Veiling: Veiling 41 sessie 2, dinsdag 29 november 2022

452. Prent, China

Grafische druk met Chinese Nieuwjaarsgroet. lampion, groente, fruit en vuurwerk. Halverwege vorige eeuw.

453. Schilderij, W. Aberson

Schilderij naar Frans Hals van "Het Zigeunermeisje". Olieverfschilderij op linnen, rechtsboven gesigneerd en gedateerd W. Aberson 1957.

454. Comptometer, Felt & Tarrant

Comptometer, mechanische rekenmachine van de firma Felt & Tarrant Mfg Corporation. Made in the U.S.A., Chicago, circa 1925.

455. Kruik

Aardewerken handbeschilderde blauw-witte kruik met florale voorstelling, 19e eeuw.

456. Beeld bokkenrijder

Porseleinen beeld van een bokkenrijder in de stijl van Meissen, polychroom handbeschilderd. Gesigneerd aan de onderzijde, 20e eeuw.

457. Schildering op glas

Reverso painting, schildering op glas met Kamasutra voorstelling van de liefde bedrijvend paar. India, 20e eeuw.

458. Lot lijstwerk

Drie ingelijste werken bestaande uit een pasteltekening van een bosgezicht, een prent van mannen bij de barbier en een aquarel met bloemstilleven met narcissen en ranonkels. 20e eeuw.

459. Album met poëzieplaatjes

Album geheel gevuld met poëziealbumplaatjes op klein en groot formaat met ondermeer bloemen, dames, kinderen, engeltjes, baby’s, honden en kabouters. Tweede helft 20e eeuw.

460. Kettingen

Drie bloedkoralen kettingen, twee ronde bloedkoraal en één van koraaltakjes. Een ketting heeft gouden sluiting. Jaren 50/60.

462. Vaas, ontwerp Max Verboeket voor Kristalunie Maastricht

Heldere kristallen vaas van Max Verboeket voor Kristalunie Maastricht. Aan de onderzijde gesigneerd, derde kwart 20e eeuw.

463. Stoommachine, Wilesco

Stoommachine uitgevoerd in messing en zwarte kleur van Wilesco. Modelnummer D106, Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.

464. Schilderij

Schilderij van een aardappel schillende vrouw op knopstoel bij haardvuur. Olieverfschilderij op linnen, ongesigneerd, 20e eeuw.

465. Model schoudergewricht

Anatomisch model van een schoudergewricht. Uitvoering 3B Scientific, vierde kwart 20e eeuw.

466. Model elleboog

Anatomisch model van een ellebooggewricht. Uitvoering 3B Scientific, vierde kwart 20e eeuw.

467. Model kniegewricht

Anatomisch model van een kniegewricht. Uitvoering 3B Scientific, vierde kwart 20e eeuw.

468. Model heupgewricht

Anatomisch model van een heupgewricht. Uitvoering 3B Scientific, vierde kwart 20e eeuw.

469. Lot borduurwerk

Lot van drie borduurwerken waaronder een Hollands tafereel met hondenkar, een floraal borduurwerk en een botanische voorstelling met vogels. 20e eeuw.

470. Schenkkannen, Erica

Twee keramieken schenkkannen in de kleur zwart van Erica, Hoogezand. Grootste kan gesigneerd Erica, midden 20e eeuw.

471. Vaas, A.D. Copier

Helderglazen vaas met ribbelstructuur in het onderste gedeelte van de vaas. Herkomst Glasfabriek Leerdam en ontwerp van Andries Dirk Copier, Jaren 30.

472. Plastiek, Claudine Dumur

Keramieken polychroom geglazuurd plastiek van twee figuren, Claudine Dumur. Aan de achterzijde gesigneerd met een monogram, 21e eeuw.

473. Pruikenstandaard

Glazen pruikenstandaard met blauw- en rode insluitingen, circa 1900.

474. Vaas

Witte cilindrische glazen Murano stijl vaas met rood vlekpatroon. Vierde kwart 20e eeuw.

475. Lot prenten

Lot van tien prenten waaronder tekening van een beeld van mannenhoofd, vijf klassieke kopergravures met stadsgezichten, vrouw en religieuze gravure. Litho van mannelijk naakt, een gekalligrafeerd gedicht van Boomert, prent van een litho van aap van Frans Bosen. Aquarel van man in bos, gesigneerd en een aquarel van tijgerlelies, gesigneerd E.J.H. Scholten uit 1901. Betreft prenten op groter formaat. 20e eeuw.

476. Dekselpot

Keramieken dekselpot, made in West Germany. Aan de onderzijde gemerkt met de 14, en modelnummer P03, jaren 70.

477. Lot lijstwerk

Vijf ingelijste werken, een kleurenprent van Amsterdam, de Munttoren, oplagenummer 81/100, rechts gesigneerd Hebbelinck. Een ets van de kerk en markt te Purmerend. Ets van Amsterdamse grachten, een landschappelijke prent en een kleurrijk winterlandschap. 20e eeuw.

9725 CT Groningen