Veiling: Veiling 40 sessie 1, maandag 19 september 2022

128. Ets

Ets met afbeelding van cricket spel. Ongesigneerd, Engeland, midden 20e eeuw.

129. Zeefdruk, Han Jansen

Zeefdruk van Han Jansen (1931-1994) met de titel "onder de blauwe boom e.a.". Rechtsonder gesigneerd Han Jansen, vierde kwart 20e eeuw.

130. Wandklok

Ronde wandklok met crèmekleurige emaille wijzerplaat voorzien van Romeinse cijfers. Eerste kwart 20e eeuw.

131. Tegeltableau, Koch Workum

Een tegeltableau bestaande uit twaalf handbeschilderde tegels in houten omlijsting. Pottery Koch, Workum. Rechtsonder gesigneerd, 20e eeuw.

132. Beeld, Berend Seiger

Bronzen vrouwelijk naakt op marmeren basement, Berend Seiger (1944).

133. Pot

Aardewerken pot met blauwe oren met florale decoratie, vierde kwart 20e eeuw.

134. Bureaulamp, ontwerp Herman Busquet voor Hala

Ivoorkleurige bureaulamp van Hala, Zeist. Modelnummer 144, ontwerper Herman Busquet. Jaren 60/70.

135. Beeld, Sumatra

Houten en hoornen Naga morsarang, een ritueel attribuut met mythische hout gesneden figuren. Batak, Noord Sumatra. Tweede helft 20e eeuw.

136. Pasteltekening, J.D. Meering

Pasteltekening van zeegezicht, op passe-partout gesigneerd J.D. Meering 2006.

137. Kruk, Luba Congo

Hout gesneden Luba kruk voor hoogwaardigheidsbekleders, Congo. Zitgedeelte gedragen door vrouw op hoofd en vingertoppen, 20e eeuw.

138. Pastelkrijttekening, J.D. Meering

Pastelkrijttekening van mannengezicht. Linksonder gesigneerd J.D Meering 2006.

139. Gravure Amsterdam, L. Thümling

Staalgravure van de Mozes en Aarons Kerk te Amsterdam door L. Thümling naar een tekening van L. Rohbock. Exec. bij G.G. Lange Darmstadt, gravure stamt uit 1858.

140. Pasteltekening, Rob Houdijk

Pasteltekening van veemarkt te Purmerend, Rob Houdijk (1950). Rechtsonder gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

141. Schilderij, W. van Waerden

Schilderij van heidelandschap met boerenschuur, olieverf op linnen. Linksonder gesigneerd W. van Waerden, tweede kwart 20e eeuw.

142. Gemberpot, China

Chinese blauw-witte porseleinen gemberpot met houten deksel. Op de buik gedecoreerd met gelukssymbolen op een ondergrond van bloesemtak motieven. 19e eeuw.

143. Merklappen

Vier geborduurde merklappen, gedateerd 1844, 1870 en 1905.

144. Wandhaak

Smeedijzeren wandhaak gedecoreerd met haas, begin 20e eeuw.

145. Schenkkan

Robijnrode mondgeblazen glazen schenkkan, jaren 60.

146. Litho, Jan Lucas van der Baan

Lithografie van Jan Lucas van der Baan (1912-1990), lid van de Groninger kunstenaarsvereniging De Ploeg. Linksonder gesigneerd en gedateerd ‘71.

147. Borden, Japan, Meiji periode

Zes Japanse handbeschilderde porseleinen borden met florale en vlinder decoratie. Meiji periode, eind 19e eeuw.

148. Schilderij, Charles Leickert

Schilderij van rivierlandschap van Charles Henri Joseph Leickert (Brussel, 22 september 1816 - Mainz, 5 december 1907). Olieverf op linnen, onduidelijk gesigneerd Ch. Leickert. Vierde kwart 19e eeuw.

149. Vaas

Murano stijl dubbellaags fazolletto vaas in lichtblauw-ivoor kleur met lichtbruine binnenzijde. Vierde kwart 20e eeuw.

150. Fotolijsten

Zeven fotolijstjes, waarvan een zilver, met portretfoto’s uit de eerste kwart 20e eeuw.

151. Kruik

Aardewerken kruik met oor voorzien van zoutglazuur, 19e eeuw.

152. Theeservies

Porseleinen theeservies in romantische sfeer bestaande uit theepot, suiker en melkstel en vier kop-en-schotels. Ongesigneerd, 19e eeuw.

9725 CT Groningen