Veiling: Veiling 40 sessie 1, maandag 19 september 2022

253. Spiraallampen

Twee spiraal tafellampen met melkglazen bol. In de stijl van WOJA, Amsterdam, 21e eeuw..

254. Beelden, Makonde Tanzania

Twee Afrikaanse gestoken ebbenhouten figuren, man en vrouw. Makonde Tanzania, 20e eeuw.

255. Pianolamp

Pianolamp in Amsterdamse School stijl, geëboniseerd houten lampenvoet met originele lampenkap. Jaren 20/30.

256. Aspergeschaal met sauskom, Petrus Regout Maastricht

Aspergeschaal met afdruip gedeelte met bijbehorende sauskom van Petrus Regout, Maastricht. Aan de onderzijde gemerkt met fabrieksstempel, made in Holland. Jaren 20/30.

257. Kettingen

Drie opium kettingen, oosterse herkomst. 20e eeuw.

258. Lamp, Art Deco

Staande Art Deco lamp met verchroomde lampenvoet en roze glazen bol, jaren 30.

259. Schilderij

Schilderij van interieur met stoel en potkachel, olieverf op board. Rechtsonder onduidelijk gesigneerd en gedateerd 8-'45. Midden vorige eeuw.

260. Aquarel

Aquarel van Gronings landschap, rechtsonder gesigneerd. Tweede helft 20e eeuw.

261. Lot horloges

Lot met achttien vintage heren- en dameshorloges, 21e eeuw.

262. Lot sieraden

Lot met sieraden met halskettingen, armbanden, manchetknopen, hanger en ring. Onedel, 21e eeuw.

263. Beelden, Makonde Tanzania

Vier Afrikaanse houten gestoken beelden van drie vrouwen en man, drie beelden geëboniseerd. Makonde Tanzania, 20e eeuw.

264. Gebakstel, Flora Gouda

Keramieken crèmekleurig geglazuurd gebakstel van Flora, Gouda. Gebaksschaal en vijf gebaksbordjes, gemerkt aan de onderzijde Flora Keramiek Gouda Holland, modelnummer 2000. Derde kwart 20e eeuw.

265. Blikken treinset, Kraus Fandor JKCo

Lot met blikken trein speelgoed, wachtershuisje en treinset van met merk Kraus Fandor JKCo, Blechspielwarenfabrik Josef Kraus & Co. – Nürnberg, made in Germany met opwindbare locomotief, meerdere wagons en spoor. Duitsland, jaren 30-40. Hierbij enkele wagons van een ander merk.

266. Blikken treinset, Kraus Fandor JKCo

Lot met blikken trein speelgoed met opwindbare locomotief met meerdere wagons, spoorwegovergang en spoor. Merk JKCo Blechspielwarenfabrik Josef Kraus & Co. – Nürnberg. Made in Germany, jaren 30-40. Hierbij enkele wagons van een ander merk.

267. Schilderij

Schilderij abstract rood met spuittechniek. Getiteld “sichtbar”, verso gesigneerd.

268. Lot schelpen

Lot met schelpen waaronder hartschelpen, circe schelpen, meerschuim en zee-egel. Geheel in houten doos, 20e eeuw.

269. Lot Meccano

Lot met Meccano, metaal bouwpakket. Inclusief boekjes, tweede helft 20e eeuw.

270. Lot fotolijsten

Lot met fotolijstjes; zilver, verzilverd en verguld in verschillende stijlen. 20e eeuw.

271. Lot curiosa

Lot curiosa met onder meer beeldjes, Engelse glazen strijkstaaf, twee houten deegrollers, plantenstekers en tinnen bord. 20e eeuw.

272. Petroleum hanglamp

Jugendstil messing/gietijzeren hanglamp met melkwitte glazen schaal. Voorzien van geometrische patronen en florale decoratie. Omstreeks 1910.

273. Lot curiosa

Lot curiosa waaronder tien messing kledinghangers met afbeeldingen van heren en dames en wandbevestiging, een strijkbout plateau en veger en blik. 20e eeuw.

274. Lot curiosa

Lot curiosa waaronder vazen Royal Handpainted Satsuma, tafelgarnituur, toastrek, verzilverde schenkkannen en houten exotisch object. 20e eeuw.

275. Lot speelgoed

Lot speelgoed met auto’s, vliegtuigen, dieren en hartjes in diverse kleuren. Vierde kwart 20e eeuw.

276. Lot speelgoed

Lot speelgoed met onder andere inrichting voor poppenhuis waaronder een piano, stoelen, kast en keuken. 20e eeuw.

277. Blikken treinset, Märklin

Blikken Märklin spoorbaan met opwindbare locomotief en kolenwagon, seinhuisje, brug en spoor. Gemerkt op locomotief en spoor. Duitsland, jaren 30.

9725 CT Groningen