Veiling: Veiling 40 sessie 1, maandag 19 september 2022
53. Album met ansichtkaarten
Jugendstil album gevuld met ansichtkaarten van Groningen, vakantiebestemming en romantische prentkaarten. Eerste helft 20e eeuw.
54. Schilderij
Schilderij van jongeman in kostuum, olieverfschilderij op linnen. Ongesigneerd, omstreeks 1820-1840.
55. Gravure Martinikerk Groningen
Gravure van de Martinikerk te Groningen. Getiteld "L’ Eglise Cathedrale de S. Martin a Groeningue", naar J. Harewijn. Circa 1750.
56. Russische lakwerkdoos, Palekh
Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdoos met religieuze voorstelling, gesigneerd op het deksel. Tweede helft 20e eeuw.
57. Kruik
Aardewerken geglazuurde kruik met oren en draagkoord, 20e eeuw.
58. Collage, Greet Boekholt
Collage van Greet Boekholt (1939-2018) met de titel "Trillium Gradiforum". Gemengde techniek op papier., verso informatie over de kunstenares. 21e eeuw.
59. Kay Peep-scope film viewer
Film viewer Kay Peep-Scope. Complete set met bakelieten camera en tien films en gebruiksaanwijzing in originele doos. Engeland, jaren 50.
60. Bakschaal
Keramieken appeltaart bakvorm met deksel. Portugal, 20e eeuw.
61. Prenten militairen
Twee prenten van militairen in tenue van het leger van Baden. "Artillerist" en "Invaliden", maker Richard Knötel. Uitgeverij Max Babenzien, Rathenow. Eerste kwart 19e eeuw .
62. Schilderijen, Joop Smits
Twee schilderijen, pendanten met landschappelijke Ierse rurale voorstelling door Joop Smits (1938-2004). Olieverf op paneel, rechtsonder gesigneerd Joop Smits. Vierde kwart 20e eeuw.
63. Schilderij, R.G.C. de Winkel
Schilderij van winterlandschap, olieverf op paneel. Rechtsonder gesigneerd R.G.C. de Winkel en gedateerd 1992. .
64. Barometer
Barometer in eikenhouten behuizing met messingkleurige bewerkte plaat. Vierde kwart 20e eeuw.
65. Spiegel
Spiegel in Barok stijl met groene lijst voorzien van goudkleurige biesafzetting. Eerste helft 20e eeuw.
66. Kopergravures, Georg Balthasar Probst
Twee optica prenten, ingekleurde kopergravures. Eerste van Delfshaven, titel “Gesigt tot Delftshaven na de Maest”. In verschillende talen onder de afbeelding. Ingekleurde kopergravure, gemaakt te Augsburg omstreeks 1765 door Georg Balthasar Probst. Tweede ingekleurde kopergravure met titel “De stad Goes uit de haven gezien” tevens Georg Balthasar Probst. Tweede helft 18e eeuw.
67. Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO
Aardewerken grote bolvaas van ADCO in groen gemarmerde kleurvariant. Aan de onderzijde gemerkt ADCO 1003. Geproduceerd in Groningen tussen 1938-1965.
68. Gravure, Simon Fokke
Gravure met titel "Gezicht van de Mont Albans Tooren langs de Oude Schans te zien te Amsterdam", titel eveneens in het Frans op de gravure. De tegenwoordige naam van afgebeelde gebouw is de Montelbaanstoren. Maker van de gravure Simon Fokke (1712 -1784), uitgegeven door Pieter Fouquet Junior in 1783.
69. Schilderij, Hartog
Schilderij van wintertafereel Groningen; het Winschoterdiep met Klein Poortje en Martinitoren naar een schilderij van A.J. van Prooijen uit 1861. Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd Hartog 1931.
70. Presse-papier, Val Saint Lambert
Kristallen presse-papier met kikker van Val Saint Lambert. Seraing, België. Jaren 80.
71. Kraantjespot
Tinnen hexagonale kraantjespot met geëboniseerd houten handvat, dekselknop en bijpassend komfoor, 19e eeuw.
72. Lot gravures en ets
Lot met een ets van Wim van der Meij en drie gravures van Dorp Hassum, Westfalen 1746, Lattynse School aan het Singel, Amsterdam en Schoolmeesters. 18e-20e eeuw.
73. Klompen
Franse houtgesneden klompen met leren wreefstuk voorzien van botanische decoratie, 19e eeuw.
74. Aquarel, G. de Haan
Aquarel met twee eenden op papier, rechtsonder gesigneerd en gedateerd G. De Haan 1956.
75. Picknickkoffer, Brexton
Blauwe Brexton picknickset voor zes personen. Compleet met kunststof borden, theekoppen, messen, vorken en theelepels, meerdere dozen en voorraadbussen. Made in England, jaren 50.
76. Reisklok
Messing carriage, reisklok met witte emaille wijzerplaat voorzien van Romeinse cijfers. Aan de onderzijde gemerkt met monogram AB, eind 19e eeuw.
77. Gouden ring met diamanten
Vintage 14 karaats gouden ring met drie geslepen diamanten, circa 0,10 ct. Gemerkt 585 FB.
9725 CT Groningen