Veiling: Veiling 41 sessie 2, dinsdag 29 november 2022

427. Netsukes

Vijf uit tagua noot gestoken netsukes waaronder een slang, varken, haas en hond. 20ste eeuw.

428. Netsukes

Vijf uit hout gestoken netsukes waaronder een slang met rat, muis met noot, egel en een kip. 20e eeuw.

429. Lot Parker pennen

Lot met vier Parker pennen bestaande uit een rode Duofold Parker vulpen met 14K gouden nip met rubber cap en pushbutton, jaren 30. De zwarte vulpen, model Duofold Junior, jaren 60 met knijpconverter en 14K gouden nip en twee roestvrijstalen Parker serie Jotter balpennen, Made in England.

430. Russische lakwerkdoos, Palekh

Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdoos met afbeelding van tsarevits met de vuurvogel. Gesigneerd en getiteld op de deksel, Rusland, tweede helft 20e eeuw.

431. Lot vulpennen, Sheaffer

Lot Sheaffer vulpennen bestaande uit model Prelude 342 met knijp converter, model Sheaffer Award M nip, model Fashion, White Dot met knijp converter en type Steel USA, White Dot met inktpatronen. Tevens twee vullingen, jaren 70/80.

432. Mantelklok, Pfeilkreuz HAU

Mantelklok van klokfabrikant Pfeilkreuz HAU (Hamburg-Amerikanische-Uhrenfabrik Schramberg/Schwarzwald) met slag, eikenhouten behuizing en verzilverde wijzerplaat. Begin 20e eeuw.

433. Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO

Groene keramieken vaas van ADCO Groningen. Aan de onderzijde gesigneerd ADCO en voorzien van modelnummer 1033. Jaren 60.

434. Koekjespot, Floris Meydam

Glazen koekjespot met petrolblauw deksel, uitvoering Glasfabriek Leerdam. Oorspronkelijk ontwerp uit 1934 van Jacques Boon, in jaren 60 gemoderniseerd door Floris Meydam.

435. Karaffen, ontwerp Jacob Bang voor Holmegaard

Twee karaffen met opengewerkte structuur, ontwerp Jacob Bang voor Glasfabriek Holmegaard, Kopenhagen. Een karaf een heldere glaskleur en een karaf petrolblauw, modelnaam Kluk Kluk, Denemarken, jaren 50/60.

436. Spaarvarken, Workum

Antiek Fries aardewerken spaarvarken met groen loodglazuur. Met krulstaart en aan een zijde zes dwarsstrepen. In Workum werd de oud Friese "ringeloor" gemaakt, dit betreft het zogenaamde "visvormig" Workums spaarvarken, herkenbaar aan de drie pootjes. Eind 19e eeuw.

437. Schilderij

Schilderij van een stadsgezicht aan het water. Olieverfschilderij op board, rechtsonder gesigneerd. Eerste helft 20e eeuw.

438. Schilderij, Will Kalshoven

Schilderij van stilleven met Chinese kom, tinnen bord en appels door Willem Cornelis (Will) Kalshoven (1907-1966). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd Will Kalshoven. Tweede kwart 20e eeuw.

439. Houten dozen

Drie ronde bruine houten dozen met deksel, 21e eeuw.

440. Ketting

Afrikaanse ketting samengesteld uit langwerpige export Venetiaanse groene-gele-rode Millefiore glazen kralen. 20e eeuw.

441. Lot sieraden

Lot met twee halskettingen, een ketting met glazen kralen waaronder Venetiaanse Millefiore kralen, blauwe glazen kralen en beenkleurige kralen en een tweede ketting met spiraalvormig draad met zilverkleurige vatting met grijze steentjes. Voorts twee armbanden, een zilverkleurige moderne armband en goudkleurige slavenarmband. Vierde kwart 20e eeuw.

442. Prenten Groningen en Eusebiuskerk Arnhem

Prent van Groningen met gezicht vanaf de Oosterhaven, Winschoterdiep naar de Martinitoren, gesigneerd rechtsonder A. Brobbel, laatste kwart 20e eeuw. En een ets van Arnhem met de Eusebiuskerk en de Trompetsteeg, rechtsonder gesigneerd met potlood, tweede kwart 20e eeuw.

443. Netsukes

Zes houtgestoken netsukes waaronder muizen in mand, konijn, muizen in pantoffel en een kat. 20e eeuw.

444. Schilderij, Mijndert van den Berg

Schilderij van Holland landschap met molens op rij door Mijndert van den Berg (1876-1967). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd, eerste helft 20ste eeuw.

445. Wandborden, Marokko

Twee Marokkaanse geglazuurde aardewerken borden gedecoreerd met geometrisch patroon. Laatste kwart 20e eeuw.

446. Microscoop, Hensoldt Wetzlar

Hensoldt Wetzlar No. 6152 microscoop uitgevoerd in staal en messing op gietijzeren voet. Met meerdere objectieven in houten houder, object/dekglaasjes en attributen. Duitsland, jaren 30/40.

447. Lot kettingen

Vijf kettingen bestaande uit een ketting met glasparels en vier kettingen met gefacetteerde glazen, fonkelende kralen. Vierde kwart 20e eeuw.

448. Kettingen

Twee kralenkettingen van Venetiaanse glazen export kralen. Een Afrikaanse ketting met zwarte glazen kralen met gedecoreerd wit aangebracht patroon met lichtblauwe puntjes en een tweede ketting met zwarte glazen kralen met witte puntjes. Eerste ketting behorend tot de Luluwa stam (Congo). 20e eeuw.

449. Emmers

Twee donkergroene houten emmers met deksel voorzien van ijzeren spanbanden. Circa 1900.

450. Netsukes

Vijf houtgestoken netsukes waaronder een olifant, muis en schildpad met aap. 20e eeuw.

451. Lot alcoholische versnaperingen

Zes flessen met alcoholische versnaperingen waaronder een Haut Medoc 1993, Chateau Tourteran, een Médoc van Chateau Tour de Castillion, een Grand Cru Saint Emmilion 1995 van Chateau Béard de Chapelle en een Spaanse Malbec wijn van Marques de Grinon uit 1996.

9725 CT Groningen