e eeuw.

217. Schilderij

Schilderij van woning met poort, olieverfschilderij op paneel. Gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.

218. Lithografie, Eugène Brands

Lithografie van Eugène Brands (1913-2020), voorzien van stempel Stichting Eugène Brands. Oorspronkelijk werk stamt uit 1954.

219. Presse-papiers

Twee glazen presse-papiers met luchtinsluitingen in blauw en oranje met bladgoud, 20e eeuw.

220. Beeld pauwstaartduif, Lladro

Porseleinen pauwstaartduif, porseleinfabriek Lladro, Spanje. Tweede helft 20e eeuw.

221. Beeld Boeddha

Houten goudkleurige Mandalay Boeddha versierd met glas en spiegelfragmenten. Birma, 20e eeuw.

222. Praxinoscoop

Praxinoscoop met twee verschillende stroken om via het centrale spiegelgedeelte bewegende beelden te aanschouwen. Omstreeks 1880.

223. Satsuma vazen, Japan

Twee porseleinen Satsuma vazen met polychrome beschildering. Gesigneerd aan de onderzijde made in Japan. Tweede kwart 20e eeuw.

224. Vaas, Art Deco

Gele Art Deco vaas van Glasfabriek Doyen, België, jaren 30.

225. Koekjespot, Regina Gouda

Koekjespot met deksel van “Regina" Gouda. Handbeschilderd plateel met decorateurs monogram. Artihove, jaren 80.

226. Barometer en klok

Een ronde Jugendstil wandklok met verzilverde wijzerplaat en een ronde wandbarometer in eikenhouten behuizing. Eerste kwart 20e eeuw.

227. Reclame object, ontwerp Charles Vos voor Sphinx Maastricht

Aardewerken geglazuurde Sphinx, ontwerp Charles Vos (1888-1954). Uitvoering van eind 20e eeuw.

9725 CT Groningen