Veiling: Veiling 41 sessie 2, dinsdag 29 november 2022
478. Bureaulamp, Anvia
Zwart en chromen bureaulamp met verstelbare functie van Anvia Almelo. Derde kwart 20e eeuw.
479. Lot schilderijen
Lot met vijf schilderijtjes bestaande uit twee schilderen met een Hollands landschap, gesigneerd. Een bloemstilleven, koeien in de wei, gesigneerd F. Bout .En een schilderij van Zuid-Franse Rivièra, gesigneerd. 20e eeuw.
480. Schilderij, H.J. Bellaard
Schilderij met dorpsgezicht aan het water met platbodems van Hendrik Johannes Bellaard (1896-1975). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd H.J. Bellaard, 20e eeuw.
481. Netsukes
Zes uit hout gestoken netsukes waaronder vleermuizen, tijgers en een muis. 20e eeuw.
482. Schilderij, Fre Wever
Schilderij met brug en boerderij Oost Groningen, omgeving Veendam door Fre Wever. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd Fre Wever en gedateerd 1982.
483. Schaal, Marcel Wanders
Schaal, ontwerp van Marcel Wanders en uitvoering Tichelaar Makkum, geïnspireerd door de Olympische Spelen 2008 in Beijing. Modelnaam Triumph, 21e eeuw.
484. Lot snijwerk
Vijf houtsnijwerken waaronder padden, apen met noten en een varken. 20e eeuw.
485. Asbak, Kristalunie Maastricht
Helderglazen asbak met blauwe glasslierten van de Kristalunie Maastricht. Gesigneerd Maastricht, Holland, derde kwart 20e eeuw.
486. Vaas, De Olde Kruyk
Keramieken ribbelvaas van De Olde Kruyk Utrecht in donkerrode kleur met groenaccenten. Aan de onderzijde gemerkt met DOK, jaren 70/80.
487. Schilderij
Schilderij met Hollands interieur en musicerend paar. Olieverfschilderij op paneel, eerste helft 20e eeuw.
488. Lot beelden
Lot met vijf porseleinen beelden, 20e eeuw.
489. Doofpotten
Een koperen doofpot en een geëmailleerde doofpot, eerste helft 20e eeuw.
490. Beelden kinderen
Drie bronzen beeldjes van kinderen waarvan twee gesigneerd. Jongen met vogel, gesigneerd in de voet Rosi, meisje met dwarsfluit, gesigneerd CAN (Conny Ammerlaan-van Niekerk) en een derde beeldje meisje met springtouw. Vierde kwart 20e eeuw.
491. Klompen, Frankrijk
Antieke houten klompen met leren beslag en leren binnenbekleding. Frankrijk, circa 1920.
492. Masker, Papua Nieuw Guinea
Tribaal masker ''facade masker'' van het Latmul volk, datering midden 20e eeuw.
493. IJscoupes
Twee ijscoupes, optische geblazen kommen met geknepen rand en verguld randje met uitlopers. Toegeschreven aan Daum, Nancy France, niet gesigneerd, circa 1900.
494. Presse-papier
Stenen presse-papier in de vorm van een scarabee, 20e eeuw.
495. Eetkamerstoelen, ontwerp David Rowland voor Howe
Vier stapelbare design eetkamerstoelen van metaal en geperst hout, modelnummer 40/4. Ontwerp David Rowland voor Meubelfabrikant Howe, U.S.A. Productiedatum jaren 80.
496. Ets Martinitoren, Marius Janssen
Ets van de Martinitoren, Groningen. Rechtsonder gesigneerd met potlood Marius Janssen (1885-1957), jaren 20/30.
497. Borden, China, Chien-Lung periode
Twee porseleinen handbeschilderde blauw-witte Chien-Lung borden met botanische, florale decoratie. China, 18e eeuw.
498. Vaas
Grijze Scandinavische Sommerso vaas. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien modelnummer, jaren 60/70.
499. Reclameposter Picon
Picon reclameposter, Picon betreft een karamelkleurig bitter aperitief dat zijn oorsprong kent in Marseille. Eerste kwart 20e eeuw.
500. Schaal
Handgedraaide aardewerken schaal blauw-wit-bruin geglazuurd. Aan de onderzijde gemerkt met monogram SF. Vierde kwart 20e eeuw.
501. Schilderij, Picccolio
Schilderij van Marokkaans stadsgezicht met poort. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd Piccolio. 20e eeuw.
502. Eremedaille Orde van Oranje-Nassau
Eremedaille Orde van Oranje-Nassau. Verguld zilveren medaille met vermelding van "God zy met ons" en "J’e Maintiendrai". Gemerkt zijkant medaille, 20e eeuw.
9725 CT Groningen