Veiling: Veiling 40 sessie 1, maandag 19 september 2022

53. Album met ansichtkaarten

Jugendstil album gevuld met ansichtkaarten van Groningen, vakantiebestemming en romantische prentkaarten. Eerste helft 20e eeuw.

54. Schilderij

Schilderij van jongeman in kostuum, olieverfschilderij op linnen. Ongesigneerd, omstreeks 1820-1840.

55. Gravure Martinikerk Groningen

Gravure van de Martinikerk te Groningen. Getiteld "L’ Eglise Cathedrale de S. Martin a Groeningue", naar J. Harewijn. Circa 1750.

56. Russische lakwerkdoos, Palekh

Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdoos met religieuze voorstelling, gesigneerd op het deksel. Tweede helft 20e eeuw.

57. Kruik

Aardewerken geglazuurde kruik met oren en draagkoord, 20e eeuw.

58. Collage, Greet Boekholt

Collage van Greet Boekholt (1939-2018) met de titel "Trillium Gradiforum". Gemengde techniek op papier., verso informatie over de kunstenares. 21e eeuw.

59. Kay Peep-scope film viewer

Film viewer Kay Peep-Scope. Complete set met bakelieten camera en tien films en gebruiksaanwijzing in originele doos. Engeland, jaren 50.

60. Bakschaal

Keramieken appeltaart bakvorm met deksel. Portugal, 20e eeuw.

61. Prenten militairen

Twee prenten van militairen in tenue van het leger van Baden. "Artillerist" en "Invaliden", maker Richard Knötel. Uitgeverij Max Babenzien, Rathenow. Eerste kwart 19e eeuw .

62. Schilderijen, Joop Smits

Twee schilderijen, pendanten met landschappelijke Ierse rurale voorstelling door Joop Smits (1938-2004). Olieverf op paneel, rechtsonder gesigneerd Joop Smits. Vierde kwart 20e eeuw.

63. Schilderij, R.G.C. de Winkel

Schilderij van winterlandschap, olieverf op paneel. Rechtsonder gesigneerd R.G.C. de Winkel en gedateerd 1992. .

64. Barometer

Barometer in eikenhouten behuizing met messingkleurige bewerkte plaat. Vierde kwart 20e eeuw.

65. Spiegel

Spiegel in Barok stijl met groene lijst voorzien van goudkleurige biesafzetting. Eerste helft 20e eeuw.

66. Kopergravures, Georg Balthasar Probst

Twee optica prenten, ingekleurde kopergravures. Eerste van Delfshaven, titel “Gesigt tot Delftshaven na de Maest”. In verschillende talen onder de afbeelding. Ingekleurde kopergravure, gemaakt te Augsburg omstreeks 1765 door Georg Balthasar Probst. Tweede ingekleurde kopergravure met titel “De stad Goes uit de haven gezien” tevens Georg Balthasar Probst. Tweede helft 18e eeuw.

67. Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO

Aardewerken grote bolvaas van ADCO in groen gemarmerde kleurvariant. Aan de onderzijde gemerkt ADCO 1003. Geproduceerd in Groningen tussen 1938-1965.

68. Gravure, Simon Fokke

Gravure met titel "Gezicht van de Mont Albans Tooren langs de Oude Schans te zien te Amsterdam", titel eveneens in het Frans op de gravure. De tegenwoordige naam van afgebeelde gebouw is de Montelbaanstoren. Maker van de gravure Simon Fokke (1712 -1784), uitgegeven door Pieter Fouquet Junior in 1783.

69. Schilderij, Hartog

Schilderij van wintertafereel Groningen; het Winschoterdiep met Klein Poortje en Martinitoren naar een schilderij van A.J. van Prooijen uit 1861. Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd Hartog 1931.

70. Presse-papier, Val Saint Lambert

Kristallen presse-papier met kikker van Val Saint Lambert. Seraing, België. Jaren 80.

71. Kraantjespot

Tinnen hexagonale kraantjespot met geëboniseerd houten handvat, dekselknop en bijpassend komfoor, 19e eeuw.

72. Lot gravures en ets

Lot met een ets van Wim van der Meij en drie gravures van Dorp Hassum, Westfalen 1746, Lattynse School aan het Singel, Amsterdam en Schoolmeesters. 18e-20e eeuw.

73. Klompen

Franse houtgesneden klompen met leren wreefstuk voorzien van botanische decoratie, 19e eeuw.

74. Aquarel, G. de Haan

Aquarel met twee eenden op papier, rechtsonder gesigneerd en gedateerd G. De Haan 1956.

75. Picknickkoffer, Brexton

Blauwe Brexton picknickset voor zes personen. Compleet met kunststof borden, theekoppen, messen, vorken en theelepels, meerdere dozen en voorraadbussen. Made in England, jaren 50.

76. Reisklok

Messing carriage, reisklok met witte emaille wijzerplaat voorzien van Romeinse cijfers. Aan de onderzijde gemerkt met monogram AB, eind 19e eeuw.

77. Gouden ring met diamanten

Vintage 14 karaats gouden ring met drie geslepen diamanten, circa 0,10 ct. Gemerkt 585 FB.

9725 CT Groningen