Veiling: Veiling 40 sessie 1, maandag 19 september 2022
178. Fruitschaal
Glazen design fruitschaal met verchroomd onderstel met twee glazen gebogen onderleggers. Vierde kwart 20e eeuw.
179. Kamasutra op been
Erotische oosterse Kamasutra afbeeldingen op tien hand bewerkte paneeltjes op ossenbeen. China, 20e eeuw.
180. Beelden, India
Twee Oosterse messing miniatuur beelden van olifant met berijder en Meenakshi godin. India, 20e eeuw.
181. Gouache, Ans Wortel
Gouache met de titel “Wat je zoal doet om de éénoog te laten kijken”. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd, A. Wortel, 1987.
183. Vazen
Drie marmeren vazen waaronder twee cilindrisch, vierde kwart 20e eeuw.
184. Lot curiosa
Lot curiosa waaronder een Officierskruis XV en meerdere manchetknopen, 20e eeuw.
185. Kies
Model van een kies, in twee gedeelten te scheiden, model ES2. Gefabriceerd door de firma Somso, made in West Germany. Tweede helft 20e eeuw.
186. Boeken - Groningen en Haren
Lot van zeven boeken betreffende Groningen en Haren. Waaronder Geschiedenis van Groningen, Prehistorie en Middeleeuwen, Waanders, Zwolle. Groningen in oorlogstijd Uitgevrij Knoop en Niemeijer. Art Nouveau architectuur Groningen. Jaren 80.
187. Klok, Art Deco Kienzle
Art Deco klok met notenhout fineer en messing wijzerplaat met Romeinse becijfering. Fabrikant Kienzle, Duitsland. Jaren 30.
188. Blokkendoos
Houten blokkendoos “Gotische Baukunst” van de Firma E. Reuter, Blumenau. Duitsland, eerste kwart 20e eeuw.
189. Sigarettenkoker, brillenkoker en portemonnee
Een schildpad sigarettendoos, een schildpad brillenkoker met parelmoer afzetting en een schildpad portemonnee met florale metalen en parelmoer decoratie. Circa 1900.
190. Mahjong, Chia
Chinese Mahjong set met stenen uit bamboe en kunststof met originele doos en koffer. Omstreeks de jaren 70.
191. Lot tin
Lot tin bestaande uit twee borden, wijnglas en kruik, 20e eeuw.
192. Stoof
Eikenhouten stoof met aan de voorzijde houtsnijwerk van twee vogels en ajour bewerkte bovenzijde. Voorzien van messing greep en knopje. Omstreeks 1900.
193. KLM huisjes, Royal Goedewaagen
Tien Delfts blauwe KLM huisjes, business Class gift. Nummers 2, 5, 13, 14, 15, 17, 39, 44 en twee keer 88. Fabrikant Royal Goedewaagen, vierde kwart 20e eeuw.
194. Wandbord, Spanje
Aardewerken wandbord met florale decoratie. Modelnummer E-215 van Potterie Chacón, Talavera., made in Spain. Tweede helft 20e eeuw.
195. Handtas
Slangenleren dames handtas met goudkleurige scharniermechanisme. Jaren 60/70.
196. IJscoupes, A.D. Copier
Zes blauwgrijze ijscoupes, ontwerp Andries Dirk Copier voor Glasfabriek Leerdam. Gemerkt met monogram ontwerper op de voet, circa 1948.
198. Album met poëzieplaatjes
Album gevuld met poëzieplaatjes en plaatjes waaronder vissen, vogels en sprookjes. 20e eeuw.
199. Russische lakwerkdoos, Palekh
Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdoos met afbeelding van strijdtafereel met paarden. Gesigneerd op de deksel, laatste kwart 20e eeuw.
200. Kruiken
Vier koperen kruiken waarvan drie voorzien van messing schroefdop en een tinnen kruik, eerste helft 20e eeuw.
201. Boeken, Rien Poortvliet
Drie gebonden boeken van Rien Poortvliet, "Te hooi en te gras", "Van de hak op de tak" en "Leven en werken van De Kabouter". Jaren 70/80.
202. Brievenwegers
Drie brievenwegers, metalen en metaal/messing uitvoeringen. Een brievenweger Posso, made in France en twee maal Nederlandse weegschalen. 20e eeuw.
9725 CT Groningen