Veiling: Veiling 40 sessie 1, maandag 19 september 2022

103. Plantenzuil, ontwerp Dirk van Sliedrecht voor Rohé

Vintage rotan plantenstandaard van Rohé uit Noordwolde. Ontwerp Dirk van Sliedrecht, (1920-2010). Begin jaren 60 van de vorige eeuw.

104. Bureaustoel

Essenhouten bureaustoel met lederen zitting en rugleuning. Vierde kwart 20e eeuw.

105. Schilderij, Charles Leickert

Schilderij van winterlandschap, Charles Henri Joseph Leickert (Brussel, 22 september 1816 - Mainz, 5 december 1907). Olieverf op linnen, linksonder gesigneerd Ch. Leickert. Vierde kwart 19e eeuw.

106. Schaal

Aardewerken polychroom handbeschilderde schaal met symmetrische decoratie. Fes Marokko, 20e eeuw.

107. Bureaulamp

Moderne notaris bureaulap met melkglazen kap, 21e eeuw.

108. Plaatjesalbums

Verzamelalbums betreffende "Geschiedenis van het automobiel", "Over auto’s en auto-rensport", illustraties door Piet Olyslager, uitgaven jaren 50/60. "Dieren van overal" deel 1 zoogdieren, uitgave met 192 plaatjes en beschrijvingen van zoogdieren. Tekst Han Rensenbrink, biologisch medewerker van Artis in Amsterdam. Jaren 60.

109. Schilderij, Thomas G. Purvis

Schilderij van zeegezicht met een platbodem op woelige zee, Thomas George Purvis (1861-1933). Olieverf op linnen, linksonder gesigneerd T.G. Purvis. Engeland, omstreeks 1900.

110. Kruik

Keulse aardewerken kruik met zoutglazuur en blauwe florale decoratie, rond 1900.

111. Stoelen, Ligna

Zes beukenhouten Thonet stijl stoelen van fabrikant Ligna, made in Czechoslovakia. Jaren 70/80.

112. Russische lakwerkdozen, Palekh

Twee Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met afbeeldingen van Orthodoxe kerk en man met bloem. Gesigneerd op het deksel binnen en buitenzijde, 20e eeuw.

113. Aquarel

Aquarel op papier van vis met zeester en mosselen. Linksonder gesigneerd Katriena ‘98.

114. Schildersezel

Beukenhouten verstelbare schildersezel, eind 20e eeuw.

115. Schemerlamp

Grote vintage schemerlamp in de stijl van Hollywood Regency uit de hoek van Maison Jansen of Maison Charles, derde kwart van de vorige eeuw. De bronzen voet heeft de vorm van een schelp, deze is deels verguld en overige delen zijn in de kleur roomwit gespoten. De lamp wordt afgemaakt met de originele plissé kap met vier inspringende verticale delen die weer zijn voorzien van een bloemmotief.

116. Tafels en stoelen

Twee pitrieten stoelen en bijzettafel gemerkt met metalen plaatjes W.F. van Vliet, Kneuterdijk 9, Den Haag. Tevens pitrieten theetafel met boven en onderblad. Tweede kwart 20e eeuw.

117. Lot lijstwerk

Twee Franse gravures "La Ruine dans le Parc de Betz" en "La Temple de l’Amitié dans le Parc de Betz" naar schilderijen van Constant Bourgeois. Graveur Massard, eerste helft 19e eeuw. Derde prent van golfspeler, rechtsonder gesigneerd, 20e eeuw.

118. Russische lakwerkdoos, Palekh

Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdoos, met een voorstelling uit “Ruslan and Ludmila”, schilderes Lena Konoval. Gesigneerd op het deksel, tweede helft 20e eeuw.

119. Vaas, ontwerp Vicke Lindstrand voor Orrefors

Kristallen Art Deco geslepen en gepolijste vaas, ontwerp Vicke Lindstrand voor Orrefors. Genummerd CF LA/679, 1936.

120. Vaas, Japan

Japanse blauw-witte Imari vaas met vogel en florale decoratie. Omstreeks 1900.

121. Aquarel, Jan Hendrik Weissenbruch

Aquarel van landschap met molens, toegeschreven aan Jan Hendrik Weissenbruch (1824-1903). Rechtsonder gesigneerd, eind 19e eeuw.

122. Miniatuur huisjes Prinsengracht, Royal Goedewaagen

Zes miniatuur huisjes van Royal Goedewaagen met bijbehorend plateau, Prinsengracht te Amsterdam. Polychroom beschilderd aardewerk, eind 20e eeuw.

123. Schemerlamp

Schemerlamp in de moderne Art Deco stijl uit de jaren 90 van de vorige eeuw. De lampenvoet bestaat uit glas met chroom en de vierkante kap is afgezet met bies in chroom.

124. Schilderij, Dimmen Gestel

Schilderij van vrouw lopend over brug, Dimmen Gestel (1862-1945). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd D. Gestel. Eerste helft 20e eeuw.

125. Gieter

Tinnen gieter, gemerkt met Fein Zinn en Engel. Tweede helft 20e eeuw.

126. Olielamp

Olielamp met decoratie van cherubijnen, uitgevoerd in goudgekleurde metaallegering. Eerste helft 20e eeuw.

127. Zeilboot in vitrine

Driemaster scheepsmodel schoener “De Zeemeeuw” in houten en glazen oudere vitrinekast. Scheepsmodel, vierde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen