Veiling: Veiling 40 sessie 1, maandag 19 september 2022
253. Spiraallampen
Twee spiraal tafellampen met melkglazen bol. In de stijl van WOJA, Amsterdam, 21e eeuw..
254. Beelden, Makonde Tanzania
Twee Afrikaanse gestoken ebbenhouten figuren, man en vrouw. Makonde Tanzania, 20e eeuw.
255. Pianolamp
Pianolamp in Amsterdamse School stijl, geëboniseerd houten lampenvoet met originele lampenkap. Jaren 20/30.
256. Aspergeschaal met sauskom, Petrus Regout Maastricht
Aspergeschaal met afdruip gedeelte met bijbehorende sauskom van Petrus Regout, Maastricht. Aan de onderzijde gemerkt met fabrieksstempel, made in Holland. Jaren 20/30.
257. Kettingen
Drie opium kettingen, oosterse herkomst. 20e eeuw.
258. Lamp, Art Deco
Staande Art Deco lamp met verchroomde lampenvoet en roze glazen bol, jaren 30.
259. Schilderij
Schilderij van interieur met stoel en potkachel, olieverf op board. Rechtsonder onduidelijk gesigneerd en gedateerd 8-'45. Midden vorige eeuw.
260. Aquarel
Aquarel van Gronings landschap, rechtsonder gesigneerd. Tweede helft 20e eeuw.
261. Lot horloges
Lot met achttien vintage heren- en dameshorloges, 21e eeuw.
262. Lot sieraden
Lot met sieraden met halskettingen, armbanden, manchetknopen, hanger en ring. Onedel, 21e eeuw.
263. Beelden, Makonde Tanzania
Vier Afrikaanse houten gestoken beelden van drie vrouwen en man, drie beelden geëboniseerd. Makonde Tanzania, 20e eeuw.
264. Gebakstel, Flora Gouda
Keramieken crèmekleurig geglazuurd gebakstel van Flora, Gouda. Gebaksschaal en vijf gebaksbordjes, gemerkt aan de onderzijde Flora Keramiek Gouda Holland, modelnummer 2000. Derde kwart 20e eeuw.
265. Blikken treinset, Kraus Fandor JKCo
Lot met blikken trein speelgoed, wachtershuisje en treinset van met merk Kraus Fandor JKCo, Blechspielwarenfabrik Josef Kraus & Co. – Nürnberg, made in Germany met opwindbare locomotief, meerdere wagons en spoor. Duitsland, jaren 30-40. Hierbij enkele wagons van een ander merk.
266. Blikken treinset, Kraus Fandor JKCo
Lot met blikken trein speelgoed met opwindbare locomotief met meerdere wagons, spoorwegovergang en spoor. Merk JKCo Blechspielwarenfabrik Josef Kraus & Co. – Nürnberg. Made in Germany, jaren 30-40. Hierbij enkele wagons van een ander merk.
267. Schilderij
Schilderij abstract rood met spuittechniek. Getiteld “sichtbar”, verso gesigneerd.
268. Lot schelpen
Lot met schelpen waaronder hartschelpen, circe schelpen, meerschuim en zee-egel. Geheel in houten doos, 20e eeuw.
269. Lot Meccano
Lot met Meccano, metaal bouwpakket. Inclusief boekjes, tweede helft 20e eeuw.
270. Lot fotolijsten
Lot met fotolijstjes; zilver, verzilverd en verguld in verschillende stijlen. 20e eeuw.
271. Lot curiosa
Lot curiosa met onder meer beeldjes, Engelse glazen strijkstaaf, twee houten deegrollers, plantenstekers en tinnen bord. 20e eeuw.
272. Petroleum hanglamp
Jugendstil messing/gietijzeren hanglamp met melkwitte glazen schaal. Voorzien van geometrische patronen en florale decoratie. Omstreeks 1910.
273. Lot curiosa
Lot curiosa waaronder tien messing kledinghangers met afbeeldingen van heren en dames en wandbevestiging, een strijkbout plateau en veger en blik. 20e eeuw.
274. Lot curiosa
Lot curiosa waaronder vazen Royal Handpainted Satsuma, tafelgarnituur, toastrek, verzilverde schenkkannen en houten exotisch object. 20e eeuw.
275. Lot speelgoed
Lot speelgoed met auto’s, vliegtuigen, dieren en hartjes in diverse kleuren. Vierde kwart 20e eeuw.
276. Lot speelgoed
Lot speelgoed met onder andere inrichting voor poppenhuis waaronder een piano, stoelen, kast en keuken. 20e eeuw.
277. Blikken treinset, Märklin
Blikken Märklin spoorbaan met opwindbare locomotief en kolenwagon, seinhuisje, brug en spoor. Gemerkt op locomotief en spoor. Duitsland, jaren 30.
9725 CT Groningen