Veiling: Veiling 41 sessie 2, dinsdag 29 november 2022

554. Dienbladen

Porseleinen dienblad met landschappelijke bruin, witte decoratie met metalen omranding en handgrepen. Tweede dienblad in Art Deco vormgeving reverso geschilderd op glas met voorstelling van vrouw en paard en voorzien van gevlochten omranding en hengsels, gesigneerd Any. Eerste helft 20ste eeuw.

555. Dekselpotten, Japan

Twee porseleinen blauw-witte Japanse Arita dekselpotten floraal gedecoreerd en met landschappen in cartouches. Onderzijde gemerkt met zes Japanse karakters, eerste helft 19e eeuw.

556. Pastoorskast

Tweedeurs pastoorskast op bolpoten, binnenzijde twee planken en twee laden. Tweede helft 20e eeuw.

557. Fruitschaal, Alessi

Roestvrijstalen 18/10 fruitschaal van Alessi, uit de Alfra serie. Made in Italy, jaren 60.

558. Ets, Piet de Vries

Ets van Piet de Vries (1932-2003) getiteld "Pikmar Grou". Rechtsonder gesigneerd P. de Vries en voorzien van titel en oplagenummer 30/46. Vierde kwart 20e eeuw.

559. Schaal

Glazen karamelbruine Scandinavische schaal in Sommerso techniek, derde kwart 20e eeuw.

560. Theekast, Amsterdamse school

Amsterdamse School, Art Deco eikenhouten theekast met geëboniseerde gedeelten en geheel op wieltjes, rondom verglaasd met twee klapbare deurgedeelten. Jaren 30.

561. Staaldruk, Jan van der Meulen

Staaldruk van Jan van der Meulen (1935) met de titel “Woonboot III”. Gesigneerd rechtsonder en oplage genummerd 22/25. Gedateerd 2000.

562. Bank, ontwerp Kho Liang Ie voor Artifort

Artifort C684 3-zitsbank met metalen onderstel. Bekleed met rode Hallingdal stof en gecapitonneerd in zitting en rugleuning. Ontworpen in 1968 door de Indonesisch-Nederlandse ontwerper Kho Liang Ie.

563. Klapbuffet

Eikenhouten Hollands klapbuffet met aan weerszijden klapbare plateaus en een borden opstand, voorzien van bronskleurig beslag. Eerste helft 19e eeuw.

564. Stoelen

Oud-Hollandse driepoot hoekstoel met gedraaide bolspijlen en poten en een biezen zitting. Tevens een stoel in Franse stijl met oudroze-groene velours bekleding. 20e eeuw.

566. Coenderskaart Provinciae Groningae et Omlandiae Tabula

Ingekleurde kopergravure op groot formaat getiteld "Provinciae Groningae et Omlandiae Tabila", bestaande uit vier afzonderlijke kopergravures. De oudste wandkaart van de provincie Groningen is in circa 1678 vervaardigd door de gebroeders Wilhelm en Frederik Coenders van Helpen. Aan beide zijden van de kaart staan afbeeldingen van vierentwintig Groninger borgen en de wapens van de bewoners/families uit die tijd.
De kopergrave is afkomstig van de directiekamer van het Nieuwsblad van het Noorden.

567. Theekast, Nieuwe Kunst

Nieuwe Kunst eikenhouten theekast met gefacetteerde glazen raampjes met afzonderlijk dienblad met los messing beslag. Alle vier zijkanten kunnen geopend worden. Jaren 20/30.

568. Pentekeningen, Jakop Slegt

Drie pentekeningen van Jakop Slegt (1934-1990) met sfeerbeelden van Weesp. Tweede helft 20e eeuw.

570. Weegschaal, Vogel & Halke Hamburg

Metalen Seca personenweegschaal, Duits fabricaat van Vogel & Halke Hamburg, Seca Waagentradition seit 1830. Weegschaal stamt uit de jaren 70.

571. Slobkousen

Bruine wollen slobkousen voorzien van lederen band met gesp. Tweede kwart 20e eeuw.

572. Schooltafel met stoel

Vintage schooltafel met houten poten en formica bovenblad met bijbehorende kinderstoel. Jaren 60/70.

573. Schilderij, Jan Otten

Schilderij met Indonesische landschappelijke voorstelling met akker door Jan Otten (1895-1964). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd J. Otten. Midden 20e eeuw.

574. Gebruiksvoorwerp, Indonesië

Balinees polychroom geschilderd gebruiksvoorwerp met aan weerszijden gestoken drakenfiguren. Indonesië, 19/20e eeuw.

575. Kapstok met tegels

Houten kapstok met bronskleurige kledinghaken en vijf mangaan kleurige antieke tegels met oud-Hollandse voorstellingen. Derde kwart 20e eeuw.

577. Klepkannen

Tinnen balustervormige klepkan met duimrust en eikeltjes, aan de onderzijde gemerkt. Tweede tinnen klepkan met schelpvormige duimrust, gemerkt aan de onderzijde. 19e eeuw.

578. Kamerscherm, China

Opklapbaar en uit vier delen bestaande ronde houten Chinoiserie kamerscherm, aan beide zijden gedecoreerd. Ene zijde beschilderd met botanische prunus en esdoorn, andere zijde met Chinese dames met daarin verwerk parelmoer. China, derde kwart 20e eeuw.

579. Theetafel

Wortelnotenhouten theetafel met bolklauwpoten voorzien van lade met bronskleurig beslag. Midden 20e eeuw.

580. Schilderij, Frans Erkelens

Schilderij met fantasiewereld voorstelling van Frans Erkelens (1917-2016). Rechtsonder gesigneerd F. Erkelens en gedateerd 1985.

581. Kapstok

Eikenhouten kapstok met spiegel en bronskleurige kledinghangers, voorzien van houtgestoken florale decoratie. Tweede kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen